İçinde EREĞLİ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ereğli" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ereğli bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ereğli ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ereğli olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

EREĞLİ

Konya iline bağlı ilçelerden biri. Zonguldak iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında EREĞLİ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde EREĞLİ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇEVLİK

Suyun akıntılı yeri, su çevirisi. Etrafı çevrilmiş bahçe veya tarla. Çadırın tepe örtüsünü tutan ağaç iskelet. Samanlık. Sürek avında, avın, içine düşürüldüğü yer, tuzak. Kalın bağırsak. Irmak kenarlarındaki taşlık ve kumluk yer. Dağlarda taşlardan yapılmış, üstü açık dinlenme yerleri. Mevki adı. Etrafı çevrilmiş olan toprak parçası. Çadır iskeletini oluşturan ağaçların alt uçlarının geçirildiği kasnak. (Tahtacı Burhaniye Balıkesir). Taş yayla evi. (Çömlekçi Bor Niğde). Çevre, etraf, civar. Girdap. Adana şehrinde, Karaisalı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Afyon kenti, Başmakçı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. İçel şehrinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Tosya ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kayseri şehri, Talas belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak ili, Ereğli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ÇEŞMELİ

İçel şehri, Elvanlı nahiyesine bağlı bir yer. Rize kenti, Büyükköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tekirdağ ili, Marmaraereğlisi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat ili, Erbaa belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BÖLÜCEK

Parça, bölük. Ufak bir bölük. Ağrı ilinde, Doğubayazıt ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa şehri, Akziyaret nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa ili, Hilvan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şırnak kenti, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Tokat kenti, Erbaa belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak kenti, Devrek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Zonguldak şehrinde, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

AŞAĞIHOCALAR

Zonguldak şehrinde, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ABDİKÖY

Ağrı şehrinde, Eleşkirt belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak ili, Ereğli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

ÇAMLIBEL

Adana şehrinde, Kamışlı nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya şehri, Finike ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir kenti, Edremit ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Denizli ili, Çameli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Düzce şehri, Gölyaka ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehri, Oltu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Giresun ilinde, Şebinkarahisar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. İçel ilinde, Anamur ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. İçel şehrinde, Silifke ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. İzmir şehri, Bayındır ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kahramanmaraş ilinde, Süleymanlı bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Daday ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Manisa kenti, Alaşehir belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Muğla kenti, Kavaklıdere ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tokat ili, Çamlıbel nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon ilinde, Çaykara belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Uşak kenti, Ulubey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Yozgat şehrinde, Salmanlı nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak kenti, Alaplı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak ili, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BELCEAĞAÇ

Konya şehrinde, Ereğli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

BÜYÜKDEDE

Konya şehri, Ereğli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AKKAYA

Su geçirmiyen, gri renkli,killi toprak, kaolen. "Ak" ve "kaya" sözlerinden oluşan bir isim". Adana şehri, Feke ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Adana kenti, Kozan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Ankara şehri, Ayaş belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ankara ilinde, Peçenek nahiyesine bağlı bir bölge. Çorum şehri, İskilip belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ili, Kargı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Düzce ili, Akçakoca ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Eskişehir ilinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ilinde, Dereli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun şehri, Espiye ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Hakkâri şehrinde, Çığlı nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu şehrinde, İhsangazi ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kütahya şehri, Gediz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Muğla ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ordu kenti, Çatalpınar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize ili, Ardeşen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sakarya şehri, Geyve ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas kenti, Hafik ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas kenti, İmranlı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas şehrinde, Ulaş belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Trabzon ilinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak şehrinde, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

BALI

Büyük kardeş: Balı beni size götür. Sevgi gösterilen kimselere denir: Nerden gelin balı ?. Veli, ermiş. Bağlı. Aşık kemiği. Aşık kemiğinin düz tarafı: Herifin aşığı yine bâlı geldi. Bari, keşke, hiç olmazsa, öyle ise. Büyük kardeş. Sevgi gösterilen kimse. Bolu kenti, Kıbrıscık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ordu şehri, Kumru ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak kenti, Ereğli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ADABAĞ

Bitlis ili, Tatvan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya ilinde, Ereğli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

AŞAĞIKAYALIDERE

Zonguldak kenti, Ereğli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BELKAYA

Burdur kenti, Tefenni ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Konya kenti, Ereğli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Tokat şehri, Boztepe nahiyesine bağlı bir bölge. Uşak şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

ALHAN

Erkek deve kuşu. Aydın şehrinde, Yenipazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Konya ili, Ereğli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Alaşehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli şehrinde, Darıkent nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ACIPINAR

Aksaray şehri, Acıpınar bucağına bağlı bir bölge. Çorum şehri, Seydim nahiyesine bağlı bir bölge. Konya şehri, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas kenti, Celâlli bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas ilinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tokat şehri, Gökdere nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tokat şehri, İğdir bucağına bağlı bir yer.

BEYKÖY

Afyon şehrinde, Emirdağ ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Afyon kenti, İhsaniye ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın şehri, İncirliova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın kenti, Köşk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir kenti, Edincik nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Göbel nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir ili, Kepsut ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, Savaştepe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Yeşilova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehri, Eldivan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Denizli kenti, Çivril belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Düzce ilinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne ilinde, Mecidiye bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum ilinde, Tekman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Eskişehir şehri, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Sarıcakaya ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta şehrinde, Şarkikaraağaç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kars şehrinde, Selim ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Taşköprü belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Konya kenti, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya şehri, Hisarcık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya ilinde, Tavşanlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sakarya şehri, Hendek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun kenti, Havza ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun ili, Kavak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Danişment nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

ALACABÜK

Bitlis ili, Reşadiye bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum kenti, Kırık nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak ili, Ereğli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AŞIKLAR

Artvin şehri, Ardanuç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çankırı şehri, Belören bucağına bağlı bir yer. Kahramanmaraş ili, Pazarcık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Konya şehri, Ereğli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Nevşehir şehri, Hacıbektaş belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Rize kenti, Çayeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

BEYÖREN

Afyon şehrinde, Ümraniye nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Düzce ili, Akçakoca ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Konya kenti, Ereğli belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun ilinde, Havza ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BALLICA

Ekmek parçalarını pekmezli veya ballı suya koyarak yapılan ekmek tatlısı. Meşe ağacı. Bir çeşit armut. Ballıbaba. Bitlis kenti, Akşar bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Düzce kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Elâzığ ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum şehrinde, Oltu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Gümüşhane şehri, Kale nahiyesine bağlı bir bölge. İçel şehrinde, Tarsus ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. İstanbul şehri, Pendik belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa şehrinde, Palamut nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ilinde, Ortakent bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa şehrinde, Çamlıdere bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa şehri, Demirci bucağına bağlı bir bölge. Tokat ili, Pazar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Of ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Tunceli kenti, Dallıbahçe nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak şehri, Ereğli belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.