İçinde ÇATKÖY geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "çatköy" olan, toplam 2 tane kelime bulunuyor. İçerisinde çatköy bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu çatköy ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında çatköy olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÇATKÖY

Ankara şehri, Çubuk ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Ardahan ili, Hanak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Erzincan kenti, Çatalçam bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzincan şehri, Dutluca bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Hatay ilinde, Dörtyol ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman ili, Ayrancı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehrinde, Küre belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Konya ili, Seydişehir ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya ili, Çavdarhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Rize şehri, Çamlıhemşin ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Siirt ili, Pervari ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas şehri, Deliktaş bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Gemerek ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Tokat kenti, Reşadiye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Tunceli şehrinde, Darıkent bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli kenti, Ovacık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AŞAĞIÇATKÖY

Erzurum ilinde, Çat ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük