İçinde EMO geçen 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "emo" olan 8 harfli toplam 20 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde emo bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu emo ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında emo olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HEMOFİLİ

Kanın pıhtılaşmasındaki bir bozukluğa bağlı kanama hastalığı.

HEMOKİST

Kalp kapağı hematomu.

HEMOLENF

Bazı omurgasızların hemosölünde bulunan sıvı; böcek kanı. Bazı omurgasızlarda, hemosöl adı verilen vücut boşluğu içerisinde bulunan sıvı. Eklem bacaklıların hemoseli içerisinde, nematodlarda ise psödosölom içerisinde bulunan kan ve lenf karışımı sıvı.

DEMOGRAF

Nüfus bilimci.

TREMOLİT

İçinde magnezyum, kalsiyum, demir ve alüminyum bulunan, amfibol grubundan doğal silikat.

HEMOZOİN

Sıtma pigmenti.

HEMORAJİ

Kanama.

HAEMOPİS

Gnathobdellidae ailesinde bulunan sülük cinsi.

KEMOTROF

Enerji ve karbon kaynağı olarak organik bileşikleri kullanan canlılar, hayvanlar, mantarlar ve bazı bakteriler. Kemoheterotrof. Enerji ve karbon kaynağı olarak organik bileşikleri kullanan canlılar, kemoheterotrof. Enerji kaynağı olarak kimyasal maddeleri kullanan organizma.

SEREMONİ

Tören. Genellikle resmî yerlerde, resmî işlerde uyulması gereken kural, yol ve yöntemlerin tümü.

HEMOROİT

Basur.

DEMOKRAT

Demokrasi yanlısı.

HEMOPOEZ

Kan yapıcı organlarda kan hücrelerinin yapılması olayı.

KEMOSTAT

Bakteri kültürlerini log fazında uzun süre muhafaza etmek için kullanılan bir cihaz. Bakterilerin çoğalmasını sınırlandırıcı besin elementi.

HEMOSTAZ

Kanamanın durdurulması, herhangi bir vücut bölgesinde seyreden kan akımının yavaşlaması. Kanın damar dışına çıkmasının, fizyolojik veya cerrahi olarak önlenmesi. Zedelenmiş veya yırtılmış kan damarından kan akışının önlenmesi için geçekleşen damar büzülmesi, kan pulcuğu tıkacının oluşması, kanın pıhtılaşması ve fibröz doku oluşmasını içeren olaylar zinciri.

PYEMOTES

Paraziter akar cinsi, Pediculoides, buğday böceği.

KUREMONA

Polivinil alkol sentetik lifler için kullanılan ticari marka.

HEMOPTİZ

Akciğerlerden ve solunum yollarından ağız yoluyla dışarıya köpüklü taze kan gelmesi.

ADEMOĞLU

İnsan.