İçinde D geçen 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "d" olan 4 harfli toplam 659 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde d harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu d harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında d harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DUME

Düğme.

TADA

Ağabey : Tadam geliyor.

ADAR

Olgunluk, erginlik. Müddet, mühlet, zaman: Bizim paranın adarı doldu. Taraftar, omuzdaş: Adarlarını al, karşıma çık. Mart ayı. Erginlik, olgunluk. Süre, zaman. Arkadaş, taraftar, omuzdaş, yandaş.

DİHA

İşte, orada, şurada. Binek ve koşum hayvanlarını yürütme ünlemi.

ADAT

Adet. Gelenek, görenek, bk. adet, edet. Faiz hesaplamalarında kullanılan ve faize esas olan anapara miktarı ile gün sayısının çarpılıp yüze bölünmesi sonucu bulunan tutar.

DÜYE

Boğaya gelmemiş iki üç yaşında dişi dana, düve. Yük çeken dişi deve.

HÜDA

Tanrı.

VİDO

Oyunda kazanılacak parayı iki katına çıkarma.

VİRD

Kuruntu.

ORDO

Takım.

EVDİ

Acele, çabuk.

GIDI

Keçi yavrusu, oğlak. Çene altı, gerdan. Eşek yavrusu, sıpa. Küçük çömlek, güveç.

RODA

Yöntemine uygun düzgün sarılmış halat yumağı.

DÖNE

Karşı ziyarette bulunma. Defa, kere. Minder güreşlerinde her üçer dakikalık süre. Aynı amaçla belirli bir yer ve zamanda düzenlenen kılıçoyunu yarışmaları. Bir başarı sıralaması yapmak üzere birçok kişi ya da takım arasında ve her birinin ötekilerle karşılaşması biçiminde yapılan yarışma ya da oyunların tümü. Bir başarı sıralaması yapmak üzere bir çok kişi ya da takım arasında ve her birinin ötekilerle karşılaşması biçiminde yapılan yarışma ya da oyunların tümü. "1."Bundan sonraki çocuklar erkek olsun" anlamında kullanılan bir isim. Karşı ziyarette bulunma.".

SADİ

Mutlul, uğurlu.

DAAR

Lâzımlık.

HEDE

Haydi.

DMAZ

Yığın, tınaz.

DANE

Kuş yemi.

ÜDÜK

Meme ucu. Soluk borusu.