İçinde BAĞLAK geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "bağlak" olan, toplam 1 tane kelime bulunuyor. İçerisinde bağlak bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu bağlak ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında bağlak olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

BAĞLAK

Değirmen çarkını firenleyen ağaç. Av hayvanlarının geçeceği yer, avlanma yeri. Ormanlık ve kayalık yerlerdeki geçit. Çitle çevrilmiş tarla. Ana suya karışan derecikler. Tarlaları korumak için kenarlarına çekilen harçsız duvar, çit. Yemeni, renkli basmadan yapılan baş örtüsü. Türkünün son dörtlüğü. Bir çevrimi uzaktan açıp kapamak için kullanılan akımmıknatıssal aygıt. Oyunun sonucunu bağlayan son söz. Paklama işlemi uygulanacak kangalların, çelik tel ile bağlanarak bir araya getirilmiş birkaçı. Bir edebiyat parçasının içindeki fikirleri bağlıyan sonuç.

  -   -   -  

Anlamında BAĞLAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BAĞLAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

HARPUŞTA

Evlerin önünde asmaların yayılması için yapılan çardak. Evlerin önüne yapılan tahta saçak. Yeni yapılan duvarların üzerine konulan büyük kerpiç. Bağlak.