İçinde ASIĞ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "asığ" olan, toplam 6 tane kelime bulunuyor. İçerisinde asığ bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu asığ ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında asığ olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ASIĞ

Fayda.

KARASIĞIR

Orta Anadolu'da yetişen, sert ve kurak iklime dayanıklı, küçük yapılı bir tür sığır.

USASIĞAR

Ortalama us ölçülerine uygun düşen ya da mantık yoluyla sınanabilen.

SASIĞ

Kötü koku.

BONSMARASIĞIRI

Güney Afrika'dan köken alan, 5/8 Güney Afrika beyaz sığırı, 3/16 Hereford, 3/16 Shorthorn genotipi taşıyan, vücudu kaslı ve sağlıklı görünümde, kırmızı renkli ve çoğunlukla boynuzsuz, omuzları, bacakları ve arka çeyreği gelişmiş, kas gelişimi iyi, dayanıklı, uysal mizaçlı, sürü idaresi kolay ve pek çok yetiştirme sisteminde kullanılabilen, kene enfeksiyonlarına direnci yüksek, karkas verimi, et kalitesi ve mermerleşme oranı yüksek etçi sığır ırkı.

SUBASIĞI

Sulak yer, yakınından dere ya da ark geçen tarla.

  -   -   -  

Anlamında ASIĞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ASIĞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KARTMIK

Yerdeki düz kaya parçaları. Hayvan karnının kasığa yakın yerleri.

İNGUİNALİS

Kasığa ait, kasık bölgesiyle ilgili olan.

KAVLUÇ

Fıtıklı, kasığı yarık.

BELCEK

Kuşak, kemer, uçkur. Sığırlarda görülen bir hastalık, karasığır hastalığı. Eteklik. Mintan, içlik, firenk gömleği. Kısa kadın entarisi. Bir sığır hastalığı.