İçinde IVMAK geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ıvmak" olan, toplam 6 tane kelime bulunuyor. İçerisinde ıvmak bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu ıvmak ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ıvmak olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

6 harfli kelimeler

CIVMAK, ÇIVMAK, KIVMAK, SIVMAK, YIVMAK

5 harfli kelimeler

IVMAK

Bazı kelimelerin anlamları

IVMAK

Acele etmek.

YIVMAK

Yığmak.

ÇIVMAK

Atlamak, sıçramak, zıplamak. Hızla giden bir şey bir yere çarpıp yön değiştirmek, sekmek, çavmak, sapmak, inhiraf etmek. Atlamak, sıçramak, fırlamak. Kaçmak. (hayvanlar). Hayvan yoldan çıkmak. Atılan mermi hedeften aşmak. Yıldız kaymak. Bir yere atılan taş düz olarak gitmek. Ağaç, filiz vermek. Sallanmak: İlkbaharda bahçelerde salıngaç yapıp çıvmak çok hoş olur. Dikine uzanmak.

SIVMAK

Sığmak.

KIVMAK

Koşmak.

CIVMAK

Hızla giden bir şey bir yere çarpıp yön değiştirmek, sekmek, sapmak, inhiraf etmek. Sapmak, yol değiştirmek, amaçtan şaşmak, çavmak.

  -   -   -  

Anlamında IVMAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde IVMAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ÇAVMAK

Güneş doğmak. Dağılıp yayılmak, saçılmak. Cıvmak.

CIVMA

Cıvmak işi.

ÇIVMA

Çıvmak işi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük