HİLİP ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "hilip" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. hilip ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu hilip ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde hilip olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HİLİP

Kuvvet.

  -   -   -  

Anlamında HİLİP bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde HİLİP geçen kelimeler listesi verilmiştir.

CANTOR

1845-1918. George Ferdinand Ludwig Fhilipp Cantor, Alman matematikçisidir. Küme teorisi çalışmıştır. Bilhassa sonsuz kümeler üzerindeki çalışmaları ile meşhur olmuştur.

CAPİLLARİA

Larvaları balıkların sindirim kanalı, karaciğer veya idrar keselerinde bulunan bir nematot cinsi. Trichuroidea üst ailesinde, Trichuridae ailesinde bulunan birçok memeli ve kuşun karaciğer ve bağırsaklarında parazitlenen trişuroit bir nematod cinsi. Capillaria. hepatica ve C. philippinensis adlı iki tür insanlarda ölümcül enfeksiyonlara neden olmaktadır, Hepaticola, Trichosoma.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük