İçinde AĞ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "" olan, toplam 4353 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ağ bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ağ ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ağ olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

BAĞDAŞIKLAŞTIRMAK, BAĞIMSIZLAŞTIRMAK, AĞAÇLANDIRABİLMEK, AĞIRLAŞTIRABİLMEK, BAĞDAŞTIRILABİLME, BAĞIMLILAŞABİLMEK, BAĞIMLILAŞTIRILMA, BAĞNAZLAŞTIRILMAK, ÇOMAKDAĞKIZILAĞAÇ, FESÇİTARAĞIGİLLER, KAĞITBALIĞIGİLLER, KIZILDAĞYENİYAPAN, KİRKİTNAMAZLAĞASI, SAĞLAMLAŞTIRILMAK, YAĞMURLUSARIUŞAĞI

16 harfli kelimeler

BAĞDAŞIKLAŞTIRMA, BAĞDAŞTIRMACILIK, BAĞIMSIZLAŞTIRMA, AĞAÇLANDIRABİLME, AĞIRLAŞTIRABİLME, AŞAĞIHACIAHMETLİ, AŞAĞIİHSANGAZİLİ, AŞAĞIKIZILCAÖREN, AŞAĞIKIZILÇEVLİK, BAĞDAŞTIRABİLMEK, BAĞIMLILAŞABİLME, BAĞIMLILAŞTIRMAK, BAĞNAZLAŞTIRILMA, BUKAĞILAYABİLMEK, ÇAĞRIŞTIRABİLMEK, ÇAĞRIŞTIRIVERMEK, ÇİFTLİKMEHMETAĞA, HACIİBRAHİMUŞAĞI, ISILAĞIRLIKÖLÇÜM, İLYASAĞAÇİFTLİĞİ, KARACADAĞDEMİRCİ, KARAYAĞCIHACILAR, KROLLDAĞLAYICISI, MERCİMEKLİYAĞMUR, SAĞLAMLAŞTIRILMA, YAĞMURKUŞUGİLLER, YAĞMURLUBÜYÜKOBA, YAĞMURLUSAYOBASI

15 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRILMAK, BAYAĞILAŞTIRMAK, ÇAĞCILLAŞTIRMAK, ÇAĞDAŞLAŞTIRMAK, DARMADAĞINIKLIK, KİLOGRAMAĞIRLIK, MERYEMANAKUŞAĞI, OLAĞANLAŞTIRMAK, SAĞLAMLAŞTIRMAK, AĞAÇKAKANGİLLER, AĞIRLAŞTIRILMAK, AŞAĞIBEYLERBEYİ, AŞAĞIBOYNUYOĞUN, AŞAĞICUMAFAKILI, AŞAĞIÇİFTLİKKÖY, AŞAĞIDAMLAPINAR, AŞAĞIDOĞANCILAR, AŞAĞIELMAHACILI, AŞAĞIKARACAÖREN, AŞAĞIKARAFAKILI, AŞAĞIKARAHACILI, AŞAĞIKAYALIDERE, AŞAĞIKEKLİKTEPE, AŞAĞILANABİLMEK, AŞAĞILAŞABİLMEK, AŞAĞILAYABİLMEK, BAĞDAŞTIRABİLME, BAĞIMLILAŞTIRMA, BAĞIŞLANABİLMEK, BAĞIŞLATABİLMEK, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRILMA, AKÇAAĞAÇGİLLER, BAĞDAŞIKLAŞMAK, BAĞIMSIZLAŞMAK, BAĞLANTISIZLIK, ÇAĞCILLAŞTIRMA, ÇAĞDAŞLAŞTIRMA, ÇOBANDAĞARCIĞI, OLAĞANLAŞTIRMA, SAĞLAMLAŞTIRMA, AĞAÇLANDIRILIŞ, AĞIRLANABİLMEK, AĞIRLAŞABİLMEK, AĞIRLAŞTIRILMA, AĞIRLATABİLMEK, AĞIRLAYABİLMEK, AŞAĞIAKÇAGEDİK, AŞAĞIBELEMEDİK, AŞAĞIBEYÇAYIRI, AŞAĞIBORANDERE, AŞAĞIDANİŞMENT, AŞAĞIDÖŞEMELER, AŞAĞIDÜZMEYDAN, AŞAĞIEMİRHALİL, AŞAĞIFIRINDERE, AŞAĞIHACIBEKİR, AŞAĞIILGINDERE, AŞAĞIISIRGANLI, AŞAĞIİĞDEAĞACI, AŞAĞIKARABAHÇE, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRMAK, AĞDALAŞTIRMAK, AĞIRLAŞTIRMAK, AĞIRŞAKLANMAK, BAĞDAŞTIRMACI, ÇAĞLAYANCERİT, DURAĞANLAŞMAK, ESTAĞFURULLAH, HACILARKUŞAĞI, KAPLUMBAĞALAR, MÜBALAĞACILIK, OLAĞANÜSTÜLÜK, PAPAĞANGİLLER, SAĞGÖRÜSÜZLÜK, ŞARKİKARAAĞAÇ, DENİZKOZALAĞI, ŞEYTANTIRNAĞI, AĞIRLANABİLME, AĞIRLAŞABİLME, AĞIRLATABİLME, AĞIRLAYABİLME, AĞIRLIKLARINA, AŞAĞIALİÇOMAK, AŞAĞIARICAKLI, AŞAĞIBADEMÖZÜ, AŞAĞIBAKRAÇLI, AŞAĞIBALCILAR, AŞAĞIBALÇIKLI, AŞAĞIBAYINDIR, AŞAĞIBEŞPINAR, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AĞAÇLANDIRMA, AĞBENEKLİLİK, AĞDALAŞTIRMA, AĞILANDIRMAK, AĞIRBAŞLILIK, AĞIRCANLILIK, AĞIRKANLILIK, AĞIRLAŞTIRMA, AĞIRŞAKLANMA, AĞIZLIKÇILIK, BAĞDAŞMAZLIK, BAĞDAŞTIRMAK, BAĞINTICILIK, BAĞINTILILIK, BAĞLAMACILIK, BAĞLAYICILIK, BAĞNAZLAŞMAK, BAĞRIŞTIRMAK, BAYAĞILAŞMAK, BUZAĞILAŞMAK, BÜLBÜLKONAĞI, ÇAĞCILLAŞMAK, ÇAĞDAŞLAŞMAK, ÇAĞRIŞTIRMAK, ÇENGÜÇAĞANAK, DAĞITIMCILIK, DARMADAĞINIK, DEFNEYAPRAĞI, DİLBERDUDAĞI, DOMUZTIRNAĞI, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

AĞILANDIRMA, AĞIRELLİLİK, AĞLAYICILIK, AKDAĞMADENİ, ASLANKULAĞI, AŞAĞILANMAK, AŞAĞILAŞMAK, AŞAĞILATMAK, BAĞDAŞIKLIK, BAĞDAŞILMAK, BAĞDAŞTIRMA, BAĞIMLAŞMAK, BAĞIMSIZLIK, BAĞIŞLANMAK, BAĞIŞLATMAK, BAĞITLANMAK, BAĞITLAŞMAK, BAĞLANTISIZ, BAĞLAŞIKLIK, BAĞLILAŞMAK, BAĞNAZLAŞMA, BAĞRIŞTIRMA, BAYAĞILAŞMA, BİÇERBAĞLAR, BUKAĞILAMAK, BUZAĞILAMAK, BUZAĞILAŞMA, ÇAĞCILLAŞMA, ÇAĞDAŞLAŞMA, ÇAĞRIŞIMSAL, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AĞAÇLANMAK, AĞAÇLAŞMAK, AĞAÇSIZLIK, AĞARTILMAK, AĞDALANMAK, AĞDALAŞMAK, AĞILLANMAK, AĞIRLANMAK, AĞIRLAŞMAK, AĞIRLATMAK, AĞIZLAŞMAK, AĞRISIZLIK, AŞAĞILAMAK, AŞAĞILANMA, AŞAĞISAMAK, BAĞDALAMAK, BAĞIMLAMAK, BAĞIMLILIK, BAĞIŞÇILIK, BAĞIŞIKLIK, BAĞIŞLAMAK, BAĞIŞLANMA, BAĞIŞLATMA, BAĞLAMALIK, BAĞLAŞIMLI, BAĞLILAŞIK, BAĞLILAŞMA, BAŞAĞIRLIK, BAŞSAĞLIĞI, BEYİNORAĞI, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ADAMCAĞIZ, AĞABEYLİK, AĞAÇÇILIK, AĞAÇDELEN, AĞAÇKAKAN, AĞAÇKESEN, AĞAÇLAMAK, AĞAÇLANMA, AĞAÇLAŞMA, AĞAÇLIKLI, AĞALANMAK, AĞARTILMA, AĞDACILIK, AĞDALANMA, AĞDALAŞMA, AĞDALILIK, AĞILANMAK, AĞILAŞMAK, AĞILLANMA, AĞIRBAŞLI, AĞIRCANLI, AĞIRKANLI, AĞIRLAMAK, AĞIRLANMA, AĞIRLAŞMA, AĞIRLATMA, AĞIRLIKLI, AĞIRSAMAK, AĞITÇILIK, AĞIZLAMAK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

AÇIKAĞIZ, AĞACIMSI, AĞAÇÖREN, AĞALANMA, AĞARTMAK, AĞDIRMAK, AĞILAMAK, AĞILANMA, AĞILAŞMA, AĞIRAYAK, AĞIRELLİ, AĞIRLAMA, AĞIRSAMA, AĞITLAMA, AĞIZLAMA, AĞLAMALI, AĞLANMAK, AĞLAŞMAK, AĞLATMAK, AĞLAYICI, AĞRITMAK, AKÇAAĞAÇ, ALTINDAĞ, AŞAĞILIK, BAĞBOĞAN, BAĞCIKLI, BAĞCILAR, BAĞCILIK, BAĞDAMAK, BAĞDAŞIK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

AĞABABA, AĞAÇÇIK, AĞAÇLIK, AĞAÇSIZ, AĞARMAK, AĞARTMA, AĞBENEK, AĞCILIK, AĞDALIK, AĞDIRMA, AĞILAMA, AĞINMAK, AĞIRLIK, AĞIRŞAK, AĞIZCIL, AĞIZDAN, AĞIZLIK, AĞIZOTU, AĞIZSIL, AĞIZSIZ, AĞLAMAK, AĞLAMSI, AĞLANMA, AĞLANTI, AĞLASUN, AĞLAŞMA, AĞLATIŞ, AĞLATMA, AĞLAYIŞ, AĞNAMAK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AĞABEY, AĞAÇLI, AĞAÇSI, AĞALIK, AĞARIK, AĞARMA, AĞARTI, AĞDACI, AĞDALI, AĞIMLI, AĞINMA, AĞIRCA, AĞITÇI, AĞIZLI, AĞLAMA, AĞLATI, AĞNAMA, AĞRILI, AĞRIMA, AKAĞAÇ, ALADAĞ, ALİAĞA, BAĞCIK, BAĞDAŞ, BAĞDAT, BAĞICI, BAĞLAÇ, BAĞLAM, BAĞLIK, BAĞNAZ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

AĞCIK, AĞILI, AĞMAK, AĞNAM, AĞRAZ, AĞYAR, AŞAĞI, BAĞAN, BAĞCI, BAĞIL, BAĞIM, BAĞIN, BAĞIR, BAĞIŞ, BAĞIT, BAĞLI, ÇAĞLA, ÇAĞMA, ÇAĞRI, ÇIRAĞ, DAĞAR, DAĞCI, DAĞLI, DİMAĞ, FERAĞ, İBLAĞ, İFRAĞ, KAĞAN, KAĞNI, LAĞIM, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

AĞAÇ, AĞCI, AĞDA, AĞIL, AĞIM, AĞIN, AĞIR, AĞIŞ, AĞIT, AĞIZ, AĞLI, AĞMA, AĞRI, AĞSI, BAĞA, ÇAĞA, DAĞİ, OTAĞ, SAĞI, YAĞI, ABAĞ, ADAĞ, AĞAL, AĞAN, AĞAR, AĞER, AĞEŞ, AĞEY, AĞIÇ, ARAĞ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

AĞA, AĞI, BAĞ, CAĞ, DAĞ, SAĞ, YAĞ, AĞE, HAĞ, KAĞ, LAĞ, MAĞ, PAĞ, ŞAĞ, TAĞ, ZAĞ

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

İplik, sicim, tel vb. ince şeylerden kafes biçiminde yapılmış örgü. Ulaşım ve iletişim gibi alanlarda ülkenin her yerine yaygınlaştırılmış şebeke. Örümcek vb. hayvanların salgılarıyla oluşturdukları örgü. Çaprazlama örgü ile yapılmış olan ve kale direkleri arkasına gerilen örgü, file. Pantolon veya külotun apış arasına gelen yeri, apışlık. Tuzak. Oyun alanını ortadan ikiye bölen iple yapılmış örgü, file.

AĞAÇLANDIRABİLMEK

Bir yeri fidanlar dikerek ağaçlı duruma getirme olasılığı bulunmak.

ÇOMAKDAĞKIZILAĞAÇ

Muğla şehri, Milâs belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

FESÇİTARAĞIGİLLER

Yaprakları karşılıklı ya da dairesel dizilişli, çiçekleri toplu hâlde ve bir simetrili, er dişi, çanak yaprakları 5-10 tane, taç yaprakları 4-5 parçalı olan, ovaryum alt durumlu, aken tipi meyveleri olan, ülkemizde 10 cins ve 200 kadar türle temsil edilen, bir, iki ya da çok yıllık otsu, nadiren çalımsı bitkiler.

BAĞDAŞTIRILABİLME

Bağdaştırılabilmek işi.

BAĞIMLILAŞABİLMEK

Bağımlılaşma imkânı veya olasılığı bulunmak.

KAĞITBALIĞIGİLLER

(Trachypterida), kayış balığı (Regalecus glesne) iyi bilinirler.

YAĞMURLUSARIUŞAĞI

Kırşehir ili, Kaman belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

BAĞIMLILAŞTIRILMA

Bağımlılaştırılmak işi.

AĞIRLAŞTIRABİLMEK

Ağırlaştırma imkânı veya olasılığı bulunmak.

SAĞLAMLAŞTIRILMAK

Sağlam duruma getirilmek.

KIZILDAĞYENİYAPAN

Kırşehir şehrinde, Mucur ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

BAĞNAZLAŞTIRILMAK

Bağnazlaşması sağlanmak.

BAĞIMSIZLAŞTIRMAK

Bağımsız duruma getirmek.

KİRKİTNAMAZLAĞASI

Duvara asılan kilim ya da palaz. (Yeşilova Aksaray Niğde).

BAĞDAŞIKLAŞTIRMAK

Bağdaşık duruma getirmek, homojenleştirmek.

  -   -   -  

Anlamında AĞ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde AĞ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABAŞO

Gemiyi baştan veya kıçtan halatla karaya bağlama. Altta, aşağıda bulunan, alttaki.

ABANOZLAŞMAK

Ağaç gibi maddeler suda uzun süre kalarak kararmak. Güneşte uzun süre kalarak kararmak, matlaşmak, sertleşmek.

ACIGÖL

Nevşehir iline bağlı ilçelerden biri.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABARTICILIK

Abartıcı olma durumu, abartmacılık, mübalağacılık.

ABDÜLLEZİZ

Akdeniz bölgesinde ve Afrika'da yetişen, çok yıllık, yumrulu ve otsu bir bitki (Cyperus esculentus). Bu bitkinin yemiş olarak yenilen, tatlı ve yağlı ürünü.

ABLİ

Yatay serenlerin ucuna bağlı bulunan ve bunları sağa, sola veya ortaya çevirmek için yararlanılan halat veya palanga.

ABARTICI

Abartıyı huy edinen (kimse), abartmacı, mübalağacı.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ABARTI

Bir şeyi, bir olayı olduğundan büyük veya çok gösterme, mübalağa.

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ABRAKADABRA

Eski çağlarda bazı hastalıklara iyi geldiğine inanılan büyülü söz. Sihirbazların sıkça kullandığı büyü sözü.

ABLATYA

Uzunluğu 150, genişliği 4-10 kulaç olan, geniş gözlü bir balık ağı türü.

ABANA

Kastamonu iline bağlı ilçelerden biri.

ABANDIRMAK

Bir kimsenin bir yere veya bir kimseye yaslanmasını sağlamak. Bir hayvanı yere çöktürmek.

ABANOZ

Abanozgillerden, sıcak ülkelerde yetişen, kerestesinden yararlanılan birçok ağacın ortak adı. Bu tahtadan yapılmış. Bu ağacın ağır, sert ve siyah renkli tahtası. Koyu, parlak siyah. Bu renkte olan.