İçinde EMS geçen 13 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ems" olan 13 harfli toplam 6 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde ems bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu ems ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ems olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÖNEMSEYEBİLME

Önemseyebilmek işi.

EBEMSECCADESİ

Gökkuşağı.

PROBLEMSİZLİK

Problemsiz olma durumu.

DEREŞEMSETTİN

Bilecik şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

İŞLEMSELCİLİK

Olguların görgül gözlem ve araştırma yollarıyla elde edilmiş olan anlamları dışında bir anlamı olamayacağını, insan eylemi dışında nesnel gerçeklik bulunmadığını ileri süren görüş.

KERTENKELEMSİ

Ayaksızlar (Gymnophiona) takımının, kertenkelemsigiller (Caecilidae) familyasından, gözleri körelmiş, Güney Amerika'da yaşayan bir tür. (Caecilia gracilis), Ayaksızlar (Gymnophiona) takımının kertenkelemsigiller (Caeciliidae) familyasından bir amfibyum türü. Kurt biçimindedir. Gözleri körelmiştir. Güney Amerikada yaşar.