İçinde ÖZEREK geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "özerek" olan, toplam 2 tane kelime bulunuyor. İçerisinde özerek bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu özerek ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında özerek olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÖZEREK

Asıl amaç, ulaşılmak istenen şey.

GÖZEREK

Buğday, toprak ve benzerleri şeyler elenen iri gözlü büyük kalbur. Diyarbakır ili, Çermik belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Elâzığ kenti, Başyurt nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

  -   -   -  

Anlamında ÖZEREK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ÖZEREK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

HİYALÜRONİDAZ

Hiyalüronik asiti eritici enzim, hücreler arasındaki hiyalüronik asiti eritmek suretiyle hücre bağlantısını çözerek dokunun geçirgenliğini arttıran madde.

TOPOİZOMERAZ

Halkalanmış, halka halindeki DNA çift sarmalını çözerek uzamış DNA iplikleri veren enzim grubu. Ökaryotlarda DNA'daki süpersarmalları açan veya yapıya dâhil eden enzimler.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük