Sonu GOÇ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "goç" olan, toplam 7 adet kelime bulunmaktadır. Sonu goç ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında goç olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde goç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GOÇ

Üzerinde satırla et dövmeye yarayan kütük. Yürüyemeyen sakat kişi. Cesur, yiğit. Göç. Koç (davar). Göç, göç esnasında taşınan ev eşyası. Koç. Göç - goç etmek: göçmek, bk.goçmak.

ZANGOÇ

Kilise hizmetini gören ve çan çalan kimse.

GOGOÇ

Topraktan yapılma testi ve çömlek gibi kapları cilalamak için yumurta biçiminde ve büyüklüğünde cilâlı bir taş. Yufka ekmeğin arasına yağ, bal, reçel ve daha çok peynir koyarak yapılan durum.

GAGGOÇ

Tarlada yetişen, 300 - 500 tanesi bir arada olan bir ot kökü: Çocuklar gaggoç eşmeye gittiler.

ZINGIRAGOÇ

Tahterevalli.

AVANGOÇ

Bir çeşit makara dizgesi.

PATLANGOÇ

Tabanca gibi ses çıkartan bir çocuk oyuncağı, patlangıç.

  -   -   -  

Anlamında GOÇ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GOÇ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ZANGOŞ

Ermeni dilinden jamgoç: zangoç; sövgü sözü olarak kullanılır.

GOÇMAK

Kucaklamak, sevmek (çocuk dilinde). Göçmek, bk. goç etmek. Heyelan etmek.

KOÇMAK

Kucaklamak. Cinsel ilişkide bulunmak. Kucaklamak, kucaklaşmak, sarılmak. Göç etmek, göçmek, bk. goçmak. Kız kocaya varmak, evlenmek. Kucaklamak, sarılmak, bağrına basmak.