FA ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "fa" olan, toplam 639 adet kelime bulunmaktadır. fa ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu fa ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde fa olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

FARENGOPARALİZİS, FARİNGOBRANKİYAL, FARİNGOBRANŞİYAL, FAYDALANDIRILMAK

15 harfli kelimeler

FARKLILAŞTIRMAK, FAŞİSTLEŞTİRMEK, FAEOHİFOMİKOZİS, FAHRİBEYMEZRASI, FANCONİSENDROMU, FARENGOSTENOSİS, FATURALANDIRMAK, FAYDALANABİLMEK, FAYDALANDIRILMA

14 harfli kelimeler

FAKİRLEŞTİRMEK, FARMAKODİNAMİK, FACİALAŞTIRMAK, FAKIEKİNCİLİĞİ, FARKLILAŞTIRMA, FARMAKOGENETİK, FARMAKOKİNETİK, FASİOLOİDİOZİS, FASİOLOPSİOZİS, FAŞİSTLEŞTİRME, FATURALANDIRMA, FAYDALANABİLME, FAYDALANDIRMAK, FAZLALAŞTIRMAK

13 harfli kelimeler

FABRİKATÖRLÜK, FAİZLENDİRMEK, FAKİRLEŞTİRME, FARKSIZLAŞMAK, FARMAKODİNAMİ, FAZİLETSİZLİK, FACİALAŞTIRMA, FANATİKLEŞMEK, FANGİRİFİNGİL, FARENGOTERAPİ, FARMAKOTERAPİ, FASULYEGİLLER, FAYDALANDIRMA, FAYDALANILMAK, FAZLALAŞTIRMA

12 harfli kelimeler

FAİZLENDİRME, FARFARACILIK, FARKLILAŞMAK, FARKSIZLAŞMA, FARMAKOGNOZİ, FARMAKOLOJİK, FAŞİSTLEŞMEK, FAKRUZARURET, FABRİKACILIK, FAKİRÖLDÜREN, FAKOSİSTİTİS, FALAKAÇARIĞI, FALANGEKTOMİ, FANATİKLEŞME, FANEROGAMLAR, FARENGEKTOMİ, FARENGOPLEJİ, FARENGOSKOPİ, FARENGOSPAZM, FARENGOSTOMİ, FASCİOLOİDES, FASCİOLOPSİS, FASKALDIRMAK, FATURALATMAK, FATURASIZLIK, FAYDALANILMA, FAZİLETLİLİK

11 harfli kelimeler

FABRİKASYON, FACİALAŞMAK, FAİLİMUHTAR, FAKİRLEŞMEK, FARKINDALIK, FARKLILAŞMA, FARMAKOLOJİ, FARMASONLUK, FAŞİSTLEŞME, FATURALAMAK, FAYANSÇILIK, FAYDALANMAK, FAYDASIZLIK, FAYTONCULUK, FAZLALAŞMAK, FAREKUYRUĞU, FAGOLİZOZOM, FALAKLANMAK, FALDIRDAMAK, FALSİFORMİS, FALSOSUZLUK, FANFANLAMAK, FARAŞDERESİ, FARÇALANMAK, FARENGİSMUS, FARENGOPATİ, FARENGORAJİ, FARENGOSKOP, FARTFÜRTECİ, FASCİOLİDAE, Devamını Oku »»

10 harfli kelimeler

FABRİKATÖR, FAHRENHAYT, FAKİRLEŞME, FAREKULAĞI, FARFARALIK, FARMAKOLOG, FARZIMUHAL, FAYDACILIK, FAYDALANMA, FAZİLETSİZ, FAZLALAŞMA, FACİALAŞMA, FADILOBASI, FAHILLAMAH, FAHIRDAMAH, FAHIRDAMAK, FAHRÜNNİSA, FAKİRULLAH, FAKOİDİTİS, FAKSLATMAK, FAKÜLTATİF, FALÇATASIZ, FALDIRAMAK, FALDIRAVIK, FANEROZOİK, FANIKLAMAK, FANTASOUND, FANTAZYALI, FARIÇLAMAK, FARILDAMAK, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

FABRİKACI, FAÇETASIZ, FAÇUNALIK, FAGOSİTOZ, FAHİŞELİK, FAİZCİLİK, FAKİRHANE, FAKSİMİLE, FAKSLAMAK, FAKÜLTELİ, FALAKASIZ, FALANINCI, FALANJİST, FANTASTİK, FANTEZİST, FARFARACI, FARKLILIK, FASILASIZ, FASLETMEK, FASSALLIK, FAŞİSTLİK, FATURASIZ, FAZİLETLİ, FAGOSİTİK, FAGOSİTİN, FAHIBEYNİ, FAHRETTİN, FAHRİOĞLU, FAKIAHMET, FAKIBEYLİ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

FAALİYET, FAÇETALI, FAİKİYET, FAKİRANE, FAKİRİZM, FAKİRLİK, FAKSLAMA, FAKTİTİF, FALAKACI, FALAKALI, FALCILIK, FALSOSUZ, FALYANOS, FANATİZM, FANTASMA, FANTAZYA, FARAZİYE, FAREDİŞİ, FARENJİT, FARKLICA, FARMASON, FASILALI, FASLETME, FATALİST, FATALİTE, FATALİZM, FATİHANE, FATURALI, FAYANSÇI, FAYDASIZ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

FABRİKA, FACİALI, FAGOSİT, FAĞFURİ, FAHRİYE, FAİZSİZ, FAKİRCE, FAKÜLTE, FALANCA, FALÇATA, FALNAME, FALSOLU, FAMİLYA, FANATİK, FANTEZİ, FANUSLU, FARBALA, FARFARA, FARIMAK, FARKSIZ, FASARYA, FASİKÜL, FASULYE, FAŞİZAN, FAULSÜZ, FAYDACI, FAYDALI, FAZİLET, FAZLACA, FABALAK, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

FAÇALI, FAÇETA, FAÇUNA, FAĞFUR, FAHİŞE, FAİZCİ, FAİZLİ, FAKFON, FAKTÖR, FALAKA, FALANJ, FALLUS, FANFAN, FANFAR, FANFİN, FANGRİ, FANİLA, FANTOM, FANYOL, FARAZA, FARAZİ, FARIMA, FARİKA, FARİSİ, FARİZA, FARKLI, FARSÇA, FASILA, FASİLE, FASONE, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

FACİA, FAGOT, FAHİŞ, FAHRİ, FAHTE, FAHUR, FAKAT, FAKİH, FAKİR, FAKÜL, FALAN, FALCI, FALEZ, FALSO, FALYA, FANTA, FANTİ, FANUS, FANYA, FARAŞ, FARBA, FARİĞ, FARİL, FASET, FASIK, FASIL, FASİH, FASİT, FASKA, FASLI, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

FAAL, FABL, FAÇA, FAİK, FAİL, FAİZ, FAKR, FAKS, FANİ, FARE, FARK, FARS, FARZ, FAUL, FAVA, FAFA, FAHI, FAİG, FAKI, FALA, FARA, FARÇ, FARŞ, FASİ, FASL, FAŞA, FATI, FATO

3 harfli kelimeler

FAK, FAL, FAN, FAR, FAY, FAZ, FAB, FAÇ, FAD, FAJ, FAO, FAS, FAŞ, FAT

2 harfli kelimeler

FA

Bazı kelimelerin anlamları

FA

Müzikal ses dizilerinde mi ile sol arasındaki ses. Bu sesi gösteren nota işareti.

FAYDALANABİLMEK

Yararlanabilmek.

FAYDALANDIRILMA

Yararlandırılma.

FARİNGOBRANKİYAL

Yutak ve solungaca ait. 2.Bazı balıklarda solungaç yaylarını oluşturan kemiklerden en dorsalde olanı. Yutak-solungaca ait. Bazı balıklarda solungaç yaylarını oluşturan kemiklerden en üstte olanı, faringobranşiyal.

FARMAKODİNAMİK

Farmakodinami ile ilgili.

FAKİRLEŞTİRMEK

Yoksullaştırmak.

FARENGOPARALİZİS

Yutak felci.

FANCONİSENDROMU

İnsanlarda, kemik iliğinin yetersiz gelişimi, deride yama tarzında kahverengi melanin birikimleri, kas ve iskelet sistemleriyle boşaltım ve üreme organlarındaki yapılış bozukluklarıyla belirgin kalıtsal bozukluk. Proksimal böbrek tübülüslerinde emilim bozukluğu sonucu idrarda glikoz, fosfor, sodyum, ürik asit, amino asitlerin bulunması ve metabolik asidozisle belirgin sadece Basenji ırkı av köpeklerinde görülen kalıtsal hastalık.

FARKLILAŞTIRMAK

Farklı duruma getirmek.

FARİNGOBRANŞİYAL

Faringobrankiyal.

FAŞİSTLEŞTİRMEK

Faşistleşmesini sağlamak.

FATURALANDIRMAK

Faturalama işini yaptırmak.

FAEOHİFOMİKOZİS

Kimi pigmentli mantar türlerinin oluşturduğu fırsatçı enfeksiyonların genel adı.

FARENGOSTENOSİS

Yutak daralması.

FAHRİBEYMEZRASI

Elâzığ ilinde, Çaybağı bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

FAYDALANDIRILMAK

Yararlandırılmak.

  -   -   -  

Anlamında FA bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde FA geçen kelimeler listesi verilmiştir.

AFACANLIK

Afacan olma durumu, yaramazlık.

ACYO

Herhangi bir paranın gerçek değeriyle sürüm değeri arasında veya bir ticaret senedinin üzerinde yazılı miktar ile indirimden sonraki tutarı arasında doğan fark. Bankaların senetli kredi işlemlerinde yaptıkları tahsilat. Bir ticaret senedinin yenilenmesinde alınan komisyon.

ACEMCE

Farsça. Bu dille yazılmış olan.

AFALLAŞTIRMA

Afallaştırmak işi.

AFACANLAŞMA

Afacanlaşmak durumu.

ACELECİ

Tez iş gören, çabuk davranan, canı tez, farfara, fırtına gibi, içi tez, ivecen, iveğen, kıvrak, sabırsız, tez canlı, telaşlı, acul.

ABECESEL

Alfabetik.

ADAPTÖR

Bir aletin çapları birbirinden farklı olan parçalarından birini ötekine geçirebilmek için yararlanılan bağlayıcı. Aygıtın kullanabileceği düzeye göre elektrik akımını ayarlayan alet, uyarlayıcı.

AFALLAŞMA

Afallaşmak durumu.

AFALLATMA

Afallatmak işi.

ABARTMAK

Bir nesneyi veya durumu olduğundan daha önemli, daha büyük veya daha çok göstermek, mübalağa etmek. Bir iş, bir davranış vb.nde gereğinden fazlasına kaçmak, aşırıya kaçmak.

ABARTILI

Olduğundan fazla gösterilen, abartmalı, mübalağalı. Abartarak, abartılı olarak, mübalağalı bir biçimde.

AĞIZ

Yüzde, avurtlarla iki çene arasında bulunan, ses çıkarmaya, soluk alıp vermeye yarayan ve besinlerin sindirilmeye başlandığı organ. Bu boşluğun dudakları çevreleyen bölümü. Birkaç yolun birbirine kavuştuğu yer, kavşak. Koy, körfez, liman vb. yerlerin açık tarafı. Aynı dil içinde ses, şekil, söz dizimi ve anlamca farklılıklar gösterebilen, belli yerleşim bölgelerine veya sınıflara özgü olan konuşma dili. Uç, kenar. Kapların veya içi boş şeylerin açık tarafı. Bir bölge ezgilerinde görülen özelliklerin tümü. Çıkış yeri. Kesici aletlerin keskin tarafı. Bir akarsuyun denize veya göle döküldüğü yer, munsap. Yeni doğurmuş memelilerin ilk sütü. Üslup, ifade biçimi.

AFALLAMA

Afallamak durumu.

AĞIZOTU

Topları ateşlemek için falyaya konulan ve barutun patlamasına sebep olan madde.

ABECE

Alfabe. Başlangıç.

AFT

Ağız mukozasında görülen ufak, kirli sarı lekeler.

AĞIRLIKLI

Ağırlığı olan. Değerlendirmelerde üzerinde fazlaca durulan. Çoğunluğu oluşturan.

AĞDACI

Şeker, tatlı ve helva yapımında ağda hazırlayan işçi. Ağda ile vücuttaki fazla tüyleri veya kılları temizlemeyi meslek edinmiş kimse.

ABANOZGİLLER

İki çeneklilerden, sıcak ülkelerde yetişen bir bitki familyası.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük