İçinde I geçen 2 harfli kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "ı" olan 2 harfli toplam 24 tane kelime bulunmaktadır. İçerisinde ı harfi bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bunun yanında sonu ı harfi ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında ı harfi olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan sözcüklerin linklerini kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

IK

Rüzgâr ve yağmurun etki yapamadığı gizli, kuytu yer. Havasız, karanlık ve tekin olmayan (yer).

RI

Radyoizotop görüntüleme.

IU

İnternasyonal ünite.

IH

Deveyi çöktürmek için çıkarılan ses.

Duman.

IT

Gıda.

IS

Açıklık, doğruluk.

IL

Çok uzaktan görünebilen dağ. Yabancı. Yıl.

ZI

Arı kovanı.

GI

Be...' Hey...' gibi çağırma, seslenme ünlemi (kadınlar için kullanılır): Gı Ayşe buraya gel. Deve, keçi, koyun ve benzerleri Hayvanların pisliği. Kız.

KI

Kız anlamında ünlem.

IF

Başlatma faktörleri.

HI

Evet. İşte. Hayır.

SI

Çizgi. Uluslararası birim sistemi (systéme International d'Unités) için bir kısaltma olup, başlıca yedi temel birim (uzunluk için metre, m; kütle için kilogram, kg; zaman için saniye, s; elektrik akımı için amper, amp; sıcaklık için Kelvin, K; madde miktarı için, mol; aydınlatma şiddeti için, kandil, cd) esas olan ve birçok ülke tarafından kabul edilen bir metrik sistem. Uluslararası birim sistemi.

FI

Fenol indeksi.

IN

Hayır. Hayvanların kulağına yapılan işaret. İndiyum elementinin simgesi.

TI

Savrulmuş harman tınazı.

II

Hayır.

IZ

Az.

IC

Soluk alma kapasitesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük