Sonu FORM ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "form" olan 8 harfli toplam 11 adet kelime bulundu. Sonu form ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında form olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde form olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

SETİFORM

Tüy veya fırça benzeri yapı.

LİTOFORM

Çinkonun korozyondan korunması için bir çinko fosfat kaplaması.

SİLİFORM

Kirpik biçiminde olan vücut yapısı.

FÜZİFORM

İğimsi.

ENSİFORM

Kılıç şeklinde olan. Ayası kılıç şeklinde olan basit yaprak.

PLATFORM

Yüksekçe yer. Bir siyaset programında, dayanılan düşünce veya düşüncelerin tümü. Büyük çaplı tabakaların çarpılması ve bunun sonucunda oluşan hafif eğimlerle nitelenen jeolojik yapı tipi.

FİLİFORM

İplik şeklinde ince uzun olan. İplik biçiminde ince uzun olan. Filiformis.

AMİİFORM

Balıklarda sadece dorsal yüzgecin kullanılmasıyla yapılan yüzme hareketi. Balıklarda temel olarak sırt yüzgecin kullanılmasıyla yapılan yüzme hareketi.

KOLİFORM

Esherichia coli'ye benzeyen, Esherichia coli biçiminde. Fermantasyon oluşturan, gram-negatif, çubuk biçiminde, Escherchia coli veya ona benzeyen, bağırsak bakteri grubu. Escherchia, Klepsiella, Enterobacter ve Citrobacter'leri içerisine alır.

RENİFORM

Böbrek şeklinde olan. Böbrek biçiminde olan. Nefroit.

FUZİFORM

İğ biçiminde olan. İğ biçiminde olan, her iki uçta inceleşen.