H ile başlayan 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "h" olan, 8 harfli toplam 1175 adet kelime bulunmaktadır. h harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu h harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde h harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HÖRGELEK

Cahil grubu.

HAZIMSIZ

Yediklerini kolay sindiremeyen. Yersiz davranışlara karşı susmak elinden gelmeyen (kimse). Benimseyemeyen, katlanamayan, kabullenemeyen.

HABENULA

Küçük dizgin.

HANAYLIK

Sofa, hol, koridor.

HARPIÇTI

Evlerin önüne yapılan tahta saçak.

HINCIMAK

Sebze çürümek.

HEYKELCİ

Heykel yapan sanatçı, heykeltıraş, yontucu.

HALELDAR

Bozulmuş, bozuk.

HESBİHEL

Arapça kökenli hasbihâl: hasbıhâl; sohbet.

HÜPLEMEK

Sıcak kahve, çay ve benzerleri şeyleri ses çıkartarak içmek.

HAKKURAN

Güvercinden büyük serçeden küçük bir çeşit kuş.

HANKIRIK

Balgam.

HİJYENİK

Sağlıklı. Temiz. Sağlık kurallarına uygun.

HIRTPIRT

Eskimiş işe yaramaz durumdaki eşya.

HORSUNLU

Aydın şehrinde, Horsunlu bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

HAMİDİYE

Koyun çanı. (Akçakese Güdül Ankara). Adana şehrinde, Ceyhan ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer. Adana ilinde, Kamışlı bucağına bağlı bir yer. Afyon ilinde, Bolvadin ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Aksaray ilinde, merkez ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Aydın ilinde, Nazilli ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Balıkesir ilinde, Bigadiç ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik kenti, Bozüyük belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Bilecik şehrinde, Gölpazarı ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Bursa şehrinde, Gemlik ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi. Bursa kenti, İnegöl belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge. Bursa ili, Karacabey ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Bursa ilinde, Mustafakemalpaşa ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Denizli şehri, Güney ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Edirne ilinde, Hamidiye nahiyesine bağlı bir bölge. Erzurum ili, Tortum ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Eskişehir şehri, Mahmudiye ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Eskişehir kenti, Mihalıççık belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Gaziantep ilinde, Sakçagöz nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Giresun ilinde, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Karaman şehri, Kılbasan nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Kastamonu şehri, Çatalzeytin belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kırklareli kenti, Kıyıköy bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Kocaeli şehrinde, Gölcük ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. Malatya şehrinde, Yazıhan ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Manisa ilinde, Akhisar ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir bölge. Manisa ilinde, Gelembe bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa kenti, Kula ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri. Manisa ili, Soma ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yer. Rize kenti, Pazar ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim yeri. Sinop ilinde, Erfelek ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

HÜRRİYET

Özgürlük.

HİCİKMEK

İçini çekerek ağlamak: Çocuk hicike hicike ağlıyor. Ürpermek.

HUYSUZCA

Biraz huysuz. (huysu'zca) Huysuz bir biçimde.

HEVEKLİK

İpe dizilerek asılmak için ayrılmış üzüm salkımı.