F ile başlayan 4 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "f" olan, 4 harfli toplam 149 adet kelime bulunmaktadır. f harfi ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu f harfi ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde f harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Sözcüklerin anlamı için kelime üzerindeki bağlantılardan faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

FÜRS

Eski Fars halkından olan kimse.

FOLİ

Tohum ekmek için toprağa açılan küçük çukur.

FİLM

Fotoğrafçılıkta, radyografide ve sinemacılıkta resim çekmek için kullanılan, selülozdan, saydam, bükülebilir şerit. Camlara yapıştırılarak içerinin görünmesini engelleyen bir tür ince yaprak. Bir oyunun bütününü taşıyan şerit veya şeritlerin bütünü. Sinemalarda gösterilen eser.

FOTA

İçinde şarap yapılmış olan bir tür fıçı.

FARŞ

Çok, pek.

FORM

Biçim, şekil. Bir şeyin istenilen ve olması gereken durumu. İstenilen şeylerin yazılması, doldurulması için hazırlanmış basılı belge.

FELK

Ekin biçilirken her orak vuruşda orağın ağzından dökülen kısım.

FİYÇ

Ayak. Çivi.

FARK

Bir kimse veya nesnenin bir başkasıyla karıştırılmamasını sağlayan ayrılık, benzer şeyleri birbirinden ayıran özellik, başkalık, ayrım, nüans. Çıkarma işleminin sonucu. Ayrım.

FIRA

İskonto.

FEKE

Adana iline bağlı ilçelerden biri.

FUAR

Belli zamanlarda, belli yerlerde ticari mal sergilemek amacıyla açılan büyük sergi.

FEVÇ

İnsan kalabalığı.

FATO

Fatma.

FEZA

Gök.

FRET

Telli çalgılarda klavye üzerinde notaların yerlerini belirlemek amacıyla bölümlenmiş ve parmakla basılan aralık. Perdeleri birbirinden ayıran demirler.

FİMA

Yumurta büyüklüğündeki tuberkulumlara verilen ad.

FİKE

Elbise, gecelik. Pamuk ipliğinden dokunmuş kısa ceket. Düğün sahibi tarafından tutulan ve düğüne davet edilecek kimseleri bir takım tekerlemelerle çağıran kadın.

FEDA

Bir amaç uğrunda bir değer veya varlıktan vazgeçme, uğruna verme.