Sonu HALIÇ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "halıç" olan, toplam 2 adet kelime bulunmaktadır. Sonu halıç ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında halıç olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde halıç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HALIÇ

Arpaları biçmeye yarayan küçük orak. Tekirdağ ilinde, Malkara belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

MİHALIÇ

Çekirdeği çıkarılmış pamuk.

  -   -   -  

Anlamında HALIÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde HALIÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

KOZLU

Balıkesir şehrinde, Sındırgı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Batman şehri, Gercüş ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bingöl şehrinde, Adaklı ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bolu şehrinde, merkez belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çanakkale ili, Ayvacık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Erzurum ilinde, Pazaryolu belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kars şehrinde, Kötek bucağına bağlı bir bölge. Konya ili, Çavuş nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Samsun kenti, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Sivas kenti, Doğanşar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Tokat şehrinde, Kozlu nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Zonguldak şehrinde, Kozlu bucağına bağlı bir bölge.

LÜTFİYE

İyilik, güzellik ve ihsanla ilgili. Bursa şehrinde, İnegöl ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa şehri, Kestel ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa ilinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Eskişehir şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Kocaeli ilinde, Gölcük ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kütahya şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Manisa kenti, Saruhanlı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KIZILBÖRÜKLÜ

Eskişehir şehrinde, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

KARAGEYİKLİ

Eskişehir şehrinde, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

AHURKÖY

Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

BEYKÖY

Afyon şehrinde, Emirdağ ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Afyon kenti, İhsaniye ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Aydın şehri, İncirliova ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın kenti, Köşk ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir kenti, Edincik nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir şehri, Göbel nahiyesine bağlı bir bölge. Balıkesir ili, Kepsut ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir şehrinde, Savaştepe ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Burdur şehrinde, Yeşilova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehri, Eldivan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Denizli kenti, Çivril belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Düzce ilinde, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Edirne ilinde, Mecidiye bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Erzurum ilinde, Tekman ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Eskişehir şehri, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Sarıcakaya ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta şehrinde, Şarkikaraağaç belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Kars şehrinde, Selim ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Taşköprü belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Konya kenti, Ereğli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kütahya şehri, Hisarcık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Kütahya ilinde, Tavşanlı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Sakarya şehri, Hendek belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Samsun kenti, Havza ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Samsun ili, Kavak ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Sivas şehri, Danişment nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

KAVAKKÖY

Ağrı ili, Murat bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Ankara şehri, Beydili nahiyesine bağlı bir yer. Ankara şehrinde, Haymana ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Antalya kenti, Kumluca ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Artvin şehri, Arhavi belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Balıkesir ili, Dursunbey ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Burdur ili, Yeşilova ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çanakkale ilinde, Bolayır nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı ilinde, Bayramören ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Çankırı şehrinde, Yapraklı belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Çorum kenti, İskilip belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Denizli şehri, Çivril ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ şehrinde, Gözeli bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Elâzığ kenti, Kovancılar belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Isparta kenti, Keçiborlu ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. İçel ilinde, Kırobası nahiyesine bağlı bir yer. Kastamonu ili, Boyalı bucağına bağlı bir bölge. Kastamonu ilinde, Hanönü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu ili, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kayseri ili, Kaynar bucağına bağlı bir yer. Kayseri ili, Yeşilhisar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırıkkale ilinde, Delice ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Konya şehri, Seydişehir ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Malatya kenti, Darende belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Muğla kenti, Yatağan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas kenti, Akçakışla nahiyesine bağlı bir bölge. Sivas şehri, Akıncılar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sivas ili, Gürün belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge.

GÖZELER

Sestodların çekmenleri içerisinde bulunan çekmen benzeri sığ yapı. Bingöl kenti, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir ili, Mihalıççık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gümüşhane şehrinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Şanlıurfa şehri, Yardımcı nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Tunceli şehri, Ovacık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÇALKAYA

Çalılık ve kayalık yer. Amasya şehrinde, Taşova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Antalya kenti, Aksu nahiyesine bağlı bir yer. Elâzığ ilinde, Maden belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Giresun ili, Espiye belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Kastamonu şehrinde, Pınarbaşı ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Kilis kenti, merkez ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

MAHMUTHİSAR

Eskişehir kenti, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Konya ilinde, Ilgın ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

ADAHİSAR

Eskişehir şehrinde, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

İKİZAFER

Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri.

GÜRLEYİK

Çağlayan. Serçe. Kahverenkli tüylü, sebze tohumlarını eşeleyen bir kuş. Denizli şehrinde, Honaz ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Gümüşhane ilinde, Kelkit ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Kastamonu kenti, Şenpazar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer.

AKÇAÖREN

Ağrı ili, Patnos belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Ankara kenti, Kazan ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Ankara şehrinde, Yenikent nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bitlis şehrinde, Ovakışla nahiyesine bağlı bir yer. Burdur şehrinde, Kemer ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Çankırı ili, Eldivan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Düzce kenti, Yığılca belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Eskişehir şehrinde, Mihalıççık ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Niğde şehrinde, Altunhisar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Şanlıurfa şehri, Hilvan ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Van ilinde, Timar nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

İĞDECİK

Aydın ilinde, Horsunlu nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Sivrihisar ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Giresun şehri, Alucra ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Isparta şehri, Gönen ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Kayseri ili, Bünyan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir bölge. Manisa kenti, Adala bucağına bağlı bir yer. Sivas şehri, Akçakışla nahiyesine bağlı bir yer. Yozgat kenti, Yerköy ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

DİKÖZÜ

Eskişehir ilinde, Mihalıççık ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

KOYUNAĞILI

Çorum şehri, Mecitözü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir ilinde, Mihalıççık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Muş şehri, Karaağıl bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

AHURÖZÜ

Eskişehir ili, Mihalıççık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

DÜMREK

Çanakkale ili, İntepe nahiyesine bağlı bir bölge. Eskişehir ilinde, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir kenti, Sivrihisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

HAMİDİYE

Koyun çanı. (Akçakese Güdül Ankara). Adana şehrinde, Ceyhan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Adana ilinde, Kamışlı bucağına bağlı bir yer. Afyon ilinde, Bolvadin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Aksaray ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın ilinde, Nazilli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Bigadiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik kenti, Bozüyük belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik şehrinde, Gölpazarı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehrinde, Gemlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa kenti, İnegöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa ili, Karacabey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehri, Güney ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Edirne ilinde, Hamidiye nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum ili, Tortum ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir şehri, Mahmudiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Gaziantep ilinde, Sakçagöz nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman şehri, Kılbasan nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Çatalzeytin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli kenti, Kıyıköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli şehrinde, Gölcük ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya şehrinde, Yazıhan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ilinde, Akhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Gelembe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa kenti, Kula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Soma ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize kenti, Pazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ilinde, Erfelek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.