İçinde AG geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ag" olan, toplam 1219 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ag bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ag ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ag olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

SEFALOTORAKOPAGUS

16 harfli kelimeler

BAŞTANKARAGİLLER, AGAMAGLOBULİNEMİ, GAMMAGLOBÜLİNEMİ, GASTROÖZOFAGİTİS, JUKSTAGLOMERULER, KARAGÖZGÖLLÜALAN, KRİYOKOAGÜLASYON, MAGAZİNLEŞTİRMEK, PROSTAGLANDİNLER, RADYODİYAGNOSTİK, RAGAMUFFİNKEDİSİ, TELEVİZYONAGİDER

15 harfli kelimeler

BALLIBABAGİLLER, HOROZBİNAGİLLER, PROPAGANDACILIK, AGRANÜLOSİTOZİS, ANTİKOAGÜLASYON, EKSFLAGELLASYON, FERROMAGNETİZMA, HEMAGLÜTİNASYON, HİPOGLUKAGONEMİ, MAGAZİNLEŞTİRME, OESOPHAGODONTUS, OESOPHAGOSTOMUM, ÖZOFAGOSTOMOZİS, SAKAGUCHİDENEYİ, YUKARIAĞCAGÜNEY, YUKARIAKÇAGEDİK, YUKARIKARAGÜNEY

14 harfli kelimeler

ANTİPROPAGANDA, BARBUNYAGİLLER, SARDUNYAGİLLER, SARIASMAGİLLER, AGANGLİYONOZİS, AŞAĞIAKÇAGEDİK, AŞAĞIKARAGÜNEY, ÇİNÇİLYAGİLLER, DİNOFLAGELLATA, DİNOFLAGELLİDA, FİBROKARTİLAGO, FRAGMOBAZİDYUM, HALORAGİDACEAE, HEMOFLAGELLATA, HİPERKOAGULEMİ, HİPERMAGNEZEMİ, KARAGÖYÜNDÜRME, KARAGÖZFASULYA, KARAGÖZMANCARI, KARİYAMAGİLLER, KOAGLÜTİNASYON, NÖRODİYAGNOZİS, OSTERTAGİYOZİS, ÖZOFAGOMYOTOMİ, PERİÖZOFAGİTİS, SERODİYAGNOZİS, SİRKUMÖZOFAGAL, ŞİNŞİLYAGİLLER, TENDOVAGİNİTİS

13 harfli kelimeler

BEGONYAGİLLER, DROSERAGİLLER, MAGAZİNLEŞMEK, MANOLYAGİLLER, SITMAGÖRMEMİŞ, AGLUTİNOJENİK, AGRANULOSİTOZ, ALIŞILAGELMEK, ANTİFAGOSİTİK, ANTİKOAGULANT, ANTİKOAGÜLANT, DİNOFLAGELLAT, FRAGMENTASYON, GURAĞIZLANMAG, HEMOFAGOSİTOZ, HETEROFAGOZOM, HİPOKOAGULEMİ, HİPOMAGNEZEMİ, İMAGOKRİZALİS, KARAGÖZCİÇEĞİ, KARTİLAGİNEUS, KOTİNGAGİLLER, KURBAĞAGİLLER, MAGNETOTAKSİS, MAGNİFİKASYON, MEGAGAMETOFİT, ÖZOFAGOMALASİ, ÖZOFAGOPLASTİ, PAPATYAGİLLER, PARAGANGLİYON, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AGLÜTİNASYON, AKBABAGİLLER, ÇOTİRAGİLLER, İGUANAGİLLER, KARAGÖZCÜLÜK, LEYLEKGAGASI, MADAGASKARLI, MAGAZİNLEŞME, ÖGLENAGİLLER, PROPAGANDACI, PROPAGANDİST, SIRACAGİLLER, ZÜRAFAGİLLER, AGAMETOGENEZ, AGAMOFİLARİA, AGAMOGENETİK, AGAMOGENEZİS, AGANGLİYONİK, AGANGLİYOZİS, AGLOSSOSTOMİ, AGLUTİNASYON, ALIŞILAGELME, ANTAGONİSMUS, ANTİKOAGÜLAN, AŞAGIGÖZLÜCE, AŞAGIYENİGÜN, AŞAĞIAKÇAGÜL, AŞAĞIKARAGÖZ, BEAGLEKÖPEĞİ, EUFLAGELLATA, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AGNOSTİSİZM, AGRANDİSMAN, ANTAGONİZMA, BAKLAGİLLER, FUNDAGİLLER, KARGAGİLLER, KİMYAGERLİK, KOBRAGİLLER, MAGNEZYUMLU, NİKARAGUALI, ÖRDEKGAGASI, PRAGMACILIK, STAGFLASYON, TURNAGAGASI, TURNAGEÇİDİ, TURNAGİLLER, AGAMAGİLLER, AGENİTALİZM, AGLUTİNATİF, AGLUTİNOJEN, AGLÜTİNOGEN, AGLÜTİNOJEN, AGRANÜLOSİT, AGRONÜLOSİT, AGUTİGİLLER, ALAGARANLIK, ALAGARANNUK, ALIŞAGELMEK, ANILAGELMEK, ANTİKOLAGOK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AGRANDİSÖR, AGRESİFLİK, ANTAGONİST, ANTAGONİZM, ÇIKAGELMEK, DEMAGOGLUK, GAGALANMAK, GAGALAŞMAK, KARAGEVREK, KARAGÖZLÜK, MAGANDALIK, PARAGUAYLI, PRAGMATİST, PRAGMATİZM, PROPAGANDA, KARAGÜRGEN, AGAMOGENEZ, AGLUTİNANT, AGLUTİNOİT, AGLÜTİSYON, AGREGASYON, ALAGENEVÜR, ALIŞAGELME, ANILAGELME, ANTİTRAGUS, ARKILANMAG, ARPAGÜZELİ, ASTRAGALUS, BAGIŞLAMAK, BELAGATSİZ, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

AGLÜTİNİN, AGORAFOBİ, ALAGARSON, ASPARAGAS, BELAGATLİ, BOAGİLLER, ÇIKAGELME, DEMAGOJİK, DİYAGONAL, FAGOSİTOZ, FERAGATLİ, GAGABURUN, GAGALAMAK, GAGALANMA, GAGALAŞMA, GAGAVUZCA, KARAGÖZCÜ, MAGNEZYUM, MANDAGÖZÜ, OLAGELMEK, PEDAGOJİK, PORTBAGAJ, PRAGMATİK, SAGUCULUK, STALAGMİT, TURNAGÖZÜ, AGAMOGONİ, AGAVACEAE, AGFACOLOR, AGGREGATA, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AGARAGAR, AGNOSTİK, AGRONOMİ, AGULAMAK, ALAGEYİK, ARAGONİT, ASTRAGAN, DEKAGRAM, DEMAGOJİ, DİYAGRAM, DRAGOMAN, GAGALAMA, KİMYAGER, MAGMASAL, MAGMATİK, OLAGELME, PAGANİZM, PARAGRAF, PEDAGOJİ, PRAGMACI, SENTAGMA, SPAGETTİ, TAGALLÜP, TAGAYYÜR, TRAGEDYA, VAGOTONİ, VARAGELE, ADAGÖREN, AGABİNCE, AGALAKSİ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AGİTATO, AGREMAN, AGRESİF, AGULAMA, ANAGRAM, BAGETLİ, BELAGAT, DEBAGAT, DEMAGOG, FAGOSİT, FERAGAT, FRAGMAN, GAGAMSI, GAGAVUZ, KARAGÖZ, KARAGÜL, LUMBAGO, MAGANDA, MAGAZİN, NAGEHAN, PARAGÖZ, PEDAGOG, SFAGNUM, SİNAGOG, TAGADDİ, VAGONET, AYNAGÖZ, ADAGÖDE, AFLAGAT, AGALAMA, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AGANTA, AGNOSİ, AGNOZİ, AGRAFİ, AGREGA, AGUCUK, DRAGON, GAGALI, JAGUAR, MALAGA, PAGODA, SAGUCU, ADAGÜL, AGABEK, AGADAŞ, AGAMET, AGAMİK, AGAMUM, AGAROZ, AGATİS, AGEMEK, AGENEZ, AGIBAT, AGIDAŞ, AGILTI, AGİLİK, AGİRİA, AGLOSİ, AGNATİ, AGNESİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AGAMİ, AGORA, AGRAF, BAGAJ, BAGET, FAGOT, LAGAR, LAGÜN, MAGMA, MAGRİ, PAGAN, RAGBİ, VAGON, AGADA, AGALA, AGBAT, AGENA, AGGER, AGGIN, AGGIT, AGILI, AGKIN, AGLIK, AGNOR, AGONİ, AGRİN, AGUTİ, AHLAG, ALAGE, ANCAG, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AGEL, AGOP, AGUŞ, GAGA, SAGU, AGAC, AGAÇ, AGAH, AGAR, AGAŞ, AGDA, AGGU, AGIL, AGIM, AGIN, AGIR, AGIT, AGIZ, AGİL, AGİT, AGMA, AGOF, AGON, AGOS, AGRI, AGÜR, ALAG, AYAG, BAGA, BAGE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

AGU, AGA, AGE, AGI, AGO, BAG, CAG, ÇAG, DAG, GAG, HAG, MAG, PAG, SAG, YAG, ZAG

2 harfli kelimeler

AG

Bazı kelimelerin anlamları

AG

Gümüş elementinin simgesi.

GAMMAGLOBÜLİNEMİ

Kanda gamaglobülin bulunması.

MAGAZİNLEŞTİRMEK

Magazinleşme işini yaptırmak.

TELEVİZYONAGİDER

Bir kimsenin, bir nesnenin, bir varlığın ya da görünümün, görünüş ya da işleniş bakımından televizyona yatkın olması, televizyonda iyi sonuç vermesi niteliği.

RAGAMUFFİNKEDİSİ

Amerika'dan köken alan, muhtemelen vahşi kedilerin Burmese ve Birman ırkı kedilerle birleştirilmesi sonucu geliştirilmiş, yüzünde siyamlar gibi siyah veya kahve maske bulunabilen, kulak çevreleri koyu çizgilerle çevrili, tüyleri yumuşak, sık, ipeksi, pelüşe benzeyen ve baş bölgesinde yele şeklini almış, rengi genellikle tek renkli, mühürlü, tekir, kaplumbağa deseni, vaşak ve vizon, renkleri farklı olmasına rağmen gözleri genellikle parlak ve derin mavi renkli, kuyruğu uzun ve kuş tüyü görünümünde bol tüyle kaplı, ergenliğe geçişleri diğer kedilere göre daha yavaş, uysal, sıcakkanlı, sevecen, yarı uzun tüylü kedi ırkı.

BAŞTANKARAGİLLER

Omurgalı hayvanların ötücü kuşlar takımından yüz kadar kuş türünü içine alan geniş bir familya.

GASTROÖZOFAGİTİS

Mide ve yemek borusu yangısı.

BALLIBABAGİLLER

Nane, lavanta çiçeği, kekik vb. kokulu bitkileri içine alan ve iki çenekli bitişik taç yapraklılardan oluşan bir familya.

SEFALOTORAKOPAGUS

Baş ve göğüsleri birbirine yapışık ikizler; bu biçimle belirgin hilkat garibesi.

AGAMAGLOBULİNEMİ

Gamaglobulin düzeyinin düşmesi. Kanda antikorların veya immünoglobulinlerin tamamen yokluğu veya çok az bulunması. Özellikle, yeni doğmuş ve süt emmemiş hayvanlar için geçerlidir.

KARAGÖZGÖLLÜALAN

Tokat şehrinde, Yeşilyurt belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

JUKSTAGLOMERULER

Göbrek glomerulusuna yakın olan.

KRİYOKOAGÜLASYON

Gözdeki kanamalarda göz fundusuna proplarla soğuk uygulanması.

HOROZBİNAGİLLER

Örnek hayvanı horozbina olan, kayalık deniz kıyılarında yaşayan kemikli balıklar familyası.

RADYODİYAGNOSTİK

Radyoaktif ışınların, hastalıkların tanısında kullanımını konu alan radyoloji bilim dalı.

PROSTAGLANDİNLER

Yirmi karbonlu yağ asitlerinden oluşan ve bir tane beş karbon halka taşıyan, birçok memeli dokusunda bulunan, bazı hormonların etkisini değiştiren, uterusta düz kasının kasılmasını uyararak doğuma ya da çocuk düşürmeye yol açan, kan basıncı üzerine etki eden bileşikler grubu. Hücre zarının yapısında bulunan fosfolipitler üzerine siklooksijenaz enziminin etkisiyle oluşan, 20 karbonlu yağ asidi derivesi yapısında ve farmakolojik etkisini hücrelerdeki siklik nükleotidler ile kalsiyum düzeylerini değiştirerek gerçekleştiren, A'dan J'ye kadar olan harflerle adlandırılan ve vücutta yaygın olarak üretilen maddelerin ortak adı.

  -   -   -  

Anlamında AG bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AG geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AĞIT

Ölenin iyi niteliklerini, ölümünden duyulan acıyı dile getiren söz veya ezgi. Gelinin arkasından niteliklerini anlatan söz veya ezgi. Ölen bir kimsenin gençliğini, güzelliğini, iyiliklerini, değerlerini, arkada bıraktıklarının acılarını, büyük felaketlerin acılı etkilerini dile getiren söz veya okunan ezgi, yazılan yazı, sagu, mersiye.

AĞAÇKAKAN

Serçegillerden, gagasıyla ağaçları oyabilen ve ağaç kurtlarını yiyerek beslenen, uzun gagalı kuş (Picus).

AGULAMA

Agulamak işi.

ASLANKUYRUĞU

Ballıbabagillerden, eskiden hekimlikte terletici olarak kullanılan bir bitki, yer pırasası (Leonurus).

ASMA

Asmak işi. Belirli bir tür üzüm veren bitki (Vitis). Asmagillerden, dalları çardak üzerine yayılan üzüm vb. bitkiler. Asılmış, asılı.

ANSIZIN

Hatıra gelmeyen bir sırada, ani, anide, aniden, ansız, apansız, apansızın, birden, birdenbire, dangadak, defaten, durup dururken, fücceten, gürpedek, larp, larpadak, patadak, pattadak, rappadak, şakkadak, şapadanak, şappadak, şırakkadak, bedaheten, fücceten, nagehan, vehleten.

ANIK

Hazır. Ballıbabagillerden, tek yıllık, mavi çiçekli, yemeklere koku vermek için kullanılan bir bitki, dağ reyhanı (Ziziphora).

ASLANAĞZI

Sıracagillerden, türlü renkte, güzel, kokusuz çiçekleri olan bir bitki, danaburnu. Havuz kenarlarına konulan ve ağzından su akan aslan biçiminde süs taşı.

ALAKARGA

Kargagillerden, iri gövdeli, ötücü, tüyleri alacalı bir tür kuş, kestane kargası (Garrulus glandarius). Saksağan.

AKMANTAR

Tadı güzel ve besleyici bir tür mantar, keçi mantarı (Agaricus campestris).

AĞITÇILIK

Ağıtçının yaptığı iş, ağlayıcılık, saguculuk, mersiyehanlık.

ANTİPROPAGANDA

Karşı propaganda.

ADAMOTU

Patlıcangillerden, geniş yapraklı, mavi çiçekli, meyveleri sarı, çok yıllık bir bitki, kankurutan, adamkökü (Mandragora autumnalis).

AKBAŞ

Yazın kutup bölgelerinde yaşayan, kışın ılık kıyılara göçen, kısa ve ince gagalı, siyah bacaklı bir tür yabani kuş, deniz kazı (Bemicla).

ANAKONDA

Boğagillerden, tropikal Güney Amerika'da yaşayan, 8-10 metre uzunluğunda, avını sararak ve sıkarak öldüren bir tür yılan (Eunectes murinus).

AKBABA

Akbabagillerden, başı ve boynu çıplak olan, dağlık yerlerde yaşayan, leşle beslenen, çok yüksekten uçarak keskin gözleriyle çok uzakları görebilen, iri ve yırtıcı bir kuş, kerkes (Vultur monachus). İhtiyar. Çıkarı için başkalarını sömüren.

AGOP

"Aptal aptal bakmak" anlamındaki Agop'un kazı gibi bakmak deyiminde geçen bir söz.

AĞITÇI

Ölüye ağıt söylemek için tutulan kimse, ağlayıcı, sagucu, mersiyehan.

AKASYA

Baklagillerden, sıcak iklimlerde birçok türü yetişen ve tanen, zamk, boya vb. maddelerin yapımında kullanılan bir ağaç (Acacia). Baklagillerden, yurdumuzda yetişen bir süs ve gölge ağacı, salkım ağacı, yalancı akasya (Robinia pseudoacacia).

AGULAMAK

Bebek "agu" diye ses çıkarmak.