İçinde C geçen 13 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "c" olan 13 harfli toplam 540 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde c harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu c harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında c harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

TARTIŞMACILIK

Tartışmacı olma durumu.

DAĞDEMİRCİLER

Bursa ili, Keles ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Zonguldak ilinde, Gökçebey ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MUMCUÇİFTLİĞİ

Sivas şehrinde, Yıldızeli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

MERDİVENCİLİK

Merdivencinin yaptığı iş.

STRİPTİZCİLİK

Striptizci olma durumu.

KURABİYECİLİK

Kurabiyecinin yaptığı iş.

KISACIKMAHMUT

Tütüne karıştırılıp içilen, sarılık hastalığında kullanılan yaban otu.

HAZIRLIKSIZCA

Hazırlıksız bir biçimde.

DOĞUŞTANCILIK

Herhangi bir canlı türünün yapısal ve görevsel gelişiminde yaşantı, öğrenme vb. edinilmiş faktörlere değil, kalıtımla ilgili olanlara ağırlık ve öncelik veren görüş, fıtriye, nativizm.

POROCEPHALİDA

Pentastomida sınıfında bulunan, Porocephalidae ve Linguatulidae ailelerini içeren solucan benzeri dejenere eklem bacaklılar.

MURABAHACILIK

Tefecilik.

KLUYVEROMYCES

Çok kutuplu tomurcuklanmayla eşeysiz olarak çoğalan, bazı türleri laktozu fermente etmeleri nedeniyle süt ürünleri üretiminde starter kültür olarak kullanılan maya cinsi.

CIZLIYAVERMEK

Yağlanmış yufkayı saçta ısıtmak.

REVİZYONCULUK

Bir öğretinin, bir anayasanın, bir antlaşmanın yeniden gözden geçirilmesi için savaşan kimse veya yeniden gözden geçirmeyi gerektiren görüş, revizyonizm.

BAŞMUHASEBECİ

Başmuhasebe dairesinin başkanı.

EVCİLLEŞTİRME

Evcilleştirmek işi, ehlîleştirme.

DÜZELTMECİLİK

Eldeki imkânlarla, ihtilale başvurmadan toplum düzeninin daha iyi duruma getirilebileceğini, sosyal adaletin sağlanabileceğini ileri süren siyasi sistem, ıslahatçılık, reformculuk.

KOMİSYONCULUK

Komisyoncunun yaptığı iş, simsarlık.

BAŞKEMANCILIK

Başkemancı olma durumu. Başkemancının yaptığı iş.

KAPLICABURGAZ

Ceviz.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük