İçinde BEYAĞAÇ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "beyağaç" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde beyağaç bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu beyağaç ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında beyağaç olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BEYAĞAÇ

Denizli iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında BEYAĞAÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BEYAĞAÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KIZILCAAĞAÇ

Burdur şehrinde, Kızılkaya bucağına bağlı bir bölge. Denizli kenti, Beyağaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehri, Bayındır belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

PINARÖNÜ

Denizli şehrinde, Beyağaç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzincan şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Karaman şehrinde, Ermenek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Şırnak şehri, Silopi ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak kenti, Devrek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KAPIZ

Derin vadi, geçit, boğaz. Toprak altında bulunan taş tabakası. Rüzgâr tutmayan, kapalı yer. Dik yamaç. Kabız, peklik. Uçurum. Daha çok kireçtaşı, kumtaşı gibi suyu kolaylıkla geçiren katmanlar içinde görülen, derine aşınmanın çok güçlü ve hızlı olduğu, yamaçları hemen hemen duvar gibi dik, dar koyak. Denizli ilinde, Beyağaç ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

GERİÇAM

Denizli kenti, Beyağaç ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

YENİÇEŞME

Denizli şehri, Beyağaç ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

UZUNOLUK

Denizli ilinde, Beyağaç belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük