İçinde ÇÜ geçen kelimeler

Kelimeler arşivinde; içinde "çü" olan, toplam 791 tane kelime bulunuyor. İçerisinde çü bulunan kelimeler listesini Kelimelik, Scrabble ve benzer kelime bulma oyunlarında ya da Türkçe ile ilgili yapacağınız ödev, araştırma veya ders çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ek olarak sonu çü ile biten kelimeler listesini okumak ya da başında çü olan kelimeler listesine gözatmak isteyebilirsiniz. Bunların yanında, kelime anlamları için alt kısımda bulunan "harfli kelimeler" linklerinden de yararlanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

SIDIKLIKÜÇÜKBOĞAZ

16 harfli kelimeler

ISILAĞIRLIKÖLÇÜM, KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ, KÜÇÜKSARIKAYALAR

15 harfli kelimeler

BULANIKLIKÖLÇÜM, GÜVEMKÜÇÜKTARLA, İLETKENLİKÖLÇÜM, KÜÇÜKALTINBULAK, KÜÇÜKASLIHANLAR, KÜÇÜKKARACAÖREN, KÜÇÜKKARAPÜRÇEK, KÜÇÜKKARIŞTIRAN, KÜÇÜKKAVAKPINAR, KÜÇÜKKIZILHİSAR, KÜÇÜKSENEMAĞARA, ÖLÇÜMLEYEBİLMEK, POTANSİYELÖLÇÜM, SIDIKLIKÜÇÜKOBA

14 harfli kelimeler

ÇÜRÜTÜLEBİLMEK, DUYARLIKÖLÇÜCÜ, DUYARLIKÖLÇÜMÜ, KÜÇÜKABDİUŞAĞI, KÜÇÜKAKIMÖLÇER, KÜÇÜKBURHANİYE, KÜÇÜKBURUNAĞIL, KÜÇÜKDİBEKDERE, KÜÇÜKKABAKTEPE, KÜÇÜKKARAKARLI, KÜÇÜKKEMERDERE, KÜÇÜKKKARAAĞAÇ, KÜÇÜKOTLUKBELİ, KÜÇÜKPALABIYIK, KÜÇÜKPÖRNEKLER, KÜÇÜKSÖBEÇİMEN, KÜÇÜKSÜMBÜLLER, ÖLÇÜMLEYEBİLME, YOĞUNLUKÖLÇÜMÜ

13 harfli kelimeler

ÖLÇÜLENDİRMEK, ÖZGÜRLÜKÇÜLÜK, AKMAZLIKÖIÇÜM, ÇÜRÜTÜLEBİLME, KÜÇÜKAKÇAALAN, KÜÇÜKAKÇAKESE, KÜÇÜKALTIAĞAÇ, KÜÇÜKANAFARTA, KÜÇÜKBEŞKAVAK, KÜÇÜKBOĞATEPE, KÜÇÜKBOSTANCI, KÜÇÜKBÖRÜNGÜZ, KÜÇÜKÇAKIRMAN, KÜÇÜKÇILDIRIM, KÜÇÜKDAMLACIK, KÜÇÜKDELİLLER, KÜÇÜKDURDURAN, KÜÇÜKGELENGEÇ, KÜÇÜKHİSARLIK, KÜÇÜKKARAKUYU, KÜÇÜKKATRANCI, KÜÇÜKKAYNARCA, KÜÇÜKKIZILKUM, KÜÇÜKKOLPINAR, KÜÇÜKKÖMARMUT, KÜÇÜKSOĞUKLAR, KÜÇÜKSUYILANI, KÜÇÜKTUZHİSAR, KÜÇÜLTEBİLMEK, NÖROTÜPÇÜKLER, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

ATATÜRKÇÜLÜK, KÖTÜLÜKÇÜLÜK, KÜÇÜKÇEKMECE, MİNİBÜSÇÜLÜK, ÖLÇÜLENDİRME, PARAŞÜTÇÜLÜK, ÇÜRÜMENCELİK, ÇÜRÜTEBİLMEK, ÇÜRÜTÜVERMEK, ÇÜRÜYÜVERMEK, DESTEÇÜRÜDEN, KIRILIMÖLÇÜM, KIRMIZIÇÜRÜK, KÜÇÜKARMUTLU, KÜÇÜKAVULCUK, KÜÇÜKBOYALIK, KÜÇÜKÇALAĞIL, KÜÇÜKÇALIKLI, KÜÇÜKÇAMURLU, KÜÇÜKÇOBANLI, KÜÇÜKDAĞDERE, KÜÇÜKDOĞANCA, KÜÇÜKDÜVENCİ, KÜÇÜKEYNELLİ, KÜÇÜKGÖKÇELİ, KÜÇÜKGÜLÜCEK, KÜÇÜKGÜMÜŞLÜ, KÜÇÜKHACIBEY, KÜÇÜKHACILAR, KÜÇÜKHATAPLI, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

ÇÖPLÜKÇÜLÜK, GÖZLÜKÇÜLÜK, GÜMRÜKÇÜLÜK, KÜÇÜKLEŞMEK, KÜÇÜMSENMEK, OTOBÜSÇÜLÜK, ÖLÇÜŞTÜRMEK, ÖLÇÜTSÜZLÜK, SÖZLÜKÇÜLÜK, ÜFÜRÜKÇÜLÜK, VİŞNEÇÜRÜĞÜ, BASINÇÖLÇÜM, CÜMBÜŞÇÜLÜK, ÇORÇÜNLEMEK, ÇÖRÇÜNLEMEK, ÇÜCÜKLENMEK, ÇÜRÇÜNLEMEK, ÇÜRÜKLENMEK, ÇÜRÜKPİSLİK, ÇÜRÜTEBİLME, ÇÜRÜTÜVERME, ÇÜRÜYÜVERME, GİZLENPÖÇÜK, GÖZÜKÜÇÜKLÜ, HÖRÇÜMLEMEK, KEÇEÇÜRÜTEN, KÜÇÜKAKÖREN, KÜÇÜKAKÜZÜM, KÜÇÜKALANLI, KÜÇÜKAŞLAMA, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

ÇÜRÜTÜLMEK, DÖVÜŞÇÜLÜK, GÖÇÜRÜLMEK, GÜMÜŞÇÜLÜK, KÖRÜKÇÜLÜK, KÖYGÖÇÜREN, KULÜPÇÜLÜK, KÜÇÜKLEŞME, KÜÇÜKSEMEK, KÜÇÜMENCİK, KÜÇÜMSEMEK, KÜÇÜMSENME, KÜÇÜMSEYİŞ, ÖLÇÜMLEMEK, ÖLÇÜSÜZLÜK, ÖLÇÜŞTÜRME, ÖRGÜTÇÜLÜK, ÖZGÜRLÜKÇÜ, SÜRÇÜLİSAN, ALKOLÖLÇÜM, BULARUNÇÜN, ÇEMBERÖLÇÜ, ÇÜCKÜRTMEK, ÇÜCÜKLEMEK, ÇÜÇÜKLEMEK, ÇÜKÜNDÜRÜK, DANDİLİÇÜŞ, DİZİLÖLÇÜM, DÜDÜKÇÜLÜK, DÜĞÜNLÜKÇÜ, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

ATATÜRKÇÜ, ÇÜRÜTÜLME, GOLFÇÜLÜK, GÖÇÜRTMEK, GÖÇÜRÜLME, KÖTÜLÜKÇÜ, KÜÇÜLTMEK, KÜÇÜMSEME, KÜRKÇÜLÜK, MİDİBÜSÇÜ, MİNİBÜSÇÜ, ÖĞÜTÇÜLÜK, ÖLÇÜLÜLÜK, ÖLÇÜMLEME, PARAŞÜTÇÜ, SÖRFÇÜLÜK, TÜRKÇÜLÜK, ÜÇÜNCÜLÜK, ASİTÖLÇÜM, BLÖFÇÜLÜK, ÇENGÜLÇÜŞ, ÇEYLENÇÜŞ, ÇÜÇKÜRMEK, ÇÜRÜTÜLÜŞ, ÇÜTLEŞMEK, ÇÜVDÜRMEK, ÇÜVELEMEK, ÇÜYDÜRMEK, DUURÇÜLÜK, FLÜTÇÜLÜK, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

CÜMBÜŞÇÜ, ÇÖPÇÜLÜK, ÇÖPLÜKÇÜ, ÇÜKÜNDÜR, ÇÜRÜKÇÜL, ÇÜRÜKLÜK, ÇÜRÜKSÜZ, ÇÜRÜTMEK, DÜŞÇÜLÜK, GÖÇÜRMEK, GÖÇÜRTME, GÖÇÜRÜCÜ, GÖZLÜKÇÜ, GÜMRÜKÇÜ, GÜMÜŞÇÜN, GÜNLÜKÇÜ, KÜÇÜKAYI, KÜÇÜKBAŞ, KÜÇÜKLÜK, KÜÇÜLMEK, KÜÇÜLTME, LÜPÇÜLÜK, OTOBÜSÇÜ, ÖLÇÜLMEK, ÖLÇÜNMEK, ÖLÇÜŞMEK, PÜRÇÜKLÜ, SÖZLÜKÇÜ, SÜTÇÜLER, SÜTÇÜLÜK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

ÇÜRÜKLÜ, ÇÜRÜMEK, ÇÜRÜTME, ÇÜRÜTÜŞ, ÇÜRÜYÜŞ, DÖVÜŞÇÜ, DÜDÜKÇÜ, GÖÇÜRME, GÖÇÜŞME, GÜLÜTÇÜ, GÜMÜŞÇÜ, KIÇÜSTÜ, KÖRÜKÇÜ, KULÜPÇÜ, KÜÇÜCÜK, KÜÇÜKÇE, KÜÇÜLME, KÜÇÜLÜŞ, KÜÇÜMEN, KÜÇÜREK, ÖLÇÜLEN, ÖLÇÜLME, ÖLÇÜMLÜ, ÖLÇÜNLÜ, ÖLÇÜNME, ÖLÇÜSÜZ, ÖLÇÜŞME, ÖRGÜTÇÜ, SÖKÜKÇÜ, SUÇÜSTÜ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

ANÇÜEZ, BLÖFÇÜ, ÇÜNGÜŞ, ÇÜRÜME, FLÜTÇÜ, GOLFÇÜ, GÖÇÜCÜ, GÖKÇÜL, KÖKÇÜK, KÜRKÇÜ, ÖĞÜTÇÜ, ÖLÇÜLÜ, PÜRÇÜK, SÖRFÇÜ, TÜRKÇÜ, ÜÇÜNCÜ, ÜÇÜZLÜ, BIÇÇÜK, BÜRÇÜK, ÇEMÇÜK, ÇEMÇÜN, ÇENÇÜL, ÇENÇÜN, ÇÜECİK, ÇÜĞMEK, ÇÜKLÜK, ÇÜLAKİ, ÇÜLEKE, ÇÜLEPE, ÇÜLÜNK, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

ÇÖPÇÜ, ÇÜNKÜ, ÇÜRÜK, DÜŞÇÜ, GÖÇÜM, GÖÇÜŞ, KÖKÇÜ, KÖSÇÜ, KÜÇÜK, LÜPÇÜ, ÖLÇÜN, ÖLÇÜŞ, ÖLÇÜT, PÖÇÜK, SÜTÇÜ, TÜPÇÜ, YÜKÇÜ, BÜÇÜK, CÖÇÜN, ÇARÇÜ, ÇİÇÜK, ÇÜCÜK, ÇÜÇÇÜ, ÇÜÇÜK, ÇÜÇÜL, ÇÜÇÜM, ÇÜĞEN, ÇÜĞÜL, ÇÜKÜR, ÇÜLEK, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GÖÇÜ, ÖLÇÜ, BÖÇÜ, ÇÜÇE, ÇÜÇÜ, ÇÜLE, ÇÜMA, ÇÜMÜ, ÇÜNE, ÇÜNÜ, ÇÜPÜ, ÇÜVE, ÇÜYÜ, İÇÜN, İNÇÜ, KÖÇÜ, KÜÇÜ, ÖÇÜK, PÖÇÜ, ÜÇÜK, ÜÇÜL, ÜÇÜM, ÜÇÜN, ÜÇÜZ

3 harfli kelimeler

ÇÜŞ, ÇÜF, ÇÜĞ, ÇÜK, ÇÜM, ÇÜN, ÇÜR, ÇÜT, ÇÜY, ÖÇÜ

2 harfli kelimeler

ÇÜ

Bazı kelimelerin anlamları

ÇÜ

Eşeği, hızlı yürütme ünlemi. Gitti.

GÜVEMKÜÇÜKTARLA

Balıkesir şehri, Savaştepe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

KÜÇÜKASLIHANLAR

Kütahya ilinde, Dumlupınar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜÇÜKKIZILHİSAR

Gaziantep kenti, Şahinbey ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

BULANIKLIKÖLÇÜM

Bir sıvıda, asılı bulunan taneciklerin niteliğini, ışık geçiriminin sıvıdaki katıların niceliğiyle değişmesine dayanarak belirleme.

KÜÇÜKKARACAÖREN

Gaziantep şehrinde, Doğanpınar bucağına bağlı bir yer. Gaziantep kenti, Oğuzeli ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÜÇÜKKAVAKPINAR

Samsun ilinde, Bafra belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KÜÇÜKKONAKGÖRMEZ

Ankara ili, Haymana ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

KÜÇÜKSARIKAYALAR

Kırıkkale ilinde, Bahşili belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

ISILAĞIRLIKÖLÇÜM

Isıtılan özdeklerin ağırlık değişimlerini saptayarak evre geçişlerini, bileşik oluşum ya da bozunumlarını belirleme yöntemi.

İLETKENLİKÖLÇÜM

Elektrolit çözeltilerinin iletkenliklerini ölçerek çeşitli yollardan özdek niceliğini belirleme.

KÜÇÜKKARAPÜRÇEK

Sakarya ilinde, Karapürçek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

KÜÇÜKSENEMAĞARA

Şanlıurfa ilinde, Çamlıdere nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

SIDIKLIKÜÇÜKBOĞAZ

Kırşehir ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KÜÇÜKALTINBULAK

Ardahan ilinde, Göle ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜÇÜKKARIŞTIRAN

Kırklareli ilinde, Büyükkarıştıran bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

  -   -   -  

Anlamında ÇÜ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde ÇÜ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AĞAÇÇIK

Taflan gibi dalları dibinden başlayarak çatallanan küçük ağaç.

AKILLI

Gerçeği iyi gören ve ona göre davranan, akil. Uyanık geçinen. Karşısındakini küçümseme amacıyla söylenen bir söz.

ADAKLAMAK

Küçük çocuk yürümeye başlamak.

ADA

Deniz veya göl suları ile çevrilmiş küçük kara parçası, cezire. Tali yoldan ana yola güvenli çıkışı sağlamak için tali yolun sağ tarafına yapılan, çizgilerle ayrılmış bölüm. Çevresi yollarla belirlenmiş olan arsa ve böyle bir arsayı kaplayan yapılar topluluğu. Kavşaklarda trafiği düzenleyici, yönlendirici veya ayırıcı olmak üzere bordürle sınırlandırılmış veya yer çizgileriyle belirlenmiş alan.

AİLE

Evlilik ve kan bağına dayanan, karı, koca, çocuklar, kardeşler arasındaki ilişkilerin oluşturduğu toplum içindeki en küçük birlik. Eş, karı. Aynı gaye üzerinde anlaşan ve birlikte çalışan kimselerin bütünü. Temel niteliği bir olan dil, hayvan veya bitki topluluğu, familya. Aynı soydan gelen veya aralarında akrabalık ilişkileri bulunan kimselerin tümü. Birlikte oturan hısım ve yakınların tümü.

AKILCILIK

Akla dayanan, doğruluğun ölçütünü duyularda değil, düşünmede ve tümdengelimli çıkarmalarda bulan öğretilerin genel adı, usçuluk, akliye, rasyonalizm, deneycilik karşıtı. Akla ve akıl yolu ile varılan yargıya inanma, akla aykırı veya akıl dışı hiçbir şeyi tanımama davranışı ve tutumu, akliye, rasyonalizm. Bilginin evrensellik ve zorunluluğunun deneyden ve deneye dayanan genellemeden değil, yalnızca akıldan çıkartılabileceğini savunan öğreti, rasyonalizm.

AĞIRBAŞLI

Davranışları ölçülü, olgun (kimse), vakur, ciddi, hoppa karşıtı. Gösterişli. Değeri çok olan, ağır.

ADAMCIK

Kendisine acınılan kimse. Yerilen, küçümsenen kimse.

AKSESUAR

Bir aletin, bir makinenin işlevine katılmayan ancak kendine özgü ayrı bir yararı bulunan alet, araç veya nesne. Konunun gerektirdiği ölçüde kullanılan, bir sahne içinde yer alan veya oyuncunun dekor gereği kullandığı çeşitli eşya. Giysiyi bütünleyen çanta, kemer, şapka, eldiven, mücevher vb. eşya.

AFİS

Gümüş balığının küçüğü.

ADAYAVRUSU

İki veya üç çifte kürekli küçük balıkçı teknesi.

ADACIK

Küçük ada.

AKÇE

Küçük gümüş para. Her tür madenî para, akça.

AKAK

Yatak. Eğimi, inişi fazla olan yer. Suyun ivinti yeri. Irmak, dere, çay, küçük akarsu.

ACENTE

Bir kuruluşun yaptığı işi onun adına kazanç karşılığında yürüten daha küçük kuruluş. Bu kuruluşun veya şubelerinin başında bulunan kimse. Bir kuruluşa bağlı olmaksızın sözleşmeye dayanarak belirli bir yer ve bölge içinde sürekli olarak ticarethane veya işletmeyi ilgilendiren işlerde aracılık eden, bunları o işletme adına yapan kimse. Banka şubesi. Vapur ortaklığı.

AKSAK

Aksayan, hafifçe topallayan. İyi gitmeyen, iyi işlemeyen. Türk müziğinde kıvrak bir usul. Eski Yunan ve Latin şiir ölçüsünde, sondan bir önceki hecesi kısa olacak yerde uzun olan dize.

AKARCA

Küçük akarsu. Sürekli işleyen çıban, fistül. Kaplıca. Kemik veremi.

AKREP

Akreplerden, sıcak ve nemli yerlerde yaşayan, kıvrık ve kalkık kuyruğunda zehirli iğnesi olan bir tür böcek, kuyruklu (Scorpio). Zodyak üzerinde Terazi ile Yay arasında yer alan takımyıldızın adı. Saatin iki ibresinden küçüğü.

AÇIORTAY

Bir açıyı, ölçüleri birbirine eşit olan iki açısal bölgeye ayıran doğru parçası.

AĞIL

Evcil küçükbaş hayvanların barındığı çit veya duvarla çevrili yer, arkaç. Hale. Bazı görüntülerdeki çok ışıklı cisimleri çevreleyen ışıklı teker.