İçinde AK geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ak" olan, toplam 21891 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ak bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ak ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ak olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

AKORTSUZLAŞTIRMAK, ALATURKALAŞTIRMAK, ANLAMSIZLAŞTIRMAK, BAĞDAŞIKLAŞTIRMAK, BAĞIMSIZLAŞTIRMAK, BAYINDIRLAŞTIRMAK, DAMAKSILLAŞTIRMAK, DOĞURGANLAŞTIRMAK, DUYARSIZLAŞTIRMAK, KARAMSARLAŞTIRMAK, MÜSLÜMANLAŞTIRMAK, STANDARTLAŞTIRMAK, TARAFSIZLAŞTIRMAK, TEŞKİLATLANDIRMAK, YUVARLAKLAŞTIRMAK, AHMAKLAŞTIRABİLME, ANAYASALLAŞTIRMAK, AVRUPALILAŞTIRMAK, BAĞNAZLAŞTIRILMAK, BAKACAKLIÇİFTLİĞİ, BAKTERİYOKLOROFİL, BAYRAKLAŞTIRILMAK, BIRAKTIRILABİLMEK, CANSIZLAŞTIRILMAK, ÇARPIKLAŞTIRILMAK, ÇOMAKDAĞKIZILAĞAÇ, ÇORAKLAŞTIRABİLME, DAKRİYOSİSTOGRAFİ, DESTANLAŞTIRILMAK, ELEKTROEJAKÜLATÖR, Devamını Oku »»

16 harfli kelimeler

AKILSALLAŞTIRMAK, AKIŞKANLAŞTIRMAK, AKORTSUZLAŞTIRMA, ARNAVUTLAŞTIRMAK, BAHARATLANDIRMAK, BASMAKALIPLAŞMAK, BİLGİSAYARLAŞMAK, BULANIKLAŞTIRMAK, CEVAPLANDIRILMAK, ÇABUKLAŞTIRILMAK, ÇAPAÇULLAŞTIRMAK, DAMAKSILLAŞTIRMA, DENİZŞAKAYIKLARI, FRANSIZLAŞTIRMAK, HEYECANLANDIRMAK, İKTİDARSIZLAŞMAK, KANUNLAŞTIRILMAK, KARARLAŞTIRILMAK, KARŞILAŞTIRILMAK, KOCAMANLAŞTIRMAK, KORKUNÇLAŞTIRMAK, MİLİTANLAŞTIRMAK, MUSTAFAKEMALPAŞA, PROGRAMLAŞTIRMAK, SENDİKALAŞTIRMAK, TİYATROLAŞTIRMAK, YABANCILAŞTIRMAK, YANITLANDIRILMAK, YUVARLAKLAŞTIRMA, KAPTANPAŞAKUZUSU, Devamını Oku »»

15 harfli kelimeler

ABSTRAKSİYONİZM, AĞAÇLANDIRILMAK, AKILSALLAŞTIRMA, AKIŞKANLAŞTIRMA, AKTÜELLEŞTİRMEK, ALACAKLANDIRICI, ALACAKLANDIRMAK, ALAFRANGALAŞMAK, AMERİKALILAŞMAK, ANITLAŞTIRILMAK, ARAPÇALAŞTIRMAK, AYAZLANDIRILMAK, BAYAĞILAŞTIRMAK, BERRAKLAŞTIRMAK, BİLLURLAŞTIRMAK, BORÇLANDIRILMAK, BUNGUNLAŞTIRMAK, CANSIZLAŞTIRMAK, CEZALANDIRILMAK, ÇAĞCILLAŞTIRMAK, ÇAĞDAŞLAŞTIRMAK, ÇARPIKLAŞTIRMAK, ÇIPLAKLAŞTIRMAK, DALGINLAŞTIRMAK, DERMANSIZLAŞMAK, DURGUNLAŞTIRMAK, FARKLILAŞTIRMAK, GARPLILAŞTIRMAK, GECEKONDULAŞMAK, HAVALANDIRILMAK, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

AHMAKLAŞTIRMAK, AKARYAKITÇILIK, AKÇAAĞAÇGİLLER, AKORTSUZLAŞMAK, AKTİFLEŞTİRMEK, AKTÜELLEŞTİRME, ALACAKLANDIRMA, ALACALANDIRMAK, ALAKALANDIRMAK, ALATURKALAŞMAK, ALÇAKLAŞTIRMAK, ALMANLAŞTIRMAK, ANLAMLANDIRMAK, ANLAMSIZLAŞMAK, APTALLAŞTIRMAK, AVRUPALILAŞMAK, BAĞDAŞIKLAŞMAK, BAĞIMSIZLAŞMAK, BAKTERİYOLOJİK, BAKTERİYOSKOPİ, BALIKLANDIRMAK, BASIKLAŞTIRMAK, BAŞKALAŞTIRMAK, BAYINDIRLAŞMAK, BOYUNLANDIRMAK, BOYUTLANDIRMAK, BUHARLAŞTIRMAK, CANLANDIRILMAK, CEVAPLANDIRMAK, CIVIKLAŞTIRMAK, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

AÇIKLAŞTIRMAK, ADLANDIRILMAK, AFALLAŞTIRMAK, AĞAÇLANDIRMAK, AĞDALAŞTIRMAK, AĞIRLAŞTIRMAK, AĞIRŞAKLANMAK, AHMAKLAŞTIRMA, AKILLANDIRMAK, AKIŞKANLAŞMAK, AKORTSUZLAŞMA, AKSELEROMETRE, AKSESUARCILIK, AKTİFLEŞTİRME, AKVARYUMCULUK, ALAKALANDIRMA, ALÇAKLAŞTIRMA, ALIKLAŞTIRMAK, AMBALAJLANMAK, ANITLAŞTIRMAK, ARAPLAŞTIRMAK, ARNAVUTLAŞMAK, AYAKKABICILIK, AYAKLANDIRMAK, AYAZLANDIRMAK, AYDINLATILMAK, BABACANLAŞMAK, BAKIŞIMSIZLIK, BAKTERİYOLOJİ, BALABANLAŞMAK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ABANOZLAŞMAK, ACILAŞTIRMAK, AFACANLAŞMAK, AFOROZLANMAK, AĞILANDIRMAK, AĞIRŞAKLANMA, AHMAKISLATAN, AKADEMİCİLİK, AKBABAGİLLER, AKCİĞERLİLER, AKILLANDIRMA, AKIŞKANLAŞMA, AKKARINCALAR, AKLIEVVELLİK, AKLISELİMLİK, AKOMPANYATÖR, AKREDİTASYON, AKSELEROGRAF, AKTARMACILIK, AKTÜELLEŞMEK, AMBALAJLAMAK, AMONYAKLAMAK, ANALAŞTIRMAK, ARAŞTIRILMAK, ARILAŞTIRMAK, ASALAKLAŞMAK, ASFALTLANMAK, AYAKLANDIRMA, AYKIRILAŞMAK, BADANALANMAK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

ABRAKADABRA, ADLANDIRMAK, ADLAŞTIRMAK, AFOROZLAMAK, AFSUNLANMAK, AFYONLANMAK, AHLAKSIZLIK, AHMAKLAŞMAK, AKADEMİSYEN, AKARYAKITÇI, AKÇILLANMAK, AKÇILLAŞMAK, AKDAĞMADENİ, AKINTIÖLÇER, AKLAŞTIRMAK, AKLİYECİLİK, AKORDİYONCU, AKORTLANMAK, AKORTLATMAK, AKORTSUZLUK, AKROMATOPSİ, AKSETTİRMEK, AKŞAMLATMAK, AKŞAMSEFASI, AKTARICILIK, AKTİFLEŞMEK, AKTİNOLOJİK, AKTÜELLEŞME, ALACAKLILIK, ALACALANMAK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ABANDIRMAK, ABARTILMAK, ACARLAŞMAK, ACIKTIRMAK, ACINDIRMAK, AÇIKLANMAK, AÇIKLAŞMAK, AÇIKLATMAK, AÇIMLANMAK, AÇKILANMAK, AÇKILATMAK, ADAKLANMAK, ADAMAKILLI, ADDOLUNMAK, AFALLAŞMAK, AFALLATMAK, AFFOLUNMAK, AFSUNLAMAK, AFYONLAMAK, AĞAÇLANMAK, AĞAÇLAŞMAK, AĞARTILMAK, AĞDALANMAK, AĞDALAŞMAK, AĞILLANMAK, AĞIRLANMAK, AĞIRLAŞMAK, AĞIRLATMAK, AĞIZLAŞMAK, AHLAKÇILIK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ACIKILMAK, ACILANMAK, ACILAŞMAK, ACIMTIRAK, ACINILMAK, AÇIKLAMAK, AÇIMLAMAK, AÇINSAMAK, AÇKILAMAK, ADAKLAMAK, ADAKLANMA, ADIMLAMAK, AFALLAMAK, AĞAÇKAKAN, AĞAÇLAMAK, AĞALANMAK, AĞILANMAK, AĞILAŞMAK, AĞIRLAMAK, AĞIRSAMAK, AĞIZLAMAK, AĞLAMAKLI, AHARLAMAK, AHIRLAMAK, AHLAKİYAT, AKAÇLAMAK, AKAÇLATMA, AKADEMİCİ, AKARYAKIT, AKÇAKAVAK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ABARTMAK, ABLAKLIK, AÇTIRMAK, ADAKLAMA, ADLANMAK, ADLAŞMAK, AFAKİLİK, AGULAMAK, AĞARTMAK, AĞDIRMAK, AĞILAMAK, AĞIRAYAK, AĞLANMAK, AĞLAŞMAK, AĞLATMAK, AĞRITMAK, AHLAKSIZ, AHMAKLIK, AKABİNDE, AKAÇLAMA, AKADEMİK, AKBUĞDAY, AKBURÇAK, AKÇAABAT, AKÇAAĞAÇ, AKÇAKALE, AKÇAKENT, AKÇAKOCA, AKÇILLIK, AKDETMEK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ABANMAK, ABLAKÇA, ABRAMAK, ACIKMAK, ACINMAK, ACITMAK, AÇILMAK, ADAKLIK, ADAKSIZ, ADANMAK, ADATMAK, AĞARMAK, AĞINMAK, AĞIRŞAK, AĞLAMAK, AĞNAMAK, AĞRIMAK, AHLAKÇA, AHLAKÇI, AHLAKEN, AHLAKLI, AHLAMAK, AHMAKÇA, AKADEMİ, AKAMBER, AKARLAR, AKBAKLA, AKBALIK, AKBASMA, AKCİĞER, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ABAKÜS, ACIMAK, ACIRAK, AÇACAK, ADAKLI, ADAMAK, AHLAKİ, AKAĞAÇ, AKAMET, AKARCA, AKARET, AKARSU, AKASMA, AKASYA, AKBABA, AKÇELİ, AKDARI, AKIBET, AKILCI, AKILLI, AKIMCI, AKINCI, AKINTI, AKIŞMA, AKITMA, AKLAMA, AKLİYE, AKÖREN, AKRABA, AKSAMA, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ABLAK, AÇMAK, AFAKİ, AĞMAK, AHLAK, AHMAK, AKABE, AKAİT, AKAJU, AKALA, AKBAŞ, AKÇIL, AKDUT, AKEMİ, AKICI, AKİDE, AKKOR, AKKÖY, AKKUŞ, AKLAN, AKLEN, AKLIK, AKMAK, AKMAN, AKMAZ, AKONT, AKORT, AKPAS, AKRAN, AKREP, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ADAK, AFAK, AKAÇ, AKAK, AKAR, AKÇA, AKÇE, AKIL, AKIM, AKIN, AKIŞ, AKİK, AKİT, AKLI, AKMA, AKNE, AKOR, AKSE, AKSİ, AKSU, AKUR, AKUT, AKVA, APAK, ARAK, ATAK, AYAK, BAKI, CAKA, ÇAKI, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

AKA, AKI, AKS, AKÜ, ÇAK, FAK, GAK, HAK, KAK, LAK, PAK, SAK, TAK, YAK, AKİ, AKK, AKO, AKT, CAK, DAK, MAK, OAK, RAK, ŞAK

2 harfli kelimeler

AK

Bazı kelimelerin anlamları

AK

Kar, süt vb.nin rengi, beyaz, kara ve siyah karşıtı. Bu renkte olan. Sıkıntısız, rahat. Dürüst. Beyaz leke. Temiz.

BAYINDIRLAŞTIRMAK

Bir yeri bayındır duruma getirmek, imar etmek.

ANLAMSIZLAŞTIRMAK

Anlamsız duruma getirmek.

ALATURKALAŞTIRMAK

Alaturkalaşmasını sağlamak.

TEŞKİLATLANDIRMAK

Örgütlendirmek.

DUYARSIZLAŞTIRMAK

Duyarlılığını ortadan kaldırmak, duyarsız duruma getirmek.

YUVARLAKLAŞTIRMAK

Yuvarlak duruma getirmek.

DOĞURGANLAŞTIRMAK

Doğurgan duruma getirmek.

BAĞIMSIZLAŞTIRMAK

Bağımsız duruma getirmek.

TARAFSIZLAŞTIRMAK

Tarafsız duruma getirmek.

DAMAKSILLAŞTIRMAK

Bir fonemin boğumlanma noktasını sert damağa doğru kaydırmak.

BAĞDAŞIKLAŞTIRMAK

Bağdaşık duruma getirmek, homojenleştirmek.

STANDARTLAŞTIRMAK

Standart duruma getirmek.

MÜSLÜMANLAŞTIRMAK

Bir topluluğu veya bir kimseyi İslam dinine sokmak, İslamlaştırmak.

AKORTSUZLAŞTIRMAK

Ses düzensizliği veya ayarsızlığı meydana getirmek. Radyoda bir ayar frekansında sapma meydana getirmek.

KARAMSARLAŞTIRMAK

Kötümserleştirmek.

  -   -   -  

Anlamında AK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABANMA

Abanmak işi.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ABANDIRMAK

Bir kimsenin bir yere veya bir kimseye yaslanmasını sağlamak. Bir hayvanı yere çöktürmek.

ABANOZLAŞMAK

Ağaç gibi maddeler suda uzun süre kalarak kararmak. Güneşte uzun süre kalarak kararmak, matlaşmak, sertleşmek.

ABANDONE

Boks sporunda dövüşemeyecek duruma gelen boksörün karşılaşmayı yarıda bırakması. Herhangi bir olay karşısında çaresiz duruma düşme.

ABARTILMA

Abartılmak işi.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABANMAK

Eğilerek bir şeyin, bir kimsenin üzerine kapanmak. Bir yere veya bir kimseye yaslanmak, dayanmak. Bir şeyin veya bir kimsenin üzerine çöküp çullanmak. Birine yük olarak onun sırtından geçinmeye çalışmak. Boksta karşılaşma sırasında rakibine yaslanmak. Futbolda topa olanca gücüyle vurmak.

ABANOZLAŞMA

Abanozlaşmak durumu.

ABARTILMAK

Abartma işine konu olmak.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

ABA

Abla. Bu kumaştan yapılmış yakasız ve uzun üstlük. Bu kumaştan yapılan. Kepenek. Yünün dövülmesiyle yapılmış olan kalın ve kaba kumaş. Bu kumaştan yapılmış olan ve dervişlerce giyilen hırka. Anne.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ABAKÜS

Sayı boncuğu. Sütun başlığının üstüne yatay olarak konan ve kenarlarından biraz dışarı taşan taş blok.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ABARTMA

Abartmak işi.

ABANDIRMA

Abandırmak işi.