Sonu GANDAK ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "gandak" olan, toplam 1 adet kelime bulunmaktadır. Sonu gandak ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında gandak olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde gandak olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GANDAK

İhtiyar manda. Yollarda tekerleklerin oyduğu yerler. Dar ve derin sel yarıntıları. Hendek. Kaya çukurlarında ve hendeklerde biriken su. Bataklık. Zayıf adam. Yalçın kaya, uçurum. Büyük kayaların arası. Kırmızılaşmış kiraz ve elma gibi meyvalar. Yamaç bir tarlaya bırakılan suyun, toprağı götürmemesi için yapılan set. Su arklarının derin yeri. Düğüm.

  -   -   -  

Anlamında GANDAK bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GANDAK geçen kelimeler listesi verilmiştir.

SULKUS

Beyin kıvrımları arasındaki girintiler. Herhangi bir organdaki (yürek, dil, kemik vb.) oluk şeklindeki girintiler. Oluk.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük