Fİ ile başlayan 3 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "fi" olan, 3 harfli toplam 9 adet kelime bulunmaktadır. fi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu fi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde fi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FİT

Birini başkasına karşı kışkırtma. Razı olma. Ödeşme. 30,5 santimetrelik İngiliz uzunluk ölçüsü birimi.

FİR

Dargın, küs: Bu bana firdir.

FİL

Filgillerin hortumlular takımından, Afrika ve Asya'nın sıcak bölgelerinde yaşayan, çok iri, kalın derili hayvan (Elephas). Satrançta çapraz hareket ettirilen taş.

FİK

Yabani mercimek. Hayvan yemi. Yaban böğrülcesi, ak burçak.

FİĞ

Baklagillerden, hayvan yemi olarak yetiştirilen bir bitki (Vicia sativa).

FİN

Finlandiyalı.

FİS

Gizli söz.

FİZ

Kurnaz: Fizlina diyecek yoh.

FİŞ

Prizden elektrik akımı almaya yarayan araç. Alışverişlerde ödenen paranın miktarını, vergilerini, alışverişin yapıldığı tarihi gösteren belge. Bir eserin hazırlanmasında kolaylık sağlamak veya bir işe kılavuzluk etmek için yazılıp sınıflandırılan küçük kâğıt yapraklarından her biri. Kumarda, bazı alışveriş işlerinde para yerine kullanılan pul vb. şey. Okuma yazma öğretiminde kullanılan, üzerine hece, kelime, cümle yazılı karton parçası. Bir işi yaptırmak veya gereken sıranın alındığını belirtmek için bir koçandan koparılmış kâğıtlardan her biri, makbuz.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük