FLOR ile başlayan 6 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "flor" olan, 6 harfli toplam 4 adet kelime bulunmaktadır. flor ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu flor ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde flor olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FLORYA

İspinozgillerden, tüyleri yeşilimsi, ağaçlık ve fundalıklarda yaşayan, güzel ötüşlü bir kuş, yelve (Chloris chloris).. Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ispinozgiller (Fringillidae) familyasından, 15.5 cm kadar uzunlukta, tüyleri zeytin yeşili sarı, Avrupa, Asya ve Afrika'da ılık iklimli bölgelerin ağaçlık ve fundalıklarında yaşayan bir kuş türü. Ötücü-kuşlar(Passeriformes) takımının ıspinozgiller (Fringillidae) familyasından (bk) bir kuş türü Uzunluğu 15.5 cm.Tüyleri zeytin yeşili-sarıdır.Avrupa,Asya ve Afrikada ılık iklimli bölgelerin ağaçlık ve fundalıklarında yaşar.

FLORÜR

Florun başka bir elementle verdiği ikili birleşik.

FLORİT

Çeşitli renkleri olan, kalsiyum florür birleşiminde bir mineral.

FLORİN

Hollanda para birimi, gulden.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük