İçinde AH geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ah" olan, toplam 4631 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ah bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ah ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ah olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

AHMAKLAŞTIRABİLME, KAHRAMANLAŞTIRMAK, SİLAHSIZLANDIRMAK, YUKARIHACIAHMETLİ

16 harfli kelimeler

BAHARATLANDIRMAK, İDAREİMASLAHATÇI, MASLAHATGÜZARLIK, TAHSİSATIMESTURE, AFYONKARAHİSARLI, AŞAĞIHACIAHMETLİ, ÇAKIRHACIİBRAHİM, DOĞANLIKARAHASAN, HACIİBRAHİMUŞAĞI, KAHRAMANLAŞTIRMA, KARAHİSARTATLISI, MAHALLİLEŞTİRMEK, MAHMUTŞEVKETPAŞA, SİLAHLANDIRILMAK, SİLAHSIZLANDIRMA, TABAKHANETAHTASI, TEZGAHLAYABİLMEK, TÜRKMENKARAHÜYÜK, YUKARIELMAHACILI, YUKARIKARAHACILI, YUKARIMOLLAHASAN, YUKARIYAHYASARAY

15 harfli kelimeler

MEVHİBEİİLAHİYE, TECAHÜLÜARİFANE, ABDURRAHMANDEDE, ABDURRAHMANPAŞA, AHMAKLAŞABİLMEK, AŞAĞIELMAHACILI, AŞAĞIKARAHACILI, BAHARATLANDIRMA, CAHİLLEŞEBİLMEK, CHİHUAHUAKÖPEĞİ, DAVUTPAŞAHÜYÜĞÜ, DRAHTHAARKÖPEĞİ, FAHRİBEYMEZRASI, FERAHLAYIVERMEK, GÜDÜLELMAHACILI, HACIAHMETDERESİ, HACIAHMETPINARI, HACIMAHMUTUŞAĞI, KAHRAMANMARAŞLI, KAHVERENGİLEŞME, KARAHİSARGÖLCÜK, KARAHÜYÜKAFŞARI, LAFORAHASTALIĞI, MAHMUTPAŞALİLAR, MOLLAHÜSEYİNLER, ORTAHACIAHMETLİ, PAHALILAŞTIRMAK, RAHATLATABİLMEK, RAHATLAYABİLMEK, RAHATLAYIVERMEK, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

AFYONKARAHİSAR, AHENKLEŞTİRMEK, AHMAKLAŞTIRMAK, BAŞKAHRAMANLIK, FERAHLANDIRMAK, HASBETENLİLLAH, İDAREİMASLAHAT, MÜSAMAHASIZLIK, RAHATSIZLANMAK, ŞAHSİYETSİZLİK, ŞEBİNKARAHİSAR, TAHAMMÜLSÜZLÜK, FERAHNAKAŞİRAN, ABDURRAHMANKÖY, ABDURRAHMANLAR, AHLAKSIZCASINA, AHMAKLAŞABİLME, AHMETDANİŞMEND, AŞAĞIKARABAHÇE, AŞAĞIKARAHALİT, AŞAĞIMAHMUTLAR, CAHİLLEŞEBİLME, ESKİKAPUMAHMUT, FERAHLAYIVERME, HACIİBRAHİMLER, HAMAMKARAHİSAR, HESBETENLİLLAH, İŞTAHLANDIRMAK, KAHRAMANCASINA, KAHRAMANLAŞMAK, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

AHENKLEŞTİRME, AHMAKLAŞTIRMA, CEMAZİYELAHİR, CERAHATLENMEK, ELHAMDÜLİLLAH, ESTAĞFURULLAH, İLAHİYATÇILIK, KABAHATSİZLİK, KAHRAMANMARAŞ, KAHVERENGİMSİ, KIRMIZILAHANA, MAHARETSİZLİK, MASLAHATGÜZAR, MURABAHACILIK, NAMÜTENAHİLİK, RAHATSIZLANMA, SAHİLEŞTİRMEK, SAHTİYANCILIK, ŞAHSİYETLİLİK, ŞAHTEREGİLLER, TAHAMMÜLFERSA, TAHARETLENMEK, TAHTAKURULARI, ÇAVDARMAHMUZU, ABDURRAHMANLI, ACIHLANDIRMAH, ANAHTARLITOKA, AŞAĞIGÜLBAHÇE, AŞAĞIMİRAHMET, BEDİLTAHİRBEY, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AHMAKISLATAN, ANAHTARCILIK, BAHARATÇILIK, BAHÇELİEVLER, CERAHATLENME, FİSEBİLİLLAH, HAFAZANALLAH, HAHAMBAŞILIK, ISLAHATÇILIK, KABAHATLİLİK, KIZILCAHAMAM, KÜSTAHLAŞMAK, MADERŞAHİLİK, MAHARETLİLİK, MAHKEMELEŞME, MAHMURLAŞMAK, MAHMUZLANMAK, MAHURBUSELİK, MAHZUNLAŞMAK, MİKROCERRAHİ, MÜTEAHHİTLİK, PAHALILAŞMAK, PEDERŞAHİLİK, PERDAHLANMAK, PEYDAHLANMAK, SABAHYILDIZI, SAHİLEŞTİRME, SALAHİYETSİZ, SALAHİYETTAR, SİYAHIMTIRAK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AHENKSİZLİK, AHLAKSIZLIK, AHLATIERBAA, AHMAKLAŞMAK, BAHÇIVANLIK, BAHTİYARLIK, BAŞKAHRAMAN, BAŞRAHİPLİK, FERAHLANMAK, FERAHLATMAK, GAYRİAHLAKİ, GAYRİMAHDUT, GÜNAHSIZLIK, HAYIRHAHLIK, HUMBARAHANE, İŞTAHLANMAK, İŞTAHSIZLIK, KAHIRLANMAK, KAHPELENMEK, KAHPELEŞMEK, KAHRAMANLIK, KAHREYLEMEK, KAHVALTILIK, KAHVEHANECİ, KALAVRAHANE, KARAHİNDİBA, KULUÇKAHANE, KUMBARAHANE, KÜSTAHLAŞMA, MAHMURLAŞMA, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AHENKLİLİK, AHİTLEŞMEK, AHLAKÇILIK, AHLAKLILIK, AHLAKSIZCA, AHMAKLAŞMA, ANAHTARLIK, BAHADIRLIK, BAHARATSIZ, BAHÇECİLİK, BAHÇESARAY, BAHİSÇİLİK, BAHTSIZLIK, BEDBAHTLIK, BİRAHANECİ, BRAHMANİZM, CERAHATSİZ, DİFENBAHYA, DOKUMAHANE, FAHRENHAYT, FERAHLAMAK, GAYRİŞAHSİ, GÜZELBAHÇE, İLAHİYATÇI, İŞTAHLILIK, KABAHATSİZ, KAHRAMANCA, KAHVALTICI, KAHVERENGİ, KARALAHANA, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AHARLAMAK, AHESTELİK, AHIRLAMAK, AHİTLEŞME, AHLAKİYAT, ALESSABAH, ALİMALLAH, ANAHTARCI, BAHANESİZ, BAHARATÇI, BAHARATLI, BAHRİYELİ, BAHSETMEK, BAHTLILIK, BASMAHANE, BAŞLAHANA, BEDAHETEN, BEDHAHLIK, CAHİLİYET, CERAHATLİ, CERRAHLIK, CEVAHİRCİ, DAHLETMEK, FAHİŞELİK, FERAHFEZA, FERAHLAMA, FERAHNÜMA, FERSAHLIK, FETVAHANE, GİRANBAHA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AHARLAMA, AHBAPLIK, AHDETMEK, AHENKSİZ, AHENKTAR, AHIRLAMA, AHİTNAME, AHLAKSIZ, AHMAKLIK, AHRETLİK, AHZETMEK, AHZÜKABZ, BAHAİLİK, BAHANELİ, BAHARİYE, BAHÇELİK, BAHÇEMSİ, BAHÇESİZ, BAHÇIVAN, BAHSETME, BAHTİYAR, BAŞRAHİP, BİLAHARE, BİRAHANE, BOYAHANE, BOZAHANE, CAHİLANE, CAHİLLİK, ÇINSABAH, DAHLETME, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AHBAPÇA, AHDETME, AHENKLİ, AHLAKÇA, AHLAKÇI, AHLAKEN, AHLAKLI, AHLAMAK, AHMAKÇA, AHMETLİ, AHTAPOT, AHUDUDU, AHZETME, AHZÜİTA, ANAHTAR, ARDAHAN, BAHADIR, BAHARAT, BAHARCI, BAHARLI, BAHÇECİ, BAHÇELİ, BAHİSÇİ, BAHNAME, BAHRİYE, BAHŞILI, BAHTSIZ, BAHUSUS, BEDAHET, BEDBAHT, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AHACIK, AHARLI, AHESTE, AHIRLI, AHİLİK, AHİREN, AHİRET, AHLAKİ, AHLAMA, AHUVAH, BAHANE, BAHŞİŞ, BAHTLI, BEDHAH, BERZAH, BİBAHT, BRAHMA, CERRAH, DAHASI, DRAHMİ, DUAHAN, FAHİŞE, FELLAH, FERAHİ, FERSAH, GÜMRAH, İZAHAT, İZAHLI, KAHHAR, KÜSTAH, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AHALİ, AHBAP, AHCAR, AHENK, AHFAT, AHFEŞ, AHİZE, AHLAF, AHLAK, AHLAT, AHMAK, AHRAZ, AHŞAP, AHVAL, BAHAİ, BAHAR, BAHÇE, BAHİR, BAHİS, BAHRİ, CAHİL, CENAH, DAHİL, ERVAH, ESSAH, EYVAH, FAHİŞ, FAHRİ, FAHTE, FAHUR, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AHAR, AHIR, AHİT, AHİZ, AHŞA, BAHT, DAHA, DAHİ, İLAH, İZAH, PAHA, RAHT, SAHA, SAHİ, SAHN, TAHT, ULAH, VAHA, VAHİ, YAHU, ABAH, ADAH, AGAH, AHAH, AHAL, AHAM, AHAN, AHAT, AHCA, AHÇA, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

AHA, AHİ, AHU, HAH, PAH, SAH, VAH, AHD, AHE, AHI, AHN, AHO, AHT, BAH, CAH, ÇAH, GAH, IAH, İAH, KAH, LAH, MAH, NAH, OAH, ŞAH, TAH, YAH

2 harfli kelimeler

AH

Bazı kelimelerin anlamları

AH

İlenme, beddua. (a:h) Ağrı, acı duyulduğunda söylenen bir söz. (a:h) Sesin tonuna göre pişmanlık, öfke, özlem, beğenme, sevgi vb. duygular anlatan bir söz.

KARAHİSARTATLISI

Yozgat şehri, Akdağmadeni ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

BAHARATLANDIRMAK

Baharat ile süslemek, lezzetlendirmek, baharat ekmek.

AHMAKLAŞTIRABİLME

Ahmaklaştırabilmek işi.

HACIİBRAHİMUŞAĞI

Aksaray ili, Ortaköy ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kahramanmaraş ili, Süleymanlı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

MASLAHATGÜZARLIK

Maslahatgüzar olma durumu, maslahatgüzarın mesleği. Maslahatgüzarın makamı, işgüderlik.

ÇAKIRHACIİBRAHİM

Düzce kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

DOĞANLIKARAHASAN

Kahramanmaraş ili, Narlı nahiyesine bağlı bir bölge.

İDAREİMASLAHATÇI

Bir işi sağlam bir temele oturtmadan o günün şartlarına göre yapan kimse. İşi oluruna bırakan kimse.

KAHRAMANLAŞTIRMAK

Kahramanlaşma işini yaptırmak.

KAHRAMANLAŞTIRMA

Kahramanlaştırmak işi.

YUKARIHACIAHMETLİ

Kırşehir ili, Çiçekdağı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

SİLAHSIZLANDIRMAK

Silahsızlanmasına sebep olmak, silahsızlanmasını sağlamak, silahlarını bıraktırmak.

TAHSİSATIMESTURE

Örtülü ödenek.

AFYONKARAHİSARLI

Afyonkarahisar ilinden olan kimse.

AŞAĞIHACIAHMETLİ

Kırşehir ilinde, Çiçekdağı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

  -   -   -  

Anlamında AH bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AH geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AÇKILANMAK

Açkı yapılmak, perdahlanmak.

AÇGÖZLÜLÜK

Açgözlü olma durumu, doymazlık, gözü doymazlık, harislik, tamahkârlık, tamah.

AÇGÖZLÜ

Mala, yiyeceğe ve içeceğe doymak bilmeyen, açgöz, gözü aç, doymaz, gözü doymaz, tamahkâr, haris, hırslı, tokgözlü karşıtı.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

AÇKI

Bir cismin yüzeyi üzerinde sert bir madde veya bir araç sürterek onu düzleştirip parlatma, perdah. Her türlü açma aracı. Anahtar. Demircilikte delik büyütmekte kullanılan araç.

AÇKICI

Açkı yapan kimse, perdahçı. Anahtarcı.

AÇIKLAMAK

Bir konuyla ilgili gerekli bilgileri vermek, izah etmek. Açıkça söylemek, ifşa etmek. Belirtmek, göstermek, açığa vurmak, izhar etmek. Bir sorunla ilgili aydınlatıcı bilgi vermek, tavzih etmek. Bir sözün, bir yazının ne anlatmak istediğini belirtmek, yorumlamak.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

ABAT

Bayındır. Şen, rahat.

AÇIKLANMAK

Açıklama işi yapılmak, izah edilmek, ifşa edilmek.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ACYO

Herhangi bir paranın gerçek değeriyle sürüm değeri arasında veya bir ticaret senedinin üzerinde yazılı miktar ile indirimden sonraki tutarı arasında doğan fark. Bankaların senetli kredi işlemlerinde yaptıkları tahsilat. Bir ticaret senedinin yenilenmesinde alınan komisyon.

AÇIK

Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. Örtüsüz, çıplak. Bir gereksinimin karşılanamaması durumu. Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Çalışır durumda olan. Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan (kitap, resim, film vb.). Boş. Belirgin bir biçimde. Rengi koyu olmayan, koyu karşıtı. Belli bir yerin biraz uzağı. Engelsiz, serbest. Aralığı çok. Kolay anlaşılır, vazıh. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen.

AÇILAMA

Güç bir sahnenin çeşitli açılardan çekiminin yapılması.

ACYOCU

Borsa veya piyasada tahvil için çeşitli hileler uygulayan, dolaplar çeviren kimse.

AÇIKLAMALI

Birtakım açıklamalarla anlaşılması, öğrenilmesi kolaylaştırılmış, izahlı.

AÇIKLAMA

Açıklamak işi, izah.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.

AÇACAK

Şişelenmiş bazı içeceklerin kapaklarını açmaya yarayan araç. Anahtar. Teneke kutu içinde korunmuş yiyeceklerin kapağını açmaya yarayan araç.

AÇILMAK

Açma işine konu olmak. Kendine gelmek, biraz iyileşmek, ferahlamak. Kıyıdan uzaklaşmak. Yeni bir bakış açısı getirmek. Renk koyuluğunu yitirmek. Kapı, yol vb. geçit vermek. Gereken güce ulaşmak. Kuruluşlar ilk kez veya yeniden işe başlamak. Sıkılması, çekinmesi, tutukluğu kalmamak. Herhangi bir konuyla veya sorunla ilgili olarak düşünce ve uygulamalarda yeni koşulların gerektirdiği değişiklikleri veya yenilikleri yapmak. Ayrıntıya girmek. Sırrını, üzüntüsünü, sorunlarını birine söylemek. Genişlemek, bollaşmak. İşini gereğinden veya yapabileceğinden geniş tutmak. Delinmek, yırtılmak. Sis, karanlık, duman vb. dağılmak, yoğunluğunu yitirmek.