İçinde C geçen 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "c" olan 4 harfli toplam 520 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde c harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu c harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında c harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

CELB

Aksi, inatçı kişi.

CORA

Sigara. Sazın az telli ve küçük tiplisi.

CİİT

Çocukların bir sürpriz karşısında sevinçlerini belirtmek için kullandıkları ünlem.

CAAL

Parmaklık, korkuluk.

EFCİ

Kadın gibi iş gören erkeklere verilen ad.

CAKA

Gösteriş, çalım, kabadayılık, fiyaka.

İCEM

Küçük kardeş.

UCUF

Uğur.

ECEM

Büyük kardeş, ağabey. Acem.

CÜRA

Arıların baş oğuldan sonra verdikleri oğul. Üç telli saz.

COGA

Kırmızı, sekizli iskambil kağıdı.

CİLT

Ten. Bir eserin ayrı ayrı basılan bölümlerinden her biri. Formaları, yaprakları birbirine dikerek veya yapıştırarak kitap, defter, dergi vb.ne geçirilen deri, bez veya kâğıtla kaplı kapak.

ACAP

Acaba.

RECA

Arapça kökenli reca': rica. Umut, umma. İstek dilek. Ültraviyole ışınlarına hassas E.coli mutantlarında görülen rekombinasyon proteini.

CİYO

Terbiyesiz.

İYCE

Gereği kadar.

CIDA

Mızrak. Süs. Olta. İnce uzun tahta. Tınaz savurmakta kullanılan çatal şeklinde tahta. Pulluk vidası: Cıdaları pulluğa tak. Aşırı istek. Aşerme. İnat, iddia. Kargı, mızrak. Süngü, kargı, mızrak, harbe.

OCAH

Fide ya da ağaç dikmek için açılan çukur. Ocak. Ev. Ateş yakılıp yemek pişirilen yer. Çay ve kahve pişirilen mahal. Müessese. Ocak// ev ocah: var yok, bütün sermaye - ocah bucah: ev bark Artvin Yusufeli Uşhum köyü.

ACİB

Acayip.

CERE

Dilenme, toplama. Toprak testi. Toprak küp. Kocasından boşanan çocuklu kadının çocuklarına ve kendisine bağlanan para. Bir malın yıllık kirası veya vergisi. Bir iş karşılığında alınan şey. Güç, erk. Testi. Nafaka. Toprak küpün küçüğü. Çömlek. (Gökmenler, Kızılağaç, Gedikli, Çatak Saimbeyli Adana).

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük