İçinde DUTLUCA geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "dutluca" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde dutluca bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu dutluca ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında dutluca olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DUTLUCA

Adana ilinde, Yüreğir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Antalya ilinde, Akseki ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, Burhaniye ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bursa kenti, Harmancık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa şehri, Orhangazi ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Çorum ilinde, Alaca belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Denizli ili, Bozkurt ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan ilinde, Dutluca nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir şehri, İnönü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Gaziantep şehrinde, Oğuzeli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kilis kenti, Musabeyli ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Manisa ili, Gördes ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Şanlıurfa ilinde, Yaylak nahiyesine bağlı bir bölge. Tokat ili, Sulusaray ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Uşak şehri, Ulubey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

  -   -   -  

Anlamında DUTLUCA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde DUTLUCA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

EFELER

Artvin ili, Camili bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan ili, Dutluca bucağına bağlı bir yer. Kütahya ili, Çavdarhisar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AKÇALI

Dalları yassı olan bir çeşit çalı. Çit yapılan bir çeşit diken, çalı. Akçası olan, varlıklı, zengin. Adana kenti, Karaisalı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Adıyaman şehrinde, Koçali nahiyesine bağlı bir yer. Ankara ili, Beypazarı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bartın şehri, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Batman kenti, Kozluk belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bitlis şehri, Bölükyazı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, Kirazlı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı kenti, Eldivan belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehri, Sungurlu ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Erzincan kenti, Dutluca nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Gümüşhane şehri, Şiran ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Hakkâri ili, Bağışlı bucağına bağlı bir yer. Hakkâri şehrinde, Yüksekova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Hatay ili, Uluçınar bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kahramanmaraş şehrinde, Türkoğlu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Muğla şehri, Selimiye nahiyesine bağlı bir bölge. Ordu kenti, Gölköy ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Siirt ili, Kurtalan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehrinde, Yavu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Şanlıurfa ilinde, Akçakale belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Şanlıurfa ili, Çamlıdere bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Van şehrinde, Başkale ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Para ve sayca konularına ilişkin özellikler.

ATAR

Cesaret, cüret, kudret. Çaput aygıtı. (Dutluca, İnönü Eskişehir).

TEMBELEK

Az tembel, tembelce. Küçük darbuka. (Dutluca, İnönü Eskişehir).

SAPLAK

Saplı su tası, maşrapa. Maşrapa, su tası. Kadınların vücutlarındaki gereksiz kılları yolmak amacıyla şekerden hazırladıkları ağda. (İnönü, Dutluca, Yayla Eskişehir).

SAĞRIÇ

içine süt sağılan iki kulplu toprak kap. (Dutluca, İnönü Eskişehir).

KIŞLACIK

Afyon şehrinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Ankara kenti, Çubuk ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çorum ilinde, Mecitözü belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Erzincan şehri, Dutluca nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli şehri, Vize ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ordu ili, Mesudiye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Siirt kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

TOPKAPI

Erzincan ilinde, Dutluca nahiyesine bağlı bir yer.

ÇATKÖY

Ankara şehri, Çubuk ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ardahan ili, Hanak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzincan kenti, Çatalçam bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan şehri, Dutluca bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay ilinde, Dörtyol ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman ili, Ayrancı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehrinde, Küre belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ili, Seydişehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ili, Çavdarhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Çamlıhemşin ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Siirt ili, Pervari ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas şehri, Deliktaş bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Gemerek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat kenti, Reşadiye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Tunceli şehrinde, Darıkent bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Ovacık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KEKİKPINAR

Erzincan şehrinde, Dutluca bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

FİRENK

Domates. Asma kilit. Gömme ya da oturtma kapı kilidi. (Yalvaç Isparta; Dutluca Eskişehir).

ÇİFLİ

Biçilmemiş çam tomruğu: Odanın döşemesini yapmak için altı çifliye ihtiyacım var. Bir av tüfeği türü. (Dutluca, inönü Eskişehir).

ÇAKIRTAŞ

Erzincan şehri, Dutluca nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum ilinde, Pasinler ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Iğdır şehri, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Samsun ilinde, Vezirköprü ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

YAZMAKAYA

Erzincan ili, Dutluca nahiyesine bağlı bir bölge.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük