İçinde EM geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "em" olan, toplam 7909 tane kelime bulunuyor. İçerisinde em bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu em ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında em olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

ADEMİMERKEZİYETÇİ, ÇEMBERKİRPİKLİLER, HEMATOPORFİRİNÜRİ, MURADİYEMENGENCİK, MÜKEMMELİYETÇİLİK, MÜKEMMELLEŞEBİLME, MÜKEMMELLEŞTİRMEK, ÖKSÜZOĞLANÇİĞDEMİ, SAVCILIMERYEMKAŞI, SEMBOLLEŞTİRİLMEK, TEMELLENDİREBİLME, YELLİCEDEMİRCİLER

16 harfli kelimeler

DEMOKRATİKLEŞMEK, MEMNUNİYETSİZLİK, MUSTAFAKEMALPAŞA, AGAMAGLOBULİNEMİ, BAKTERİYOTOKSEMİ, DEMİNERALİZASYON, DEMİRMIKNATISLIK, DEMİRMIKNATISSAL, ELDELEKLİDEMİREL, GAMMAGLOBÜLİNEMİ, GÖZLEMLEYEBİLMEK, HARMANCIKDEMİRCİ, HEMANJİYOBLASTOM, HEMOGLOBİNOMETRE, HEMOGLOBİNOMETRİ, HEMOPERİKARDİYUM, HİPERFOSFATASEMİ, HİPERGLİSERİDEMİ, HİPERGLOBULİNEMİ, HİPERGLOBÜLİNEMİ, HİPERGUANİDİNEMİ, HİPERKALSİTONEMİ, HİPERLAKTASİDEMİ, HİPOAMİNOASİTEMİ, HİPOBİLİRUBİNEMİ, HİPOEPİNEFRİNEMİ, İHTİYOHEMOTOKSİN, KARACADAĞDEMİRCİ, KAYALARMEMDUHİYE, KEMİKDİLLİGİLLER, Devamını Oku »»

15 harfli kelimeler

ADEMİMERKEZİYET, ANTİEMPERYALİST, ANTİEMPERYALİZM, ANTİSEMİTİSTLİK, BUKALEMUNGİLLER, CEMAATİMÜSLİMİN, DEMOKRATİKLEŞME, EHEMMİYETSİZLİK, KADEMELENDİRMEK, MERYEMANAKUŞAĞI, MUKAVEMETSİZLİK, MÜSTEMLEKECİLİK, SEMBOLLEŞTİRMEK, SİNEMALAŞTIRMAK, SİSTEMLEŞTİRMEK, TEMBELLEŞTİRMEK, SELLEMEHÜSSELAM, ACEMİLEŞEBİLMEK, ACEMİLEŞİVERMEK, BELGEGEÇERLEMEK, DELAİNEMERİNOSU, DEMİRLEYEBİLMEK, EKLEMBACAKLILAR, EMİRLERYENİCESİ, EMÜLSİYONLAYICI, FERRİHEMOGLOBİN, FİZOHEMATOMETRA, GÖZLEMLEYEBİLME, GÜNEYDEMİRCİLER, GÜVEMKÜÇÜKTARLA, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

ANTİDEMOKRATİK, BİLİNEMEZCİLİK, CEHENNEMLEŞMEK, CEMAZİYELEVVEL, DEMOKRATLAŞMAK, DÜZENLEMECİLİK, MATEMATİKÇİLİK, MEMLEKETSİZLİK, PARAMETRELEMEK, PEMBELEŞTİRMEK, SEMBOLLEŞTİRME, SEMENDERGİLLER, SİNEMASEVERLİK, SİNEMATOGRAFİK, SİSTEMLEŞTİRME, ŞEKERLEMECİLİK, TEMBELLEŞTİRME, TEMELLENDİRMEK, TEMELLEŞTİRMEK, TEMİZLEYİCİLİK, YENİŞARBADEMLİ, KIYASIMUKASSEM, ABALIMEMELİLER, ABASSÖĞODENEME, ACEMİLEŞEBİLME, ACEMİLEŞİVERME, AFİBRİNOJENEMİ, ANJİYOHEMOFİLİ, ANTİKOMPLEMENT, AŞAĞIBELEMEDİK, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

ACEMLEŞTİRMEK, BAŞHEMŞİRELİK, BAŞKEMANCILIK, CEHENNEMLEŞME, CEMAZİYELAHİR, DEMOKRATİKLİK, DEMONSTRASYON, DERİNLEMESİNE, ELEKTRİKLEMEK, EMNİYETSİZLİK, EPİSTEMOLOJİK, GALVANİZLEMEK, GÖRÜLMEMİŞLİK, İNCELEMECİLİK, MAALMEMNUNİYE, MEMLEKETÇİLİK, MEMNUNİYETSİZ, MÜHİMSEMEZLİK, MÜREKKEPLEMEK, NAFTALİNLEMEK, NEMALANDIRMAK, PARAMETRELEME, PEMBELEŞTİRME, PROBLEMSİZLİK, SİNEMATOGRAFİ, ŞEMALAŞTIRMAK, TAŞEMENGİLLER, TEMELLENDİRME, TEMELLEŞTİRME, TEMİZLİKÇİLİK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ACEMLEŞTİRME, AKADEMİCİLİK, ANTİSEMİTİST, ANTİSEMİTİZM, BİLİNEMEZLİK, BUHURUMERYEM, BUKALEMUNLUK, CEMAATLEŞMEK, CEMAATSİZLİK, CİVANPERÇEMİ, ÇEKEMEMEZLİK, ÇEMBERLENMEK, ÇEMBERLETMEK, ÇERÇEVELEMEK, DEĞİRMİLEMEK, DEMLENDİRMEK, DİNAMİTLEMEK, EHEMMİYETSİZ, ELEKTRİKLEME, EMBRİYOLOJİK, EMPRESYONİST, EMPRESYONİZM, EPİSTEMOLOJİ, ESİRGEMEZLİK, FİHRİSTLEMEK, FİRKETELEMEK, GALVANİZLEME, GARANTİLEMEK, GÖRÜNTÜLEMEK, GÖZLEMECİLİK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

ACEMBUSELİK, ACEMİLEŞMEK, AKADEMİSYEN, ANTİSEMİTİK, BACAKKALEMİ, BAŞHAKEMLİK, BENZEMEKLİK, BENZEMEZLİK, BENZİNLEMEK, BETİMLEMECİ, BETİMLEMELİ, BEZEMECİLİK, BİLİNEMEZCİ, BİLMEMEZLİK, BİLMEZLEMEK, BRİKETLEMEK, BÜTÜNLEMELİ, CEFFELKALEM, CEHENNEMLİK, CEMAATLEŞME, ÇAMLIHEMŞİN, ÇEMBERLEMEK, ÇEMBERLENME, ÇEMBERLETME, ÇENGELLEMEK, ÇENTİKLEMEK, ÇERÇEVELEME, ÇEYREKLEMEK, ÇİMDİKLEMEK, ÇİRKİNSEMEK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ACEMAŞİRAN, ACEMBORUSU, ACEMİLEŞME, ACEMLEŞMEK, ADEMELMASI, AFFEYLEMEK, ALAİMİSEMA, ANEMOMETRE, ARŞİVLEMEK, BADEMCİLİK, BADİKLEMEK, BAŞHEMŞİRE, BELGELEMEK, BELGİLEMEK, BELİKLEMEK, BELİNLEMEK, BELİRLEMEK, BELİTLEMEK, BENİLDEMEK, BENİMSEMEK, BESLEMELİK, BESTELEMEK, BETİMLEMEK, BEZEKLEMEK, BEZİRLEMEK, BİBERLEMEK, BİLMEZLEME, BİTÜMLEMEK, BÖLÜMLEMEK, BRİKETLEME, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ACEMKÜRDİ, ACEMLEŞME, AFFEYLEME, AKADEMİCİ, AKÇÖPLEME, ALEMCİLİK, ANTİSEMİT, APRELEMEK, ARŞİVLEME, ATEŞLEMEK, BADİKLEME, BEKLEMELİ, BELGELEME, BELGİLEME, BELİKLEME, BELİNLEME, BELİRLEME, BELİTLEME, BENİLDEME, BENİMSEME, BERELEMEK, BESTELEME, BETİMLEME, BEZEKLEME, BEZELEMEK, BEZİRLEME, BİBERLEME, BİÇİMLEME, BİLİNEMEZ, BİTÜMLEME, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ACEMİLİK, ADEMİYET, ADEMOĞLU, AKADEMİK, APRELEME, ATEŞLEME, AYİNİCEM, BADEMCİK, BADEMLİK, BADEMSİZ, BAHÇEMSİ, BALYEMEZ, BAŞHAKEM, BAŞYEMEK, BEKLEMEK, BELLEMEK, BEMBEYAZ, BENZEMEK, BENZEMEZ, BERELEME, BERKEMAL, BESLEMEK, BEZELEME, BEZEMECİ, BEZEMELİ, BEZLEMEK, BİRLEMEK, BİZLEMEK, BÜYÜLEME, CEHENNEM, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ACEMİCE, AGREMAN, AKADEMİ, ALEMDAR, AMFİZEM, AYDEMİR, BADEMCİ, BADEMLİ, BADEMSİ, BEKLEME, BELEMEK, BELEMİR, BELLEME, BENZEME, BESLEME, BEZEMEK, BEZLEME, BİLEMEK, BİRLEME, BİZLEME, BÜĞEMEK, CEMADAT, CEMBİYE, CEMETME, CEMİYET, CEPLEME, ÇEKEMEZ, ÇEMBALO, ÇEMENLİ, ÇEMREME, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ACEMCE, ALEMCİ, AMBLEM, ANEMİK, ANEMON, BADEMA, BELEME, BELLEM, BEZEME, BİLEME, BÜĞEME, CEMAAT, CEMEVİ, CEMİLE, CEREME, ÇEMBER, ÇEMREK, ÇİĞDEM, ÇİĞNEM, ÇİSEME, DEMEVİ, DEMKEŞ, DEMLİK, DEMODE, DENEME, DEPREM, DERLEM, DİLEME, DİREME, DİRHEM, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ACEMİ, AKEMİ, ALLEM, ANEMİ, BADEM, BAREM, BEMOL, BİÇEM, BOHEM, CEMAL, CEMAN, CEMİL, CEMRE, ÇEKEM, ÇEMÇE, ÇEMEN, ÇEMİÇ, DEMEÇ, DEMET, DEMİN, DEMİR, DEMLİ, DİZEM, DÖNEM, DÖŞEM, DÜZEM, EKLEM, ELEME, ELZEM, EMARE, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ACEM, ADEM, ALEM, CEMİ, DEME, EHEM, ELEM, EMAN, EMAY, EMEÇ, EMEK, EMEL, EMEN, EMET, EMİK, EMİN, EMİR, EMİŞ, EMME, EMMİ, GEMİ, KEME, KREM, MEME, NEMA, NEMF, ÖDEM, ÖNEM, REMİ, SEMA, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

CEM, DEM, GEM, HEM, KEM, NEM, SEM, TEM, YEM, ZEM, BEM, ÇEM, EMA, EME, EMİ, EMO, EMS, EMÜ, LEM, REM, ŞEM

2 harfli kelimeler

EM

Bazı kelimelerin anlamları

EM

İlaç, merhem.

SAVCILIMERYEMKAŞI

Kırşehir ili, Savcılı bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

MURADİYEMENGENCİK

Düzce kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ADEMİMERKEZİYETÇİ

Yerinden yönetimci.

DEMOKRATİKLEŞMEK

Demokrasiye uygun biçime girmek.

MEMNUNİYETSİZLİK

Memnun olmama durumu.

ÇEMBERKİRPİKLİLER

(Spirotricha),iyi bilinen cinsidir.

SEMBOLLEŞTİRİLMEK

Simgeleştirilmek.

HEMATOPORFİRİNÜRİ

Eritropoetik protoporfiri.

TEMELLENDİREBİLME

Temellendirebilmek işi veya durumu.

MÜKEMMELİYETÇİLİK

Mükemmeliyetçi olma durumu. Hayatta en önemli amacın ahlaki olgunluğa erişmek olduğunu savunan kuram.

MÜKEMMELLEŞEBİLME

Mükemmelleşebilmek işi.

YELLİCEDEMİRCİLER

Bolu şehrinde, Mengen ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MUSTAFAKEMALPAŞA

Bursa iline bağlı ilçelerden biri.

MÜKEMMELLEŞTİRMEK

Mükemmel duruma getirmek.

ÖKSÜZOĞLANÇİĞDEMİ

Afyon bitkisi.

  -   -   -  

Anlamında EM bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde EM geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ACIKMAK

Yemek yeme gereksinimi duymak.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ACEMLEŞTİRME

Acemleştirmek işi.

ABDÜLLEZİZ

Akdeniz bölgesinde ve Afrika'da yetişen, çok yıllık, yumrulu ve otsu bir bitki (Cyperus esculentus). Bu bitkinin yemiş olarak yenilen, tatlı ve yağlı ürünü.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

ACEMİLİK

Acemi olma durumu, toyluk. Acemice davranış, toyluk.

ABAŞO

Gemiyi baştan veya kıçtan halatla karaya bağlama. Altta, aşağıda bulunan, alttaki.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ACEMLEŞTİRMEK

Acemleşme işini yaptırmak.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ACILAŞMAK

Tadı bozulmak, acı olmak. Konuşma sert bir durum almak, kırıcılaşmak. Dokunaklı duruma gelmek. Yemlerde genellikle yağ asitlerinin oksidasyonu ve hidroliz sonucu uygun olmayan koku ve tat meydana gelmek.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

ACEMİLEŞME

Acemileşmek durumu.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

ABASIZ

Aba giymemiş olan.

ACİL

Hemen yapılması gereken, ivedi, ivedili, evgin, müstacel.

ACEMLEŞME

Acemleşmek durumu.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.