İçinde Ş geçen 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ş" olan 4 harfli toplam 536 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde ş harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu ş harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ş harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÖLEŞ

Leş. ölü.

ŞUBE

Bir kurumun, bir kuruluşun alt mevkilerindeki iş yerlerinden her biri. Kol. Okullarda aynı düzeydeki sınıflardan her biri. Dal.

ŞAŞA

Kör.

İŞVE

Kadınların ilgi çekmek, gönül çelmek için takındıkları hoş, aldatıcı tavır, kırıtma, naz, cilve, eda.

MARŞ

Ritmi, yürüyen bir kimsenin veya topluluğun adımlarını hatırlatan müzik parçası. Bir topluluğu simgelemek için düzenlenmiş müzik parçası. Askerlikte yürüyüşe geçmek için verilen komut. Otomobil, kamyon ve benzerleri motorlu araçlarda motoru işletme düzeni. Börülce. Yürüyüşe başlatma komutu.

ŞERH

Açma, ayırma. Bir şeyi açıklamak amacıyla yazılmış kitap. Bir anlatım veya kitabı açıklama, yorumlama. Açık ve ayrıntılı anlatma.

GOŞU

Komşu, karşılığı gonşu, gonşu.

AŞCI

Aşçı.

ÖNEŞ

Rehber, kılavuz. İnat.

ŞİDE

Parlak, ışıklı, güneş.

İŞBA

Doyurma. Doyma.

ARŞE

Tren, troleybüs, tramvay vb. elektrikle işleyen taşıtlarda telden elektrik akımı almaya yarayan, yukarıya doğru uzanmış demir yay. Keman yayı.

ŞIKA

Bir çeşit üzüm. İncir.

İŞÇİ

Başkasının yararına bedenini, kafa gücünü veya el becerisini kullanarak ücretle çalışan kimse. Toplu olarak yaşayan böceklerde üreme yeteneği olmayan, topluluğun işlerini gören dişi veya erkek.

EŞDE

İşte.

AŞAĞ

İplik eğirirken iğin ağır dönmesini sağlıyan tahta ağırlık, ağırşak. Aşık kemiği.

KOŞG

Köşk - koşge: köşke.

EĞŞİ

Kızılcık ve benzerleri ekşi meyvelerden yapılan, bazı yemeklere konulan bir çeşit yiyecek. Ekşi. Turşu.

EŞÜK

Eşik, ev girişi, eşilmiş yer.

ARŞI

Aşı.