İçinde BURUN geçen 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "burun" olan 8 harfli toplam 11 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde burun bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu burun ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında burun olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BOŞBURUN

Kemikli balıklar (Teleostei) takımının, uzun kuyruklu balıkgiller (Macruridae) familyasından, Akdeniz'in derinlerinde yaşayan bir balık türü. Kemikli balıklardan, uzun kuyruklu balıkgiller (Macruridae) familyasından, Akdeniz'in derinlerinde yaşayan bir tür.

BURUNLUK

Burunsak.

BURUNSAK

Hayvan yavrusunun anasından süt emmesini önlemek için burnuna geçirilen başlık, burunsalık, burunluk. Hayvanların burunlarına geçirilen ip, burunsalık, burunluk.

KUMBURUN

Çanakkale şehrinde, Geyikli nahiyesine bağlı bir bölge.

TISBURUN

Alıngan, çabuk küsen.

TAŞBURUN

Bayburt ilinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Erzurum ili, Kışlaköy bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Iğdır ilinde, Taşburun bucağına bağlı bir yer. Kahramanmaraş şehri, Elbistan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kars şehri, Kağızman belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu şehri, İnebolu belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sakarya kenti, Akyazı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BURUNCUK

Kendi ekseni çevresinde dönen bir dingilin, çeşitli düzeneklere belirli zaman aralıklarıyla devinim veren çıkıntıları. İzmir ilinde, Bayındır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir şehrinde, Menemen ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Yozgat ili, Yerköy ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

BURUNKÖY

Aydın kenti, Bağarası bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çorum ili, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel şehri, Mut ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

HANBURUN

Ankara ilinde, Balâ ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

BİZBURUN

Bir cins av ördeği.

BOZBURUN

Bitlis ilinde, Kavakbaşı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzurum kenti, Aşkale belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli ili, Kandıra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Malatya ilinde, Arguvan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa şehrinde, Köprübaşı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Muğla ili, Bozburun bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak kenti, İdil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.