İçinde BE geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "be" olan, toplam 4838 tane kelime bulunuyor. İçerisinde be bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu be ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında be olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

BELİRGİNLEŞTİRMEK, BELİTLENEBİLİRLİK, DOKUZALTMIŞBEŞLİK, BELGELENDİREBİLME, BELİRSİZLEŞEBİLME, BELİRSİZLEŞTİRMEK, BEREKETLENEBİLMEK, ÇEMBERKİRPİKLİLER, KURTBELİYENİYAPAN, KUTLUBEYYAZICILAR

16 harfli kelimeler

BELİRGİNLEŞTİRME, BELİRLENMEZCİLİK, BEYNELMİLELCİLİK, RUTUBETLENDİRMEK, YEDİALTMIŞBEŞLİK, BECERİKSİZLEŞMEK, BELGEGEÇERLETMEK, BELGELENDİRİLMEK, BELİRSİZLEŞTİRME, BENZODİAZEPİNLER, BEREKETLENDİRMEK, BEREKETLENEBİLME, BEREKETSİZLEŞMEK, BEYHUDELEŞTİRMEK, DARIYERİHASANBEY, KUTLUBEYTABAKLAR, LİBERALLEŞTİRMEK, PEYGAMBERBUĞDAYI, PEYGAMBERHAYVANI, SERBESTLEŞTİRMEK, TAVUSKELEBEKLERİ, YUKARIBEYLERBEYİ

15 harfli kelimeler

BEDBİNLEŞTİRMEK, BELİRLENİMCİLİK, BERRAKLAŞTIRMAK, CAZİBELEŞTİRMEK, EBEGÜMECİGİLLER, KARABİBERGİLLER, MEVHİBEİİLAHİYE, MÜNASEBETSİZLİK, PEYGAMBERDEVESİ, RUTUBETLENDİRME, TEMBELLEŞTİRMEK, BALDIRANŞERBETİ, AŞAĞIBEYLERBEYİ, BECERİKSİZLEŞME, BEEFMAKERSIĞIRI, BEĞENDİREBİLMEK, BEKLETİLEBİLMEK, BELENCUMAFAKILI, BELGEGEÇERLEMEK, BELGEGEÇERLETME, BELGELENDİRİLİŞ, BELGELENDİRİLME, BELGELENEBİLMEK, BELGELEYEBİLMEK, BELGELEYİVERMEK, BELİRTİLEBİLMEK, BELLETİLEBİLMEK, BENZİMİDAZOLLER, BENZODİOKSANLAR, BEREKETLENDİRME, Devamını Oku »»

14 harfli kelimeler

BELGELENDİRMEK, BELİRGİNLEŞMEK, CAZİBELEŞTİRME, HASBETENLİLLAH, KÖSTEBEKGİLLER, PARATÜBERKÜLOZ, PEMBELEŞTİRMEK, TEMBELLEŞTİRME, BENMERKEZCİLİK, ALİBEYÇİFTLİĞİ, AŞAĞIBELEMEDİK, AŞAĞIBEYÇAYIRI, AŞAĞIHACIBEKİR, BEDBİNLEŞTİRME, BEĞENDİREBİLME, BEĞENECEKLEYİN, BEĞENMEZLENMEK, BEKLETİLEBİLME, BELGEGEÇERLEME, BELGELENEBİLME, BELGELEYEBİLME, BELGELEYİVERME, BELİRSİZLEŞMEK, BELİRTİLEBİLME, BELİRTİLMEZLİK, BELLETİLEBİLME, BENZEYİŞSİZLİK, BENZOTİADİAZİT, BERELENEBİLMEK, BERELEYEBİLMEK, Devamını Oku »»

13 harfli kelimeler

ARABESKLEŞMEK, BECERİKSİZLİK, BEGONYAGİLLER, BEKTAŞİKAVUĞU, BELEDİYECİLİK, BELGESELCİLİK, BELİRGİNLEŞME, BELİRLENMEZCİ, BELİRTİSİZLİK, BEREKETLENMEK, BEREKETSİZLİK, BEYAZLATILMAK, BEYNELMİLELCİ, GÜÇBEĞENİRLİK, MUHASEBECİLİK, MUKABELECİLİK, MÜNASEBETİYLE, NAKŞİBENDİLİK, PEMBELEŞTİRME, PEYGAMBERVARİ, RUTUBETLENMEK, RUTUBETSİZLİK, TECRÜBESİZLİK, BELGEVŞEKLİĞİ, BERAATİZİMMET, AKPINARBELENİ, AŞAĞIBEŞPINAR, AŞAĞICİHANBEY, AŞAĞIÇAYBELEN, BADEMBEKDEMİR, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

AĞBENEKLİLİK, ARABESKLEŞME, BAŞMABEYİNCİ, BECERİKLİLİK, BEDAVALAŞMAK, BEDBİNLEŞMEK, BEĞENİLİRLİK, BEĞENİRLİLİK, BEKLENMEZLİK, BELİRLENİMCİ, BELLETİCİLİK, BENCİLLEŞMEK, BENİÇİNCİLİK, BENZERSİZLİK, BENZEŞMEZLİK, BEREKETLENME, BEREKETLİLİK, BERRAKLAŞMAK, BESLEYİCİLİK, BEŞİBİRARADA, BEŞİBİRYERDE, BEVLİYECİLİK, BEYAZIMTIRAK, BEYEFENDİLİK, BEZGİNLEŞMEK, CAZİBELEŞMEK, ÇEMBERLENMEK, ÇEMBERLETMEK, DİLBERDUDAĞI, DİYABETOLOJİ, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

BEBEKLEŞMEK, BECELLEŞMEK, BEDAVACILIK, BEDAVALAŞMA, BEDBİNLEŞME, BEDELSİZLİK, BEDİİLEŞMEK, BEDİRLENMEK, BEĞENDİRMEK, BEĞENMEZLİK, BEKLENİLMEK, BEKLENMEDİK, BEKLETİLMEK, BELEDİYELİK, BELGELENMEK, BELGİSİZLİK, BELİRGİNLİK, BELİRLENMEK, BELİRLEŞMEK, BELİRSİZLİK, BELİRTİLMEK, BENBENCİLİK, BENCİLLEŞME, BENEKLENMEK, BENEKLEŞMEK, BENGİLEŞMEK, BENİMSENMEK, BENİMSETMEK, BENLİKÇİLİK, BENMERKEZCİ, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

AMBERBARİS, BECELLEŞME, BECERİKSİZ, BEDAVASINA, BEDBAHTLIK, BEĞENİLMEK, BEĞENİRLİK, BEKTAŞİLİK, BELEDİYECİ, BELEŞÇİLİK, BELGECİLİK, BELGEGEÇER, BELGELEMEK, BELGİLEMEK, BELİKLEMEK, BELİNLEMEK, BELİRLEMEK, BELİRLENİM, BELİRLENME, BELİRLİLİK, BELİRTİLEN, BELİRTİSİZ, BELİTLEMEK, BELLADONNA, BENCİLEYİN, BENİLDEMEK, BENİMSEMEK, BERABERLİK, BERDELACUZ, BERELENMEK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ABERASYON, AĞABEYLİK, AKKELEBEK, ALBENİSİZ, ALFABETİK, ARABESKÇİ, BECERİKLİ, BEDAHETEN, BEDAVADAN, BEDBİNLİK, BEDEVİLİK, BEDHAHLIK, BEĞENİLİR, BEĞENİLME, BEĞENİSİZ, BEHERGLAS, BEHİMİLİK, BEKARHANE, BEKLEMELİ, BEKLENMEK, BEKLENMEZ, BEKLEŞMEK, BEKLETMEK, BELAGATLİ, BELÇİKALI, BELERTMEK, BELGELEME, BELGİLEME, BELGİNLİK, BELİKLEME, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

ABECESEL, ALBENİLİ, ASELBENT, BEBEKLİK, BEBERUHİ, BECERMEK, BEDAVACI, BEDAVAYA, BEDELSİZ, BEDENSEL, BEDESTEN, BEDİİYAT, BEGONVİL, BEĞENİLİ, BEĞENMEK, BEHRESİZ, BEKÇİLİK, BEKİNMEK, BEKİTMEK, BEKLEMEK, BEKLENME, BEKLENTİ, BEKLEŞME, BEKLETME, BEKLEYİŞ, BEKRİLİK, BELEDİYE, BELENMEK, BELERMEK, BELERTME, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ABESLİK, ABSORBE, AĞBENEK, AKAMBER, AMBERBU, ARABESK, AYSBERG, BARBEKÜ, BEBECİK, BEBEKÇE, BECAYİŞ, BECERME, BEDAHET, BEDBAHT, BEDELCİ, BEDELLİ, BEDENCE, BEDENCİ, BEDENEN, BEDİRİK, BEGAYET, BEGDİLİ, BEGONYA, BEĞENCE, BEĞENİR, BEĞENİŞ, BEĞENME, BEKİLLİ, BEKİNME, BEKİTME, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

AĞABEY, AKIBET, ALBENİ, ALFABE, ANBEAN, ARBEDE, ASBEST, ATABEY, AYBEAY, BECERİ, BEÇENE, BEDAVA, BEDAYİ, BEDBİN, BEDDUA, BEDEVİ, BEDHAH, BEDİHİ, BEDNAM, BEĞENİ, BEHİME, BEHİMİ, BEHİŞT, BELALI, BELEDİ, BELEME, BELGİN, BELGİT, BELİYE, BELLEK, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ABECE, ACİBE, ACUBE, AKABE, AMBER, BEBEK, BECET, BEDEL, BEDEN, BEDİİ, BEDİK, BEDİR, BEDÜK, BEGÜM, BEHER, BEHEY, BEHRE, BEKAR, BEKAS, BEKÇİ, BEKRİ, BELCE, BELDE, BELEK, BELEN, BELEŞ, BELGE, BELGİ, BELİĞ, BELİK, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

ABES, BEBE, BEİS, BEKA, BELA, BELİ, BENT, BERE, BERİ, BERK, BESİ, BETA, BETİ, BEZE, BEZM, CEBE, EBET, GEBE, HİBE, İZBE, KEBE, OBEZ, ÖBEK, SOBE, ŞUBE, ABED, ABEŞ, ABET, ABEY, ARBE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

BED, BEJ, BEK, BEL, BEN, BEŞ, BET, BEY, BEZ, EBE, ABE, BEC, BEÇ, BEF, BEG, BEĞ, BEH, BEM, BER, İBE, ÖBE

2 harfli kelimeler

BE

Bazı kelimelerin anlamları

BE

Türk alfabesinin ikinci harfinin adı, okunuşu. Berilyum elementinin simgesi. "Ey, hey" anlamlarında bir seslenme sözü.

BEREKETLENEBİLMEK

Bereketlenme imkânı veya olasılığı bulunmak.

DOKUZALTMIŞBEŞLİK

Namlusu 9,65 milimetre çapında olan bir tabanca türü.

BEYNELMİLELCİLİK

Uluslararasıcılık.

BELGELENDİREBİLME

Belgelendirebilmek işi.

BELİTLENEBİLİRLİK

Belitlenebilen kuram.

BELİRGİNLEŞTİRME

Belirgin duruma getirme.

ÇEMBERKİRPİKLİLER

(Spirotricha),iyi bilinen cinsidir.

BELİRLENMEZCİLİK

Nedensellik yasasına bağlı olmayan, bir sebebe bağlanmayan olay ve durumların da bulunduğunu öne süren görüş, yad gerekircilik, indeterminizm. İnsan iradesinin hiçbir şarta bağlı olmadığını, içinde bulunduğu şartlarla belirlenmediğini, insanın özgür iradesinin nedensellik yasasına bağlı olmadığını savunan görüş, yad gerekircilik, indeterminizm.

KURTBELİYENİYAPAN

Kırşehir şehrinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

BELİRSİZLEŞEBİLME

Belirsizleşebilmek işi.

KUTLUBEYYAZICILAR

Bartın şehrinde, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

RUTUBETLENDİRMEK

Rutubetlenmesine yol açmak.

BELİRGİNLEŞTİRMEK

Belirgin duruma getirmek.

YEDİALTMIŞBEŞLİK

Namlusu 7,65 milimetre çapında olan bir tabanca türü.

BELİRSİZLEŞTİRMEK

Belirsiz bir duruma getirmek.

  -   -   -  

Anlamında BE bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde BE geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ABECESEL

Alfabetik.

ACEMİCE

Toyca, beceriksizce, acemicesine.

ABESLİK

Abes olma durumu.

ACEMİ

Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen. Saraya yeni alınmış cariye. İşinde, mesleğinde yeni olan, toy. Bir yere, bir şeye yabancı olan.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABECE

Alfabe. Başlangıç.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ACIMSI

Acıyı andıran, acıya benzeyen, acı gibi, acımtırak. Dokunaklı.

ABONELİK

Abone olma durumu. Belirli sayıda abonesi olan.

ABRAMAK

Fırtınalı havalarda gemiyi ustalıkla yönetmek. Başarmak, bir işi becermek.

ABACI

Aba yapan ya da satan kimse. Asalak. Bedavacı. Abadan giyecek yapan veya satan kimse.

ABDAL

Gezgin derviş. Tasavvufta manevi üst bir rütbe. Safeviler devrinde İran'da yaşayan Türk oymaklarından biri. Dilenci kılıklı, üstü başı perişan kimse. Anadolu'da yaşayan oymaklardan bazısı.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ACIKTIRMAK

Açlık duymasına sebep olmak. Aç bırakmak.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

ACITMAK

Acılık vermek. Ağrı, sızı duyulmasına sebep olmak.

ABDESTLİK

Abdest alınacak yer. Abdest alınırken giyilen ve kolsuz hırkaya benzeyen bir giyecek türü.