İçinde DIĞDIĞI geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "dığdığı" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde dığdığı bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu dığdığı ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında dığdığı olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

DIĞDIĞI

Konuşurken "r" leri "ğ" gibi söyleyen (kimse).

  -   -   -  

Anlamında DIĞDIĞI bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde DIĞDIĞI geçen kelimeler listesi verilmiştir.

DIĞDIĞ

Yağ tavası. Uzak akraba. Dedikodu: Şu kadın çok dığdığ yapar. Kavga edenleri kızıştırmak için söylenen söz. Kavgacı, olur olmaz şeylere sinirlenen kimse: Adam sende o dığdığın birisidir. Zayıf, kara kuru.

DIĞDIK

Akrabalığın uzak olduğunu anlatan dığdığının dığdığı deyiminde geçen bir söz.

DIĞDI

Saç örgülerinin ucundaki örülmemiş saçların ince ince örülerek bağlanması. Çok: Bizim ekin dığdı gibi çıkmış. Uzak akraba: Elif onun dığdığının dığdısı. Tarla kuşu. Örgü: Bu çorabın dığdısı oldukça güzel. İplikten örülen ve çorabın üst tarafına dikilen, çorabı bağlamaya yarayan bağ. Düğüm.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük