İçinde CİRO geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ciro" olan, toplam 4 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ciro bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ciro ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ciro olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

CİRO

Bir ticaret senedinin alacaklı tarafından arkasına gereken yazının yazılıp imza edilerek üçüncü bir kişiye devredilmesi. İş hacmi.

CİRON

Karatavuktan biraz büyük, benekli bir kuş.

İNCİROP

İlkbaharda yetişen fındık büyüklüğünde, kökü yenir bir ot. İlkbaharda kırlarda ve tarlalarda yetişen otsu bir bitki; kahverengi bir kabukla kaplı fındık büyüklüğündeki beyaz tatlımsı kökü yenir.

MUHACİROSMAN

Gaziantep şehrinde, Burç nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

  -   -   -  

Anlamında CİRO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde CİRO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

CİRANTA

Bir senedi ciro eden kimse.

ORDİNO

Bir poliçenin arkasına ciro edildiği kişiye ödenmesi için yazılan havale emri. Tüccarın malını gümrükten çekebilmesi için vapur kumpanyasından yük konşimentosuna karşılık verilen havale. Denizcilik işletmelerinde gemi adamlarını gemilere atama belgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük