GALEM ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "galem" olan, toplam 3 adet kelime bulunmaktadır. galem ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu galem ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde galem olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

GALEM

Aşılanacak ağaca konulan ucu sivriltilmiş kalem biçiminde ağaç parçası. Arapça kökenli kalem: Meyve aşısı yapılırken kullanılan sürgün. Kalem. Dokuma tezgâhlarında kullanılan uçları topuz başını andıran, içi oyuk ve üzerine ip sarılan araç. (Kandilli Bozüyük Bilecik). Taş yontma aracı. (Refahiye Erzincan) (kalem: Senir Afyonkarahisar).

GALEMARİ

Bir çeşit ayrık otu.

GALEMİS

Gülyağı.

  -   -   -  

Anlamında GALEM bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GALEM geçen kelimeler listesi verilmiştir.

MIHAĞAT

İye, sahip: Galemine, defderine mıhağat ol.

MADIRGA

Yassı taşçı çekici. Taşçı çekici. Küçük taşları kırma aracı. (Güllüce Gümüşhacıköy Amasya) (madurga) : (Beyceğiz Fatsa Ordu). Duvarcı çekici. (Senirkent Isparta; Derekuşculu Görele Giresun; Boyalı Güdül Ankara). Merç ve galeme vurmakta kullanılan demir araç. Refahiye Erzincan.).