Sonu H ile biten 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "h" olan 4 harfli toplam 142 adet kelime bulundu. Sonu h harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında h harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde h harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

İŞIH

Işık.

ÇARH

Lavabo, banyo. Kapı mandalı. Değirmen türbünü. Ağartma taşı. Köy evlerinde banyo. Çark. lavabo, evin bir köşesindeki banyo. Çark.

EBİH

Acı bildirir ünlem.

TOUH

Tavuk.

SULH

Barış.

ARIH

Temiz, tertemiz, saf, iyi. Hayvanların koşulduğu okun arabaya bağlı olduğu çatal kısım. Zayıf, cılız, sıska. Zayıf. Davarın zayıf olanı, kötüsü, karşılığı arık.

DİİH

At, eşek ve benzerleri hayvanları yürütme ünlemi.

AZOH

Azık.

HALH

Halk.

ALAH

Tarladaki zararlı bitkiler: Bu yıl tarlayı alah kaplamış.

ARAH

İçki, rakı.

ALIH

Eğer, semer, palan, hayvanın beline konulan eski çul. Yırtık, çok eski, partal (giyim eşyası, yatak yorgan). Zayıf, halsiz, renksiz, soluk.

İNAH

Boğmaca hastalığı.

AROH

Yazık.

AHAH

İşte, orada, hemen şurada, bu. Hayret, korku, keder, sevinç, kızgınlık, alay bildiren ünlem. Akak, su yatağı. Suyun akış yönü.

AZUH

Azık.

ANUH

Korku, şaşma, hayranlık bildirir ünlem. Nane, dağnanesi. Yemeklere konulan bir çeşit kokulu ot. Yemeğe sonradan dökülen kızdırılmış yağ ve soğan. Nane. Eski türkçe anuk: yemeğe katılan yağ , bk. ayrıca anıh.

AYUH

Ayılmış, uyanık, aklı başında. Zeki, açıkgöz, anlayışlı, açık fikirli, görgülü. Artık, işte.

AYAH

Ayak. Kafiye. Mayalardan önce, makama uygun olarak çalınan ya da söylenen beste. Kadın, bk. kanayak çoluh çocuh ayah. Ayak, kafiye, kapı. Defa. Ayak - başdan ayaği: başından sonuna.

EYİH

Eğri.