GÖ ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "" olan, toplam 1802 adet kelime bulunmaktadır. gö ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu gö ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde gö olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

GÖREVLENDİREBİLME, GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK, GÖZDENGEÇİRİCİLİK

16 harfli kelimeler

GÖKKUZGUNUMSULAR, GÖREVLENDİRİLMEK, GÖRÜNTÜLEYEBİLME, GÖZLEMLEYEBİLMEK

15 harfli kelimeler

GÖÇMENLEŞTİRMEK, GÖKKUZGUNGİLLER, GÖREVLENDİRİLME, GÖCEKLENDİRNIEK, GÖĞÜSLEYEBİLMEK, GÖJGÜLLENDİRMEK, GÖKÇEAĞAÇOYMAĞI, GÖKÇEAĞAÇSAKIZI, GÖKÇESÜLEYMANLI, GÖLGELEYEBİLMEK, GÖNDERİLEBİLMEK, GÖRÜŞTÜREBİLMEK, GÖSTERİLEBİLMEK, GÖZETLEYEBİLMEK, GÖZLEMLEYEBİLME

14 harfli kelimeler

GÖLGELENDİRMEK, GÖREVLENDİRMEK, GÖZETLEYİCİLİK, GÖÇMENLEŞTİRME, GÖDÜRSÜZLENMEK, GÖĞÜSLEYEBİLME, GÖLETLENDİRMEK, GÖLGELEYEBİLME, GÖNDERİLEBİLME, GÖNÜLLENDİRMEK, GÖRÜŞTÜREBİLME, GÖRÜŞÜLEBİLMEK, GÖSTERİLEBİLME, GÖSTERİMSENMEK, GÖSTERİŞSİZLİK, GÖZDENGEÇİRİCİ, GÖZETLEMECİLİK, GÖZETLEYEBİLME

13 harfli kelimeler

GÖKTIRMALAYAN, GÖNENDİRİLMEK, GÖRENEKSİZLİK, GÖREVSELCİLİK, GÖRÜLMEMİŞLİK, GÖRÜNTÜLEYİCİ, GÖRÜŞTÜRÜLMEK, GÖSTERİŞÇİLİK, GÖSTERİŞLİLİK, GÖSTERMECİLİK, GÖZENEKSİZLİK, GÖÇKÜNDEMİRCİ, GÖKÇEHATİPLER, GÖKÇETABAKLAR, GÖKTAŞÇIKLARI, GÖLGELENDİRME, GÖNDEREBİLMEK, GÖNDERİVERMEK, GÖNÜLLENDİRME, GÖRDÜREBİLMEK, GÖREVLENDİRME, GÖRÜNÇLÜKLEME, GÖRÜNTÜLENMEK, GÖRÜNTÜLETMEK, GÖRÜŞÜLEBİLME, GÖSTEREBİLMEK, GÖSTERİVERMEK, GÖZETLEÇBİLİM, GÖZLENEBİLMEK, GÖZLEYEBİLMEK, Devamını Oku »»

12 harfli kelimeler

GÖÇEBELEŞMEK, GÖÇMENLEŞMEK, GÖKKUZGUNLAR, GÖNENDİRİLME, GÖRENEKÇİLİK, GÖRÜNGÜCÜLÜK, GÖRÜNTÜLEMEK, GÖRÜNÜRLERDE, GÖRÜŞMECİLİK, GÖRÜŞTÜRÜLME, GÖSTERİCİLİK, GÖSTERİŞLİCE, GÖZENEKLİLİK, GÖZLEMECİLİK, GÖBEKHALKASI, GÖCENOVACIĞI, GÖĞERTLEŞMEK, GÖĞÜMSÜREMEK, GÖKÇEBİLİMCİ, GÖKMUSTAFALI, GÖKPENCERESİ, GÖLBEZLEŞMEK, GÖLGELİKONAK, GÖMÜLEBİLMEK, GÖMÜLÜVERMEK, GÖNDEREBİLME, GÖNDERİVERME, GÖNÜLSÜZİREK, GÖRDÜREBİLME, GÖREBEŞLEMEK, Devamını Oku »»

11 harfli kelimeler

GÖBEKLENMEK, GÖÇEBELEŞME, GÖÇMENLEŞME, GÖLGELENMEK, GÖLGESİZLİK, GÖMLEKÇİLİK, GÖMLEKLİLER, GÖNDERİLMEK, GÖNENDİRMEK, GÖNÜLDAŞLIK, GÖNÜLLENMEK, GÖNÜLSÜZLÜK, GÖRECECİLİK, GÖREVDAŞLIK, GÖREVLENMEK, GÖREVSİZLİK, GÖRGÜLENMEK, GÖRGÜSÜZLÜK, GÖRMEMEZLİK, GÖRMEMİŞLİK, GÖRÜNMEZLİK, GÖRÜNTÜLEME, GÖRÜŞTÜRMEK, GÖSTERİLMEK, GÖSTERİŞSİZ, GÖSTERMELİK, GÖVDELENMEK, GÖVDESİZLİK, GÖZETİCİLİK, GÖZETLENMEK, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

GÖÇÜRÜLMEK, GÖĞÜSLEMEK, GÖLGELEMEK, GÖLGELEYİŞ, GÖLMARMARA, GÖMÜLDÜRÜK, GÖNDERTMEK, GÖNÜLLÜLÜK, GÖNYELEMEK, GÖRDÜRTMEK, GÖRENEKSEL, GÖREVCİLİK, GÖRGÜCÜLÜK, GÖRÜLMEMİŞ, GÖRÜMCELİK, GÖRÜMSETME, GÖRÜNTÜLÜK, GÖRÜŞLÜLÜK, GÖRÜŞÜLMEK, GÖSTERİŞÇİ, GÖSTERİŞLİ, GÖSTERTMEK, GÖTÜRÜLMEK, GÖTÜRÜMSÜZ, GÖZENEKSİZ, GÖZETİLMEK, GÖZETLEMEK, GÖÇERKONAR, GÖBEKLENME, GÖCENGELEK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

GÖÇEBELİK, GÖÇERTMEK, GÖÇMENLİK, GÖÇÜRTMEK, GÖÇÜRÜLME, GÖĞÜSLEME, GÖĞÜSLÜCE, GÖKKUŞAĞI, GÖKKUZGUN, GÖKTÜRKÇE, GÖLGELEME, GÖLLENMEK, GÖLLEŞMEK, GÖLPAZARI, GÖMLEKLİK, GÖMLEKSİZ, GÖMÜLEMEK, GÖNDERİCİ, GÖNDERMEK, GÖNDERTME, GÖNÜLLÜCE, GÖNYELEME, GÖRDÜRMEK, GÖRDÜRTME, GÖRECELİK, GÖRELİLİK, GÖRENEKÇİ, GÖRENEKLİ, GÖRESİMEK, GÖRGÜLÜCE, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

GÖÇERMEK, GÖÇERTME, GÖÇÜRMEK, GÖÇÜRTME, GÖÇÜRÜCÜ, GÖĞÜSLÜK, GÖKÇEADA, GÖKÇEBEY, GÖKDELEN, GÖKSOĞAN, GÖLERMEK, GÖLGECİL, GÖLGELİK, GÖLGESİZ, GÖLHİSAR, GÖLLEMEK, GÖLLENME, GÖLLEŞME, GÖMLEKÇİ, GÖMLEKLİ, GÖMÜLMEK, GÖMÜTLÜK, GÖNDERGE, GÖNDERİM, GÖNDERLİ, GÖNDERME, GÖNENÇLİ, GÖNENMEK, GÖNLÜNCE, GÖNÜLDAŞ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

GÖBEKLİ, GÖBELEK, GÖBELEZ, GÖÇELGE, GÖÇERME, GÖÇÜRME, GÖÇÜŞME, GÖĞÜSLÜ, GÖKTÜRK, GÖKYOLU, GÖKYÜZÜ, GÖLBAŞI, GÖLERME, GÖLGELİ, GÖLLEME, GÖLYAKA, GÖMÜLME, GÖMÜLTÜ, GÖMÜLÜŞ, GÖNÇLÜK, GÖNDERİ, GÖNENME, GÖNÜLLÜ, GÖRELİK, GÖRENEK, GÖREVLİ, GÖRGÜLÜ, GÖRMECE, GÖRÜLME, GÖRÜMCE, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

GÖÇEBE, GÖÇERİ, GÖÇKÜN, GÖÇMEK, GÖÇMEN, GÖÇÜCÜ, GÖKÇEK, GÖKÇÜL, GÖKEVİ, GÖKMEN, GÖKSEL, GÖKSUN, GÖKŞİN, GÖLCÜK, GÖLCÜL, GÖLKÖY, GÖLOVA, GÖMGÖK, GÖMLEK, GÖMMEK, GÖMÜLÜ, GÖNDER, GÖNENÇ, GÖRDEK, GÖRDES, GÖRECE, GÖRECİ, GÖRELE, GÖRELİ, GÖRKEM, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

GÖBEK, GÖBEL, GÖCEN, GÖÇER, GÖÇME, GÖÇÜM, GÖÇÜŞ, GÖDEN, GÖDEŞ, GÖĞEM, GÖĞÜS, GÖKÇE, GÖLEK, GÖLET, GÖLGE, GÖLÜK, GÖMEÇ, GÖMME, GÖMÜK, GÖMÜŞ, GÖMÜT, GÖNCÜ, GÖNEN, GÖNÜL, GÖNYE, GÖREV, GÖRGÜ, GÖRME, GÖRÜM, GÖRÜŞ, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

GÖCE, GÖÇÜ, GÖLE, GÖMÜ, GÖNÇ, GÖRE, GÖRK, GÖRÜ, GÖZE, GÖBE, GÖBÜ, GÖCÜ, GÖÇE, GÖÇÖ, GÖDE, GÖĞA, GÖĞE, GÖĞN, GÖLÜ, GÖMA, GÖME, GÖNE, GÖNÜ, GÖSE, GÖSG, GÖVE, GÖVÜ, GÖYA, GÖYN, GÖYÜ

3 harfli kelimeler

GÖÇ, GÖK, GÖN, GÖT, GÖZ, GÖB, GÖG, GÖĞ, GÖL, GÖM, GÖP, GÖR, GÖS, GÖV, GÖY

2 harfli kelimeler

Bazı kelimelerin anlamları

Gökyüzü. Olgunlaşmamış, ham (meyve için). Mavi, masmavi. Yeşil, yemyeşil.

GÖZDENGEÇİRİCİLİK

Devrimci bakış açısından Marksizmi doğrulamak ya da haklı çıkarmak için yeniden yorumlayıp özünü değiştirerek bu görüşü savunan akım.

GÖCEKLENDİRNIEK

Güzel, cazip, şirin göstermek.

GÖZLEMLEYEBİLMEK

Gözlemleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GÖÇMENLEŞTİRMEK

Göçmen durumuna getirmek.

GÖKKUZGUNGİLLER

En iyi bilinen türü gökkuzgun olan gökkuzgunumsular takımının, gökkuzgunlar alt takımına giren bir familya.

GÖJGÜLLENDİRMEK

Ekmeği avuç içinde sıkıp çukurlaştırdıktan sonra yemeğe banmak.

GÖKÇEAĞAÇOYMAĞI

Samsun şehrinde, Alaçam belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

GÖREVLENDİRİLMEK

Görev verilmek, tavzif edilmek.

GÖĞÜSLEYEBİLMEK

Göğüsleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GÖKKUZGUNUMSULAR

Gökkuzgunlar, ağaçkakanlar, çobanaldatanlar ve sağanları içine alan kuşlar sınıfından bir takım.

GÖREVLENDİREBİLME

Görevlendirebilmek işi.

GÖRÜNTÜLEYEBİLMEK

Görüntüleme imkânı veya olasılığı bulunmak.

GÖKÇEAĞAÇSAKIZI

Sinop kenti, Boyabat ilçesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

GÖRÜNTÜLEYEBİLME

Görüntüleyebilmek işi.

GÖREVLENDİRİLME

Görevlendirilmek işi.

  -   -   -  

Anlamında GÖ bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde GÖ geçen kelimeler listesi verilmiştir.

ABLA

Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.

AÇGÖZLÜ

Mala, yiyeceğe ve içeceğe doymak bilmeyen, açgöz, gözü aç, doymaz, gözü doymaz, tamahkâr, haris, hırslı, tokgözlü karşıtı.

ACEMİLEŞMEK

Beceriksizlik göstermek.

ACI

Bazı maddelerin dilde bıraktığı yakıcı duyu, tatlı karşıtı. Kırıcı, üzücü, incitici, dokunaklı, kötü. Herhangi bir dış etken dolayısıyla duyulan rahatsızlık, ızdırap. Keskin, şiddetli. Çarpıcı, göz alıcı (renk). Tadı bu nitelikte olan. Ölüm, yangın, deprem vb. olayların yarattığı üzüntü, keder, elem.

Yemek yemesi gereken, tok karşıtı. Karnı doymamış olarak. Yiyecek bulamayan. Çok istekli, hevesli. Gözü doymaz, haris.

ABAJUR

Işığı bir yere toplamak, doğrudan doğruya gözlere vurmasını önlemek için kullanılan, kâğıt, kumaş, maden veya renkli camdan yapılmış lamba siperi. Genellikle üzeri siperli masa lambası veya ayaklı lamba.

ABARTISIZ

Olduğu gibi gösterilen, abartmasız, mübalağasız. Abartmadan, abartısız olarak, mübalağasız bir biçimde.

ABONMAN

Bir satıcı veya kamu kuruluşu ile alıcılar arasında yapılmış olan anlaşma, sürdürüm. Abone olma durumunu gösteren belge. Kent içinde ulaşımı sağlayan otobüslerde para yerine geçen bilet veya kart.

AÇGÖZLÜLÜK

Açgözlü olma durumu, doymazlık, gözü doymazlık, harislik, tamahkârlık, tamah.

AÇGÖZ

Açgözlü.

ABLATYA

Uzunluğu 150, genişliği 4-10 kulaç olan, geniş gözlü bir balık ağı türü.

ACİBE

Görülmemiş, alışılmamış, şaşılacak veya yadırganacak şey.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ACIKLI

Acındıracak, acı verecek nitelikte olan, dokunaklı, üzücü, koygun. Acı görmüş, yaslı, kederli.

ACAYİP

Sağduyuya, göreneğe, olağana aykırı, garip, tuhaf, yadırganan, yabansı. Şaşma anlatan bir söz.

ABARTI

Bir şeyi, bir olayı olduğundan büyük veya çok gösterme, mübalağa.

ABULLABUT

Kaba saba ve anlayışsız (kimse). Biçimsiz ve kötü giyinen, giyimine özen göstermeyen (kimse).

ABRAŞ

Alaca benekli. Klorofil azlığından dolayı açık renkte lekeleri olan (bitki yaprağı). Cildin rengini bozup beyaz benekler ve lekeler yapan hastalık. Ters, kaba, görgüsüz (kimse). Deseni ve atkısı bozuk halı. Atın tüysüz yerlerinde görülen uyuza benzer bir hastalık. Çarpık, eğri, düzgün olmayan. Çilli, çopur yüzlü, gözleri açık renk olan (kimse).

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük