Sonu GR ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "gr" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. Sonu gr ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında gr olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde gr olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

ÖRİHİGR

Hayvanların büyük bir çoğunluğu, özellikle böcekler gibi, çok çeşitli nemlilik derecelerinde yaşayabilme yeteneğinde olan organizmalar.

ÖYRİHİGR

Çok çeşitli nemlilik derecelerinde yaşayabilme yeteneğinde ola organizmalar; hayvanların büyük bir çoğunluğu, özellikle bazı böcekler ve kuşlar gibi. karşıt. stenohigr.

STENOHİGR

İki yaşamlılarda (Amphibia) olduğu gibi kuru havada ya da çok az değişebilen nemlilik derecelerinde yaşayabilme yeteneğinde olan organizmalar. Kuru havada ya da çok az değişen nemlilik derecelerinde yaşayabilme yeteneğinde olan organizmalar; amfibyumlar gibi. karşıt öyrihlgr.