GO ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "go" olan, toplam 846 adet kelime bulunmaktadır. go ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu go ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde go olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

GONİYODİSGENEZİS

15 harfli kelimeler

GONADOTROPİNLER

14 harfli kelimeler

GOLGİCİSİMCİĞİ, GONGİLONEMOZİS

13 harfli kelimeler

GOLANLIÇEMBER, GONADOBLASTOM, GONADOGENEZİS, GONADOLİBERİN, GONADOTROFİZM, GONGUDUDURNAM, GONİYOİMPLANT

12 harfli kelimeler

GODENÇEKİRGE, GOLAĞAZDAMAK, GOLANLIYAZMA, GOLTUKKAPISI, GONADOSTATİN, GONADOTROPİK, GONADOTROPİN, GONGORACILIK, GONOKORİSTİK, GORLEŞTİRMEK

11 harfli kelimeler

GOCUNDURMAK, GONDOLCULUK, GOYGOYCULUK, GOCCİŞLEMEK, GOCURGANMAK, GODAZLANMAK, GODOŞLANMAK, GOGULDAŞMAK, GOLAYLAŞMAK, GOLGİAYGITI, GOLTUHLAMAH, GOLTUKAĞACI, GOMPARTUMAN, GONADEKTOMİ, GONAKLANMAK, GONCUKLAMAK, GONENDİRMEK, GONGYLONEMA, GONİYOSKOPİ, GONÜLLENMEK, GONÜŞUVEMEK, GORUMLANMAK, GOSGALANMAK, GOSPODARLIK, GOSSAHLAMAH, GOYGOYCULAR, GOYŞURULMAK, GOZALIKUŞAK, GOZURDANMAK

10 harfli kelimeler

GOCAMANNIK, GOCUNDURMA, GOGOFLAMAK, GOKLANGOZA, GOKLANKIZI, GOLAYLAMAK, GOLTULAMAK, GOLUNLAMAK, GONAKLAMAK, GONCAAYDIN, GONİYOSKOP, GONOKORİST, GONOKORİZM, GONOPODYUM, GONUŞUKLUK, GONÜLLEMEK, GOPUŞLAMAK, GORAKLAMAK, GORHALAMAK, GORHTIRMAK, GORHUNÇLUH, GORNAPİŞİK, GORTLANGOZ, GORULDAMAK, GOSGOCAMAN, GOVGOLAMAK, GOYAMACANA, GOZERLEMEK, GOZURTDANA

9 harfli kelimeler

GOLFÇÜLÜK, GOLFSTRİM, GOLSÜZLÜK, GOCAOĞLAN, GOGLAMGOZ, GOĞSÜSARI, GOKLANGIZ, GOKLANGOZ, GOKTEREKE, GOLÇEKMEK, GOLLANMAK, GOLLATMAK, GOLONYAĞI, GOLPEZÜĞÜ, GOLTUKDAN, GOMBALDAK, GOMBOSTOR, GOMLANMAK, GOMRENMEK, GOMULEMEK, GONCUKMAK, GONDARMAK, GONDERMEK, GONDOHDOR, GONDURACI, GONDURMAK, GONDÜRMEK, GONFERANS, GONGURDAK, GONOZOOİT, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

GOCUNMAK, GODOŞLUK, GOLCÜLÜK, GONDOLCU, GOYGOYCU, GOBALDAK, GOBAŞMAK, GOBULDAK, GOCAATKI, GOCABAŞİ, GOCABORU, GOCADARI, GOCALMAK, GOCANNIK, GOCOĞLAN, GOCUKMAK, GOCUKSUZ, GOCUNGAÇ, GOCUNMAH, GOÇÜRMEK, GOÇÜRTME, GODANLIK, GOFALMAK, GOGARMAK, GOGURCUK, GOĞERÇİN, GOĞERMEK, GOĞEŞŞAK, GOĞLAMAK, GOĞPAKLA, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

GOCUKLU, GOCUNMA, GOMALAK, GONOKOK, GOBALAH, GOBALAK, GOBELEK, GOCABAŞ, GOCACIK, GOCACUK, GOCADAM, GOCAMAH, GOCAMAN, GOCESAN, GOCUMAH, GOCUMAK, GOCUMAN, GODALAK, GODAMAN, GODDİRİ, GODELEK, GODEMEN, GOELMEK, GOFADAK, GOFALAK, GOFALIK, GOFASAN, GOFULAK, GOGAVAN, GOGELEK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

GOBLEN, GOFRET, GOLFÇÜ, GOLLÜK, GONDOL, GOŞİST, GOŞİZM, GOTLAR, GOBATİ, GOBDON, GOBERA, GOBETE, GOBLET, GOBLEZ, GOCANA, GOCARI, GOCİYH, GOÇÇİK, GOÇEBE, GOÇGIÇ, GOÇGİÇ, GOÇMAK, GOÇMAR, GOÇMEK, GOÇMEN, GOÇOLU, GOÇOTU, GODAFA, GODDİK, GODDUŞ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

GOCUK, GODOŞ, GOLCÜ, GONCA, GORİL, GOTİK, GOBAK, GOBAL, GOBAR, GOBAT, GOBEK, GOBEL, GOBER, GOBET, GOBEZ, GOBİK, GOBİL, GOBRA, GOBUÇ, GOBUK, GOBÜL, GOBÜT, GOCAŞ, GOCCA, GOCİH, GOCİK, GOCNA, GOCUH, GOÇAH, GOÇAK, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GOLF, GONK, GOBÜ, GOCA, GOCE, GOCI, GOCU, GODA, GODO, GODU, GOFA, GOGA, GOGO, GOĞA, GOĞU, GOHİ, GOHU, GOJA, GOKU, GOLA, GOLİ, GOLO, GOLÜ, GOMA, GOME, GOMİ, GONÇ, GOND, GONG, GONİ, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

GOL, GOB, GOC, GOÇ, GOD, GOĞ, GOH, GOK, GOM, GON, GOO, GOP, GOR, GOS, GOŞ, GOT, GOV, GOY, GOZ

2 harfli kelimeler

GO

Bazı kelimelerin anlamları

GO

Anne: Go bana ekmek yedir. Anne sözü ile birlikte kullanılır: Ana go nerdesin ?. Birini çağırma ünlemi: Go bu raya gel. Hayır anlamında kullanılır: Go gelmedi, görmedim. Dedikodu, birini arkasından çekiştirme. Olgunlaşmamış, ham (meyve için). Bırak. Yeşil: go soğan: yeşil soğan. Gök rengi, mavi. Ana.

GONADOTROFİZM

Vücudun iç salgı sisteminde cinsiyet bezlerinin hâkim rol oynaması durumu.

GONGİLONEMOZİS

Gongylonema cinsinde bulunan türlerin oluşturduğu sindirim sistemi spirurozisi.

GONGUDUDURNAM

Kadınların kona kona oynadıkları bir oyun.

GOLGİCİSİMCİĞİ

Hücre sitoplazmasında sentez olaylarında görevli, ışık mikroskobunda gümüş boyalarıyla görülebilen, elektron mikroskobunda kesecik, vezikül ve yoğunlaştırıcı vakuoller biçiminde olan, glikoproteinler, mukopolisakkaritler, lipoproteinler, kıkırdak ve bağ dokusu maddeleri, bitki hücrelerinde selülozlu maddelerin üretiminin yapıldığı, ökaryot hücrelerin sitoplazmasında, çekirdeğin yakınında üst üste dizilmiş, zarla kaplı yassı keselerden oluşan hücrenin zarsel organeli, Golgi kompleksi, golgi cihazı. Cis Golgi, orta Golgi ve trans Golgi adlı üç kısımdan oluşur. Lipoproteinlerin ve karbonhidratların üretiminde, proteinlerin paketlenmesinde, akrozom ve orta lamel oluşumunda görev yapar.

GONADOTROPİNLER

Hipofizin ön lobundan salgılanan ve gonadların faaliyetini uyaran çeşitli hormonlar. Folikül uyarıcı hormon (FSH), lütein hormonu (LH), plâsenta tarafından çıkarılan koryon gonadotropini gibi.

GOLANLIÇEMBER

Çevresine golan denilen süs şeridi çekilmiş başörtüsü.

GONİYODİSGENEZİS

İridokorneal açıyı dolduran mezenkimin atrofisi veya ligamentum pektinatumu oluşturan ipliklerdeki yoğunlaşma yetersizliğinden kaynaklanan gözün filtrasyon açısının yapılış bozukluğu. Kimi köpek ırklarında baskın, kalıtsal ailevi bir bozukluk olarak görülür.

GONADOBLASTOM

Testislerde ve yumurtalıklarda görülen eşey hücreleri, Sertoli görünümündeki küçük epitel hücreleri, granüloza hücrelerine benzeyen hücreler ve asidofilik interstisyel hücrelerin kendi aralarında çeşitli oranda karışmasıyla oluşan iyicil tümör.

GODENÇEKİRGE

Ağustosböceği.

GONADOGENEZİS

Embriyoda er bezi ve yumurtalıkların gelişim süreci.

GONİYOİMPLANT

Glakomun tedavisinde, camera oculi anterior'dan subkonjunktival dokuların altına kadar yerleştirilerek bir çeşit şant görevi üstlenen sentetik materyal.

GOLTUKKAPISI

Sofa kapısı. (Yukarıtırtar Yalvaç Isparta).

GOLAĞAZDAMAK

Fırlatmak.

GOLANLIYAZMA

golanlıçember.

GONADOLİBERİN

Hipotalamustan salınan dekapeptid yapıda bir doğal GnRH anologu. Hipofiz bezinden FSH ve LH sentez ve sekresyonunu uyarır.

  -   -   -  

Anlamında GO bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GO geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ADAMOTU

Patlıcangillerden, geniş yapraklı, mavi çiçekli, meyveleri sarı, çok yıllık bir bitki, kankurutan, adamkökü (Mandragora autumnalis).

AGOP

"Aptal aptal bakmak" anlamındaki Agop'un kazı gibi bakmak deyiminde geçen bir söz.

AKIN

Kalabalık bir şeyin arkası kesilmeyen bir geliş durumunda olması. Düşman topraklarına tedirgin etme, yıldırma, çapul vb. amaçlarla toplu olarak yapılmış olan baskın. Gol atmak veya sayı yapmak amacıyla karşı takımın sahasına doğru genellikle topluca girişilen hücum. Kazak ve Kırgız Türklerinin saz şairlerine verdiği ad.

AKPAS

Lahana, turp, şalgam, karnabahar vb. bitkilerin kök dışındaki bütün bölgelerine yerleşebilen, özellikle semizotugillerde karşılaşılan yosunumsu mantar (Albugo candida).

ARGOLAŞMA

Argolaşmak durumu.

ATAK

Düşüncesizce her işe atılan, cüretkâr. Saldırı, saldırış, hücum, hamle, akın. Gol atmak veya sayı kazanmak amacıyla yapılmış olan akın, ofans. Çevik, hareketli. Atılım. Geveze. Aniden başlayan hastalık nöbeti.

ARGOLAŞMAK

Karşılıklı argo konuşmak. Söz argo durumuna gelmek.

AKTÜER

İstatistiklere dayanarak sigorta primlerini, risklerini hesaplayan kimse.

ASİST

Sayı ya da gol pası.

BARATARYA

Kaptanın, tayfaların, gemi sahibine, armatöre veya sigorta ortaklığına bilerek verdikleri zarar.

ANGOLALI

Angola halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.

ALEGORİK

Alegori ile ilgili, yerinel.

AĞIRLIK

Ağır olma durumu. Ağırbaşlılık. Terazilerde tartma işi yapılırken bir kefeye konulan nesne. Değerlendirmelerde herhangi bir konu veya evreye, olağanın üzerinde ve belli oranda tanınan değer. Yer çekiminin, bir cismin molekülleri üzerindeki etkisinin oluşturduğu bileşke, gravite. Uykudayken gelen ve insana boğulur gibi bir duygu veren durum. Uyuşukluk ve gevşeklik durumu. Sıkıcı, bunaltıcı, iç karartıcı durum. Orduda bir birliğin cephane, yiyecek ve eşya yükleri. Sorumluluk. Sıkıntı. Takı. Değerli olma durumu. Yük, külfet. Dikkati ve önemi bir şey üzerinde yoğunlaştırmak. Güreş, boks, halter, judo vb. spor dallarında, sporcuların kilolarına göre girdikleri kategori. Etki, baskı, güçlük. Çeyizini düzmek için damadın geline verdiği para, kalın.

ARGOLU

İçinde argo söz bulunan. Argo kullanarak (konuşmak).

AMORTİ

Birden ödenerek faizinin işlemesine son verilen tahvil. Piyangoda bilet değeri kadar kazanılan ikramiye.

AKTÜERYAL

Sigorta risklerine ve istatistiklere dayanan.

AMİGOLUK

Amigonun yaptığı iş.

ARGONOT

Kafadan bacaklılardan, salyangoz kabuğu biçiminde kabuğu olan ve ahtapota benzeyen bir hayvan (Argonauta argo).

AR

100 m² değerinde yüzey ölçü birimi. Argon elementinin simgesi. Utanma, utanç duyma.

ARGOSUZ

İçinde argo söz bulunmayan. Argo kullanmayarak (konuşmak).