İçinde FELEK geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "felek" olan, toplam 16 tane kelime bulunuyor. İçerisinde felek bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu felek ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında felek olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

ÇARKIFELEKGİLLER

10 harfli kelimeler

ÇARKIFELEK, ÇARHIFELEK

9 harfli kelimeler

FELEKİYAT, EFELEKOTU

8 harfli kelimeler

FELFELEK, EFELEKLİ

7 harfli kelimeler

ERFELEK, FELEKET, ŞEFELEK, YEFELEK

6 harfli kelimeler

EFELEK, FELEKE, ÖFELEK, ÜFELEK

5 harfli kelimeler

FELEK

Bazı kelimelerin anlamları

FELEK

Gök, gökyüzü, sema. Askerî mızıkada zilli bir müzik aracı. Talih, baht, şans. Dünya, âlem.

FELEKİYAT

Gök bilimi.

ÇARKIFELEK

Yakıldığında dönerek kıvılcım saçan donanma fişeği. Çarkıfelekgillerden, güzel, büyük, parlak kırmızı çiçekleri olan, duvar kenarlarına ve kameriyeler çevresine ekilen tırmanıcı bir süs bitkisi, fırıldak çiçeği, saat çiçeği (Passiflora caerulea). Talih, kader. Bir tür talih oyunu.

FELEKE

Kaydırak oyunu. Falaka.

ŞEFELEK

Mısırın koçanı, meyvenin yenilmeyen orta bölümü.

EFELEKLİ

Aceleci, çok telâşlı, delimsi hareketleri olan.

ÖFELEK

Öfke. Kelebek. Labada bitkisi.

YEFELEK

Gevşek. İnce. Çabuk.

ÜFELEK

Labada, pazı gibi yaprağından dolma yapılan bir bitki.

EFELEKOTU

Yabani yonca, fiğ.

ÇARKIFELEKGİLLER

Ayrı çanak yapraklı iki çeneklilerden, örneği çarkıfelek olan bir bitki familyası.

FELEKET

Arapça kökenli felâket: felaket; korkunç.

FELFELEK

Bir tür küçük kelebek. Hurmagillerden, kestane büyüklüğündeki yemişi şerit düşürücü nitelik taşıyan Asya bitkisi (Areca catechu).

ÇARHIFELEK

Eskiden kale kuşatmalarında kullanılan bir tür siper.

EFELEK

Labada.

ERFELEK

Sinop iline bağlı ilçelerden biri.

  -   -   -  

Anlamında FELEK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde FELEK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

BAŞARAN

Aksaray ilinde, Eskil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Aydın ilinde, Kuyucak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. İzmir ilinde, Kiraz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Mardin şehrinde, Kocatepe nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Güneysu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ili, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Şanlıurfa ili, Viranşehir ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şırnak şehri, Beytüşşebap belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Zonguldak kenti, Saltukova bucağına bağlı bir bölge.

HİMMETOĞLU

Bolu şehri, Göynük belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sinop şehrinde, Erfelek belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak ilinde, Beycuma nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

DEĞİRMENCİLİ

Samsun ili, Kavak ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sinop kenti, Erfelek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

BALIFAKI

Sinop şehrinde, Erfelek ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GÖKÇEBEL

Güzel, gösterişli, sevimli soydan geleen kimse. Çorum kenti, Mecitözü ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Giresun ilinde, Alucra belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop ili, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas kenti, İmranlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, Mursal bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AKÇAÇAM

Kastamonu şehrinde, Azdavay belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sinop ilinde, Erfelek belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

LABADA

Karabuğdaygillerden, dere kıyılarında, sulak çayırlarda kendiliğinden yetişen, çok yıllık ve yaprakları sebze olarak kullanılan bir bitki, efelek (Rumex patientia).

HORZUM

İzmir ilinde, Ödemiş belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ilinde, Erfelek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Şanlıurfa kenti, Akziyaret bucağına bağlı bir yer.

ÇAYIRKÖY

Ağrı ilinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Amasya ili, Merzifon belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehri, Düvertepe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Bolu ili, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çorum ili, Osmancık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Elâzığ ili, Maden belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Piraziz ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. İzmir ilinde, Ovakent nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kocaeli şehrinde, merkez belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kütahya şehrinde, Tavşanlı belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Malatya şehri, Yeşilyurt ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sinop şehrinde, Erfelek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tokat şehrinde, Zile belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Van şehri, Çaldıran ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

EMİRHALİL

Çorum ili, Bayat belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sinop kenti, Erfelek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

HAMİDİYE

Koyun çanı. (Akçakese Güdül Ankara). Adana şehrinde, Ceyhan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Adana ilinde, Kamışlı bucağına bağlı bir yer. Afyon ilinde, Bolvadin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Aksaray ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın ilinde, Nazilli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Bigadiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik kenti, Bozüyük belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik şehrinde, Gölpazarı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehrinde, Gemlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa kenti, İnegöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa ili, Karacabey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehri, Güney ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Edirne ilinde, Hamidiye nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum ili, Tortum ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir şehri, Mahmudiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Gaziantep ilinde, Sakçagöz nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman şehri, Kılbasan nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Çatalzeytin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli kenti, Kıyıköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli şehrinde, Gölcük ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya şehrinde, Yazıhan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ilinde, Akhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Gelembe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa kenti, Kula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Soma ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize kenti, Pazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ilinde, Erfelek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

HASANDERE

Bilecik kenti, Yarhisar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sinop şehrinde, Erfelek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

AKÇASÖĞÜT

Sinop kenti, Erfelek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ŞANS

Mantıkla açıklanamayan birtakım rastlantısal olayların nedeni olan güç, baht, talih, felek. Bir kimsenin bilgi ve emeğinden çok rastlantı sonucu elde ettiği elverişli durum. Bir olayın olabilirliği.

GÜMÜŞSUYU

Kilis ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sinop ilinde, Erfelek ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

ABDURRAHMANPAŞA

Sinop kenti, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

HÜRREMŞAH

Sinop ili, Erfelek ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AVLAĞISÖKÜ

Sinop şehri, Erfelek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

DEREKÖY

Afyon ili, Emirdağ belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Ağrı ilinde, Tutak belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Amasya ili, Suluova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Amasya kenti, Taşova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara ilinde, Haymana ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara kenti, Nallıhan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Antalya şehrinde, Alanya ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Antalya ilinde, Altınyaka bucağına bağlı bir yer. Antalya şehrinde, Elmalı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Antalya ili, Kaş ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Antalya şehri, Korkuteli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ardahan şehrinde, Damal belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın ilinde, Dalama bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Aydın ili, Horsunlu bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın şehrinde, Karacasu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Aydın şehri, Koçarlı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Aydın şehri, Ortaklar nahiyesine bağlı bir bölge. Aydın kenti, Yenipazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir kenti, Balya ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Ertuğrul nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir ili, Gökçedağ bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, Manyas ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Sarıköy bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Balıkesir ili, Susurluk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Batman şehri, Bekirhan nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Batman kenti, Sason belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bilecik kenti, Pazaryeri belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Bilecik ili, Yenipazar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bingöl kenti, Söğütlü nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bolu şehri, Mengen belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bolu şehri, Mudurnu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Bolu şehri, Yeniçağa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Burdur kenti, Ağlasun ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Karamanlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Burdur ili, Yeşilova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Bursa ili, İznik belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa ili, Mudanya ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehrinde, Orhaneli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Bursa şehri, Yenişehir ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, İmroz belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, Kacak nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Lâpseki ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı kenti, Bayramören belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Çorum şehri, Kargı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çorum ilinde, Seydim nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Düzce ili, Akçakoca belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Düzce ilinde, Gümüşova belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Edirne ilinde, Hamidiye nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Erzincan kenti, Alpköy nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Çiftlik nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir kenti, Alpu ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Giresun kenti, Eynesil belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Giresun şehrinde, Şebinkarahisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Giresun ili, Yağlıdere ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Isparta şehrinde, Uluborlu ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel ili, Bozyazı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. İçel şehrinde, Sarıkavak nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İzmir şehri, Bayındır ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. İzmir şehrinde, Kemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İzmir kenti, Turanlı nahiyesine bağlı bir yer. Kahramanmaraş kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Karabük şehrinde, Ovacuma bucağına bağlı bir yer. Karaman ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ilinde, Daday ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kastamonu şehrinde, Şenpazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Taşköprü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kırıkkale şehri, Dereköy bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli şehrinde, Karamürsel ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kocaeli şehri, Körfez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Konya ili, Bozkır ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Konya ilinde, Ilgın belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kütahya kenti, Aslanapa ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya kenti, Dağardı bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya şehrinde, Gediz ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ili, Hisarcık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kütahya şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Malatya şehri, Hekimhan belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Manisa ili, Ahmetli ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Manisa şehri, Kula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Manisa ilinde, Palamut bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ilinde, Soma ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla ili, Karatoprak bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Muğla şehri, Kemer nahiyesine bağlı bir yer. Muğla ili, Ortaca ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Muğla ilinde, Ören bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ordu şehri, Tekkiraz bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Rize ili, İkizdere belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sakarya ilinde, Geyve belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sakarya ilinde, Hendek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Samsun kenti, Havza belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Samsun ilinde, Kavak ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun kenti, Ondokuzmayıs belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sinop ilinde, Ayancık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sinop kenti, Erfelek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Sivas şehri, Direkli nahiyesine bağlı bir yer. Sivas şehri, İmranlı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehri, Kavak nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Sivas şehri, Şerefiye bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tekirdağ şehrinde, Yürük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat kenti, Almus ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat kenti, Pazar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Trabzon kenti, Of ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Tunceli ilinde, Dağyolu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Uşak ili, Eşme belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Yalova şehri, Kılıç nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Zonguldak ili, Kozlu nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

FELEYH

Felek.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük