GA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ga" olan, toplam 2262 adet kelime bulunmaktadır. ga ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ga ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ga olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

GASTROENTEROLOJİK, GARANTİLEYEBİLMEK, GASTROKOLONOSTOMİ

16 harfli kelimeler

GASTROENTEROLOJİ, GAMMAGLOBÜLİNEMİ, GAMMELOSTPEYNİRİ, GARANTİLEYEBİLME, GASTRODİSKİYOZİS, GASTRODUODENİTİS, GASTROENTEROPATİ, GASTROÖZOFAGİTİS, GAZİMÜRSELTEPESİ

15 harfli kelimeler

GARPLILAŞTIRMAK, GASTROENTEROLOG, GANGLİYONÖRİTİS, GANGLİYOSİDOZİS, GASTRODİSCOİDES, GASTROENTERİTİS, GASTROHEPATİTİS, GAYNANAKÜSTÜREN, GAYRETLENDİRMEK, GAZİDERETABAKLI

14 harfli kelimeler

GALVANİZLENMEK, GALVANİZLETMEK, GARPLILAŞTIRMA, GAZAPLANDIRMAK, GALAKTOFORİTİS, GALAKTOGENEZİS, GANGALAZLAŞMAK, GANGLİYOSİTLER, GARABÖYÜYHLÜYH, GARDALANDIRMAK, GASROENTERALJİ, GASTEROFİLOZİS, GASTROKNEMİYUS, GASTRONEFRİTİS, GAYRETLENDİRME, GAZİANTEPLİLİK

13 harfli kelimeler

GALVANİZLEMEK, GAYRİMUNTAZAM, GAZİOSMANPAŞA, GABIRİSTENNİK, GAHIRGUHURRUH, GALABAŞLAŞMAK, GALAFATDEMİRİ, GALAKTOPOEZİS, GALAKTOTERAPİ, GALVANİZCİLİK, GALVANİZLENME, GALVANİZLETME, GALVANOPLASTİ, GAMETOKİNETİK, GANGLİYONİTİS, GANGLİYONÖROM, GARANTİLETMEK, GARANTİSİZLİK, GARDIROPÇULUK, GARGADÜVELEĞİ, GARINCALANMAK, GASTEROPHİLUS, GASTROENTERİT, GASTROİLEİTİS, GASTROKOLİTİS, GASTROTHERAPİ, GAYRİİHTİYARİ, GAZAPLANDIRMA, GAZLAYABİLMEK

12 harfli kelimeler

GALATIMEŞHUR, GALVANİZLEME, GALVANOKOTER, GALVANOMETRE, GAMLANDIRMAK, GAMMAZLANMAK, GARANTİLEMEK, GARPLILAŞMAK, GAYRETKEŞLİK, GAYRETLENMEK, GAYRETSİZLİK, GAYRİMUAYYEN, GAZLAŞTIRMAK, GABALALAŞMAK, GADDARCASINA, GAĞIRIVERMEK, GALABALANMAK, GALAGOGİLLER, GALAKTOFORUS, GALAKTOKİNAZ, GALAKTOLİPİT, GALAKTOZAMİN, GALAKTOZİDAZ, GALDURAMAMAH, GALGIDIGARAN, GALİKANCILIK, GALVANOMETRİ, GAMETANGİYUM, GAMETOSİTEMİ, GANGALLATMAH, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

GACIRDATMAK, GADROLUNMAK, GAİLESİZLİK, GALERİCİLİK, GALVANOSKOP, GAMLANDIRMA, GAMMAZLAMAK, GAMMAZLANMA, GANGSTERLİK, GARANTİLEME, GARAZSIZLIK, GARDENPARTİ, GARDİYANLIK, GARİPLEŞMEK, GARPLILAŞMA, GASTROSKOPİ, GAYRETLENME, GAYRETLİLİK, GAYRİAHLAKİ, GAYRİİNSANİ, GAYRİKANUNİ, GAYRİMAHDUT, GAYRİMEMNUN, GAYRİMENKUL, GAYRİMÜMKÜN, GAYRİMÜSLİM, GAYRİNİZAMİ, GAZAPLANMAK, GAZELHANLIK, GAZELLENMEK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

GACIRDAMAK, GACIRDATMA, GACIRTISIZ, GADOLİNYUM, GAGALANMAK, GAGALAŞMAK, GALVANİZCİ, GALVANİZLİ, GAMMAZLAMA, GARANTİSİZ, GARİBANLIK, GARİPSEMEK, GASTRONOMİ, GASTROSKOP, GAYESİZLİK, GAYRİCİDDİ, GAYRİİRADİ, GAYRİKABİL, GAYRİMAKUL, GAYRİMEŞRU, GAYRİSIHHİ, GAYRİŞAHSİ, GAZOZCULUK, GAZOZAĞACI, GABABAŞLIH, GABADÜŞMEK, GABAKLAMAK, GABARTLAMA, GABATASLAK, GABIZLAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

GACIRDAMA, GACIRTILI, GADDARLIK, GADRETMEK, GADROLMAK, GAGABURUN, GAGALAMAK, GAGALANMA, GAGALAŞMA, GAGAVUZCA, GALATIHİS, GALEYANLI, GALİBARDA, GALİBİYET, GALVANİZE, GALVANİZM, GAMLANMAK, GAMMAZLIK, GAMSIZLIK, GANGLİYON, GARANTİLİ, GARDIFREN, GARİPSEME, GARPLILIK, GARSONLUK, GASBETMEK, GASLETMEK, GASTRONOM, GAŞYOLMAK, GAYRETKEŞ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

GABARDİN, GADDARCA, GADİRLİK, GADRETME, GADROLMA, GAFİLANE, GAFİLLİK, GAGALAMA, GAİLESİZ, GAKLAMAK, GALERİCİ, GALVANİZ, GAMLANMA, GAMLILIK, GAMZESİZ, GANGSTER, GARANTÖR, GARAZSIZ, GARDENYA, GARDIROP, GARDİYAN, GARİPLİK, GARNİTÜR, GARNİZON, GASLETME, GASTRULA, GAŞYOLMA, GAYBUBET, GAYRETLİ, GAYZERİT, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

GABAVET, GABİLİK, GABONLU, GABYACI, GACIRTI, GAGAMSI, GAGAVUZ, GAİLELİ, GAİPLİK, GAKLAMA, GALAKSİ, GALALİT, GALENİT, GALEYAN, GALSAME, GALVANO, GAMETLİ, GAMSELE, GANİMET, GARABET, GARAJCI, GARANTİ, GARAZLI, GARGARA, GARİBAN, GASEYAN, GASTRİT, GAYAKOL, GAYDACI, GAYESİZ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

GABARİ, GABYAR, GADDAR, GAFFAR, GAFLET, GAGALI, GALEBE, GALERİ, GALETA, GALİBA, GALYOT, GALYUM, GAMALI, GAMBOT, GAMMAZ, GAMSIZ, GANALI, GANYAN, GARAİP, GARAMİ, GARGAR, GARİBE, GARPÇI, GARPLI, GARSON, GASSAL, GAYELİ, GAYRET, GAYZER, GAZEKİ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

GABİN, GABRO, GABYA, GADİR, GAFİL, GAFUR, GAİLE, GAİTA, GALAT, GALİP, GALİZ, GALON, GALOP, GALOŞ, GAMBA, GAMET, GAMLI, GAMZE, GARAJ, GARAZ, GARİP, GAROZ, GASİL, GAŞİY, GAUSS, GAVOT, GAYDA, GAYET, GAYRI, GAYUR, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GABİ, GAGA, GAİP, GALA, GALE, GALİ, GAMA, GANG, GANİ, GARD, GARK, GARP, GASP, GATO, GAYE, GAYR, GAYZ, GAZA, GAZİ, GAAL, GAAM, GABA, GABI, GACA, GACI, GACO, GAÇI, GAÇO, GADA, GADE, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

GAF, GAK, GAM, GAR, GAZ, GAA, GAB, GAC, GAÇ, GAG, GAH, GAJ, GAL, GAN, GAP, GAS, GAŞ, GAT, GAV, GAY

2 harfli kelimeler

GA

Bazı kelimelerin anlamları

GA

Artık, bundan böyle. Kız, hitap sözü. Kadın. Kar. Galyum elementinin simgesi.

GASTROENTEROLOJİ

Sindirim bilimi. Hastanelerde sindirim organları hastalıklarının incelendiği, tedavi edildiği bölüm.

GAMMELOSTPEYNİRİ

Geleneksel olarak üretilen ve karakteristik bir kokuya sahip olan eski İskandinavya peyniri, Gamalost peyniri, Gammalost peyniri.

GARANTİLEYEBİLME

Garantileyebilmek durumu.

GASTROENTEROPATİ

Mide-bağırsak hastalıklarının genel adı.

GASTRODUODENİTİS

Mide ve onikiparmak bağırsağı yangısı.

GASTRODİSKİYOZİS

Gastrodiscoides hominis'in neden olduğu enfeksiyon.

GAMMAGLOBÜLİNEMİ

Kanda gamaglobülin bulunması.

GAZİMÜRSELTEPESİ

Hatay şehri, Reyhanlı ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

GANGLİYONÖRİTİS

Ganglionitis.

GASTROKOLONOSTOMİ

Mideyle kolon arasında ameliyatla anastomoz yapılması.

GASTROÖZOFAGİTİS

Mide ve yemek borusu yangısı.

GASTROENTEROLOJİK

Sindirim bilimi ile ilgili.

GARANTİLEYEBİLMEK

Garantileme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GASTROENTEROLOG

Sindirim bilimci.

GARPLILAŞTIRMAK

Batılılaştırmak.

  -   -   -  

Anlamında GA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AGRESİF

Saldırgan.

AGRESİFLİK

Saldırgan olma durumu.

ACAYİPLEŞMEK

Başkalaşmak, yadırganacak bir duruma gelmek.

AÇIKÇI

Borsada fiyat dalgalanmalarından yararlanarak açıktan para kazanan kimse.

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

ACAYİPLİK

Acayip olma durumu, yabansılık, gariplik, tuhaflık.

ABRA

Dara. Angarya, yük. Bir değiş tokuşta üste verilen şey. Denge.

ABLİ

Yatay serenlerin ucuna bağlı bulunan ve bunları sağa, sola veya ortaya çevirmek için yararlanılan halat veya palanga.

ACAYİPLEŞTİRMEK

Yadırganacak bir duruma getirmek.

ABANİ

Genellikle sarık, bohça, kundak ve yorgan yüzü yapımında kullanılan, zemini beyaz, üzerinde safran renginde nakışlar bulunan ipek kumaş. Bu kumaştan yapılmış.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

ABDEST

Müslümanların, belli ibadetleri yapabilmek için bir düzen içerisinde bazı organları yıkayıp bazılarını mesh etme yoluyla yaptıkları arınma.

ACUBE

Tuhaf kimse. Tuhaf, alışılmadık, garip şey.

AFGAN

Afganistan halkından veya bu halkın soyundan olan kimse.

AÇMAK

Bir şeyi kapalı durumdan açık duruma getirmek. Yakışmak, güzel göstermek. Engeli kaldırmak. Savaşla almak, fethetmek. Bir kuruluşu, bir iş yerini işler duruma getirmek. Sarılmış, katlanmış, örtülmüş veya iliklenmiş olan şeyleri bu durumdan kurtarmak. Birbirinden uzaklaştırmak. Satranç, poker vb. oyunları başlatmak. Ayırmak, tahsis etmek. Yarmak. Bir şeyi, bir yeri oyarak veya kazarak çukur, delik oluşturmak. Düğümü veya dolaşmış bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Yapmak, düzenlemek. Avunmak veya danışmak üzere söylemek, içini dökmek. Alışverişi başlatmak. Görünür duruma getirmek. Geçit sağlamak. Bir toplantıyı, etkinliği başlatmak. Bulutların dağılmasıyla gökyüzü aydınlanmak. Ferahlık vermek. Bir konu ile ilgili konuşmak. Tıkalı bir şeyi bu durumdan kurtarmak. Sıkılganlığını, utangaçlığını gidermek. Rengin koyuluğunu azaltmak. Beğenmek. Bir aygıtı, bir düzeneği çalıştırmak. Alanını genişletmek.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

AERODİNAMİK

Hareket hâlinde olan bir cisim üzerinde havanın yarattığı etkiyi inceleyen bilim. Gazların hareketini inceleyen bilim dalı. Bu bilim alanlarıyla ilgili olan.

ABUS

Somurtkan (kimse). Çatık, asık (yüz). Garip, acayip.

AĞIRLAŞMAK

Ağır duruma gelmek. Sıkıcı ve bunaltıcı bir durum almak. Güçleşmek, zorlaşmak. Gökyüzü bulutlu ve karanlık, iç karartıcı bir hâl almak. Ağırbaşlı olmak. Yavaşlamak. Yiyecek bozulmaya yüz tutmak. Gebe kadın doğurması yaklaşmak. Hasta tehlikeli duruma gelmek, fenalaşmak. Organ görevini yapamaz duruma gelmek.

AĞAÇKAKAN

Serçegillerden, gagasıyla ağaçları oyabilen ve ağaç kurtlarını yiyerek beslenen, uzun gagalı kuş (Picus).

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük