GA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ga" olan, toplam 2262 adet kelime bulunmaktadır. ga ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ga ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ga olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

GASTROENTEROLOJİK, GARANTİLEYEBİLMEK, GASTROKOLONOSTOMİ

16 harfli kelimeler

GASTROENTEROLOJİ, GAMMAGLOBÜLİNEMİ, GAMMELOSTPEYNİRİ, GARANTİLEYEBİLME, GASTRODİSKİYOZİS, GASTRODUODENİTİS, GASTROENTEROPATİ, GASTROÖZOFAGİTİS, GAZİMÜRSELTEPESİ

15 harfli kelimeler

GARPLILAŞTIRMAK, GASTROENTEROLOG, GANGLİYONÖRİTİS, GANGLİYOSİDOZİS, GASTRODİSCOİDES, GASTROENTERİTİS, GASTROHEPATİTİS, GAYNANAKÜSTÜREN, GAYRETLENDİRMEK, GAZİDERETABAKLI

14 harfli kelimeler

GALVANİZLENMEK, GALVANİZLETMEK, GARPLILAŞTIRMA, GAZAPLANDIRMAK, GALAKTOFORİTİS, GALAKTOGENEZİS, GANGALAZLAŞMAK, GANGLİYOSİTLER, GARABÖYÜYHLÜYH, GARDALANDIRMAK, GASROENTERALJİ, GASTEROFİLOZİS, GASTROKNEMİYUS, GASTRONEFRİTİS, GAYRETLENDİRME, GAZİANTEPLİLİK

13 harfli kelimeler

GALVANİZLEMEK, GAYRİMUNTAZAM, GAZİOSMANPAŞA, GABIRİSTENNİK, GAHIRGUHURRUH, GALABAŞLAŞMAK, GALAFATDEMİRİ, GALAKTOPOEZİS, GALAKTOTERAPİ, GALVANİZCİLİK, GALVANİZLENME, GALVANİZLETME, GALVANOPLASTİ, GAMETOKİNETİK, GANGLİYONİTİS, GANGLİYONÖROM, GARANTİLETMEK, GARANTİSİZLİK, GARDIROPÇULUK, GARGADÜVELEĞİ, GARINCALANMAK, GASTEROPHİLUS, GASTROENTERİT, GASTROİLEİTİS, GASTROKOLİTİS, GASTROTHERAPİ, GAYRİİHTİYARİ, GAZAPLANDIRMA, GAZLAYABİLMEK

12 harfli kelimeler

GALATIMEŞHUR, GALVANİZLEME, GALVANOKOTER, GALVANOMETRE, GAMLANDIRMAK, GAMMAZLANMAK, GARANTİLEMEK, GARPLILAŞMAK, GAYRETKEŞLİK, GAYRETLENMEK, GAYRETSİZLİK, GAYRİMUAYYEN, GAZLAŞTIRMAK, GABALALAŞMAK, GADDARCASINA, GAĞIRIVERMEK, GALABALANMAK, GALAGOGİLLER, GALAKTOFORUS, GALAKTOKİNAZ, GALAKTOLİPİT, GALAKTOZAMİN, GALAKTOZİDAZ, GALDURAMAMAH, GALGIDIGARAN, GALİKANCILIK, GALVANOMETRİ, GAMETANGİYUM, GAMETOSİTEMİ, GANGALLATMAH, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

GACIRDATMAK, GADROLUNMAK, GAİLESİZLİK, GALERİCİLİK, GALVANOSKOP, GAMLANDIRMA, GAMMAZLAMAK, GAMMAZLANMA, GANGSTERLİK, GARANTİLEME, GARAZSIZLIK, GARDENPARTİ, GARDİYANLIK, GARİPLEŞMEK, GARPLILAŞMA, GASTROSKOPİ, GAYRETLENME, GAYRETLİLİK, GAYRİAHLAKİ, GAYRİİNSANİ, GAYRİKANUNİ, GAYRİMAHDUT, GAYRİMEMNUN, GAYRİMENKUL, GAYRİMÜMKÜN, GAYRİMÜSLİM, GAYRİNİZAMİ, GAZAPLANMAK, GAZELHANLIK, GAZELLENMEK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

GACIRDAMAK, GACIRDATMA, GACIRTISIZ, GADOLİNYUM, GAGALANMAK, GAGALAŞMAK, GALVANİZCİ, GALVANİZLİ, GAMMAZLAMA, GARANTİSİZ, GARİBANLIK, GARİPSEMEK, GASTRONOMİ, GASTROSKOP, GAYESİZLİK, GAYRİCİDDİ, GAYRİİRADİ, GAYRİKABİL, GAYRİMAKUL, GAYRİMEŞRU, GAYRİSIHHİ, GAYRİŞAHSİ, GAZOZCULUK, GAZOZAĞACI, GABABAŞLIH, GABADÜŞMEK, GABAKLAMAK, GABARTLAMA, GABATASLAK, GABIZLAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

GACIRDAMA, GACIRTILI, GADDARLIK, GADRETMEK, GADROLMAK, GAGABURUN, GAGALAMAK, GAGALANMA, GAGALAŞMA, GAGAVUZCA, GALATIHİS, GALEYANLI, GALİBARDA, GALİBİYET, GALVANİZE, GALVANİZM, GAMLANMAK, GAMMAZLIK, GAMSIZLIK, GANGLİYON, GARANTİLİ, GARDIFREN, GARİPSEME, GARPLILIK, GARSONLUK, GASBETMEK, GASLETMEK, GASTRONOM, GAŞYOLMAK, GAYRETKEŞ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

GABARDİN, GADDARCA, GADİRLİK, GADRETME, GADROLMA, GAFİLANE, GAFİLLİK, GAGALAMA, GAİLESİZ, GAKLAMAK, GALERİCİ, GALVANİZ, GAMLANMA, GAMLILIK, GAMZESİZ, GANGSTER, GARANTÖR, GARAZSIZ, GARDENYA, GARDIROP, GARDİYAN, GARİPLİK, GARNİTÜR, GARNİZON, GASLETME, GASTRULA, GAŞYOLMA, GAYBUBET, GAYRETLİ, GAYZERİT, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

GABAVET, GABİLİK, GABONLU, GABYACI, GACIRTI, GAGAMSI, GAGAVUZ, GAİLELİ, GAİPLİK, GAKLAMA, GALAKSİ, GALALİT, GALENİT, GALEYAN, GALSAME, GALVANO, GAMETLİ, GAMSELE, GANİMET, GARABET, GARAJCI, GARANTİ, GARAZLI, GARGARA, GARİBAN, GASEYAN, GASTRİT, GAYAKOL, GAYDACI, GAYESİZ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

GABARİ, GABYAR, GADDAR, GAFFAR, GAFLET, GAGALI, GALEBE, GALERİ, GALETA, GALİBA, GALYOT, GALYUM, GAMALI, GAMBOT, GAMMAZ, GAMSIZ, GANALI, GANYAN, GARAİP, GARAMİ, GARGAR, GARİBE, GARPÇI, GARPLI, GARSON, GASSAL, GAYELİ, GAYRET, GAYZER, GAZEKİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

GABİN, GABRO, GABYA, GADİR, GAFİL, GAFUR, GAİLE, GAİTA, GALAT, GALİP, GALİZ, GALON, GALOP, GALOŞ, GAMBA, GAMET, GAMLI, GAMZE, GARAJ, GARAZ, GARİP, GAROZ, GASİL, GAŞİY, GAUSS, GAVOT, GAYDA, GAYET, GAYRI, GAYUR, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GABİ, GAGA, GAİP, GALA, GALE, GALİ, GAMA, GANG, GANİ, GARD, GARK, GARP, GASP, GATO, GAYE, GAYR, GAYZ, GAZA, GAZİ, GAAL, GAAM, GABA, GABI, GACA, GACI, GACO, GAÇI, GAÇO, GADA, GADE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

GAF, GAK, GAM, GAR, GAZ, GAA, GAB, GAC, GAÇ, GAG, GAH, GAJ, GAL, GAN, GAP, GAS, GAŞ, GAT, GAV, GAY

2 harfli kelimeler

GA

Bazı kelimelerin anlamları

GA

Artık, bundan böyle. Kız, hitap sözü. Kadın. Kar. Galyum elementinin simgesi.

GASTROENTEROLOJİ

Sindirim bilimi. Hastanelerde sindirim organları hastalıklarının incelendiği, tedavi edildiği bölüm.

GASTROKOLONOSTOMİ

Mideyle kolon arasında ameliyatla anastomoz yapılması.

GASTROENTEROPATİ

Mide-bağırsak hastalıklarının genel adı.

GAMMAGLOBÜLİNEMİ

Kanda gamaglobülin bulunması.

GASTROÖZOFAGİTİS

Mide ve yemek borusu yangısı.

GARANTİLEYEBİLMEK

Garantileme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GASTROENTEROLOJİK

Sindirim bilimi ile ilgili.

GAZİMÜRSELTEPESİ

Hatay şehri, Reyhanlı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GANGLİYONÖRİTİS

Ganglionitis.

GASTROENTEROLOG

Sindirim bilimci.

GASTRODUODENİTİS

Mide ve onikiparmak bağırsağı yangısı.

GARPLILAŞTIRMAK

Batılılaştırmak.

GAMMELOSTPEYNİRİ

Geleneksel olarak üretilen ve karakteristik bir kokuya sahip olan eski İskandinavya peyniri, Gamalost peyniri, Gammalost peyniri.

GASTRODİSKİYOZİS

Gastrodiscoides hominis'in neden olduğu enfeksiyon.

GARANTİLEYEBİLME

Garantileyebilmek durumu.

  -   -   -  

Anlamında GA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AGRESİFLİK

Saldırgan olma durumu.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ACUBE

Tuhaf kimse. Tuhaf, alışılmadık, garip şey.

AÇIKÇI

Borsada fiyat dalgalanmalarından yararlanarak açıktan para kazanan kimse.

AÇMAK

Bir şeyi kapalı durumdan açık duruma getirmek. Yakışmak, güzel göstermek. Engeli kaldırmak. Savaşla almak, fethetmek. Bir kuruluşu, bir iş yerini işler duruma getirmek. Sarılmış, katlanmış, örtülmüş veya iliklenmiş olan şeyleri bu durumdan kurtarmak. Birbirinden uzaklaştırmak. Satranç, poker vb. oyunları başlatmak. Ayırmak, tahsis etmek. Yarmak. Bir şeyi, bir yeri oyarak veya kazarak çukur, delik oluşturmak. Düğümü veya dolaşmış bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Yapmak, düzenlemek. Avunmak veya danışmak üzere söylemek, içini dökmek. Alışverişi başlatmak. Görünür duruma getirmek. Geçit sağlamak. Bir toplantıyı, etkinliği başlatmak. Bulutların dağılmasıyla gökyüzü aydınlanmak. Ferahlık vermek. Bir konu ile ilgili konuşmak. Tıkalı bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Sıkılganlığını, utangaçlığını gidermek. Rengin koyuluğunu azaltmak. Beğenmek. Bir aygıtı, bir düzeneği çalıştırmak. Alanını genişletmek.

ACAYİPLİK

Acayip olma durumu, yabansılık, gariplik, tuhaflık.

AĞAÇKAKAN

Serçegillerden, gagasıyla ağaçları oyabilen ve ağaç kurtlarını yiyerek beslenen, uzun gagalı kuş (Picus).

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

AĞIRLAŞMAK

Ağır duruma gelmek. Sıkıcı ve bunaltıcı bir durum almak. Güçleşmek, zorlaşmak. Gökyüzü bulutlu ve karanlık, iç karartıcı bir hâl almak. Ağırbaşlı olmak. Yavaşlamak. Yiyecek bozulmaya yüz tutmak. Gebe kadın doğurması yaklaşmak. Hasta tehlikeli duruma gelmek, fenalaşmak. Organ görevini yapamaz duruma gelmek.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

AFGAN

Afganistan halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.

AERODİNAMİK

Hareket hâlinde olan bir cisim üzerinde havanın yarattığı etkiyi inceleyen bilim. Gazların hareketini inceleyen bilim dalı. Bu bilim alanlarıyla ilgili olan.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

ACAYİPLEŞMEK

Başkalaşmak, yadırganacak bir duruma gelmek.

ABLİ

Yatay serenlerin ucuna bağlı bulunan ve bunları sağa, sola veya ortaya çevirmek için yararlanılan halat veya palanga.

ABRA

Dara. Angarya, yük. Bir değiş tokuşta üste verilen şey. Denge.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

AGRESİF

Saldırgan.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük