Sonu G ile biten 7 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "g" olan 7 harfli toplam 117 adet kelime bulundu. Sonu g harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında g harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde g harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FLAŞİNG

Kısrakta endometritis tedavisinde döl yatağının serum fizyolojikle yıkanması. Aşım zamanında besleme.

CIBILİG

Çırılçıplak.

GRAZİNG

Otlama. Zooplanktonun fitoplankton üzerinden beslenmesi.

KAMPİNG

Kamp kurma yeri.

IRATMAG

Uzatmak, geciktirmek.

BICIMIG

Bir parça, azıcık, biraz.

IRLAMAG

Sarsmak, sallamak.

PÖHRENG

Yeraltında kapalı suyolu, künk.

ŞEZLONG

Üzerine uzanılabilecek biçimde ayarlanan, döşeme yerine bez gerilen bir tür taşınabilir koltuk.

HİRULOG

Hirudin analogu.

İÇERLEG

Yanındakilerden daha içerde, daha geride olan: Bizim ev biraz içerlegtir.

AGIRLIG

Çeyiz hazırlamak için damatça geline verilen para.

DÜMÜŞÜG

Akıl, zekâ, düşünce. İş güc.

HIRTLİG

Gırtlak (Erzincan Merkez).

İDEOLOG

Bir felsefi veya toplumsal öğretiye sistemli biçimde bağlanan kimse. Fransa'da fizikötesini ortadan kaldırarak manevi bilimleri antropolojiye ve psikolojiye dayandırmayı amaçlayan, Condillac'a bağlı felsefe okulunun taraftarı. Bir ideolojinin akıl hocalığını yapan kimse.

KATALOG

Kitaplıktaki kitapları veya belli bir daldaki gereçleri, nitelikleri bakımından tanıtmak, arandıklarında bulunmalarını sağlamak amacıyla, yer numaraları belirtilerek hazırlanmış kitap, defter veya fişten oluşan bütün, fihrist. Kitabevi, yayınevi, kurum vb. kuruluşların yayınlarını, ürettikleri malları, eşyaları tanıtan, gösteren liste veya kitap, fihrist.

OCUHMAG

Korkutmak, ürkütmek.

HOSTİNG

Depolama alanı veren internet hizmeti.

BANTENG

Çift parmaklılar (Artiodactyla) takımının, boynuzlugiller (Bovidae) familyasından, 200 cm kadar uzunlukta, 150 cm kadar yükseklikte, Güney ve Doğu Asya'da sürüler hâlinde yaşayan bir memeli türü. (Bibos banteng); Çift-parmaklılar (Artiodactyla) takımının boynuzlugiller (Bovidae) familyasından bir memeli türü. Uzunluğu 200, yüksekliği 150 cm. Güney ve Doğu Asyada küçük sürüler halinde yaşar.

DIRDLAG

Hastalıklı, kansız cansız.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük