EV ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ev" olan, toplam 439 adet kelime bulunmaktadır. ev ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ev ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ev olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

17 harfli kelimeler

EVCİLLEŞTİREBİLME, EVRENSELLEŞEBİLME, EVRENSELLEŞTİRMEK

16 harfli kelimeler

EVCİLLEŞTİRİLMEK, EVRENSELLEŞTİRME

15 harfli kelimeler

EVCİLLEŞTİRİLME, EVLENDİREBİLMEK

14 harfli kelimeler

EVCİLLEŞTİRMEK, EVLENDİREBİLME, EVRENSELLEŞMEK

13 harfli kelimeler

EVCİLLEŞTİRME, EVCİORTAKIŞLA, EVCİYENİKIŞLA, EVKAFÇİFTLİĞİ, EVLENDİRİLMEK, EVRENDEŞÇİLİK, EVRENLERYAVŞI, EVRENSELLEŞME

12 harfli kelimeler

EVCİKUZKIŞLA, EVLENDİRİLME, EVLENEBİLMEK

11 harfli kelimeler

EVAGİNASYON, EVAPORASYON, EVCEKLENMEK, EVCİLLEŞMEK, EVENKÖVENCİ, EVENTRASYON, EVHAMLANMAK, EVHAMSIZLIK, EVİREBİLMEK, EVİSERASYON, EVKARLANMAH, EVLADİYELİK, EVLATSIZLIK, EVLENDIRMEK, EVLENDİRMEK, EVLENEBİLME, EVLİYATEKKE, EVRENSELLİK, EVRÜMÇEVRÜM, EVSÜKETEKLİ, EVTİKLENMEK, EVTİNLENMEK, EVTÜKLENMEK, EVVELEMİRDE

10 harfli kelimeler

EVCİKKIRAN, EVCİLLEŞME, EVDEMONİST, EVDEMONİZM, EVDESTHANE, EVETİLEMEK, EVETLENMEK, EVGÖRMELİK, EVHAMLANMA, EVHAMLILIK, EVİHLENMEK, EVİKLEŞMEK, EVİLDENMEK, EVİNDİRMEK, EVİNLENMEG, EVİNLENMEK, EVİREBİLME, EVİRTLEMEK, EVİŞTİRMEK, EVLADÜİYAL, EVLEKAÇMAK, EVLEKALMAK, EVLEKLEMEK, EVLENDİRME, EVLENİLMEK, EVLENİRMEK, EVLENNİYİN, EVLİDERESİ, EVLİYAFAKI, EVRENBİLİM, Devamını Oku »»

9 harfli kelimeler

EVCİHÜYÜK, EVCİKIRAN, EVDİLEMEK, EVDİNDMEK, EVECENLİK, EVECENNİK, EVEDLEMEK, EVEKLEMEK, EVELALLAH, EVELENMEH, EVETLEMEK, EVETLENME, EVİKLEMEK, EVİMSEMEK, EVİNLENME, EVİTLEMEK, EVKAFTEKE, EVKELEMEH, EVKELEMEK, EVKUTLUĞU, EVLEKLEME, EVLENİLME, EVLENMELİ, EVLİYALIK, EVOLÜSYON, EVRELEMEK, EVRENPAŞA, EVRENSEKİ, EVREÖLÇER, EVROPİYUM, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

EVCEKLİK, EVCERSİZ, EVCİLLİK, EVÇİTİLİ, EVDEŞLİK, EVDİNMEK, EVDİREĞİ, EVDİRMEK, EVECEKLİ, EVEDALAG, EVEDİNEN, EVELEMEK, EVERAĞAR, EVETLEME, EVEYİKLİ, EVGİNLİK, EVHAMSIZ, EVHASILI, EVİRECEK, EVİRMECE, EVİRTMEK, EVKİNMEK, EVLADLIG, EVLANMAK, EVLATLIH, EVLATLIK, EVLATLOH, EVLATSIZ, EVLENMEK, EVLENSEK, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

EVARMAH, EVBAKAN, EVBEYLİ, EVCİLER, EVCİLİK, EVCİMAL, EVCİMAN, EVCİMEK, EVCİMEN, EVCİMİK, EVCUMAL, EVCUMAN, EVCÜMAN, EVCÜMEN, EVCÜMÜK, EVÇİMİK, EVDEGÜL, EVDİRME, EVEDİCİ, EVEDİLE, EVELASI, EVELİSİ, EVELİYH, EVELLİK, EVENMEK, EVENNEH, EVERMEG, EVERMEK, EVESEVE, EVETİCİ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

EVAÇMA, EVARDI, EVCARA, EVCİLİ, EVDECİ, EVDİME, EVDÜME, EVECEK, EVECEN, EVECİK, EVECÜK, EVEDEN, EVEGEN, EVELCE, EVELDE, EVELEK, EVELEM, EVELİH, EVELİK, EVEMEK, EVEREK, EVEREN, EVERİM, EVERME, EVEŞİK, EVETÇE, EVEYİK, EVGİDİ, EVGÖRE, EVİCİK, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

EVADİ, EVAZE, EVCAH, EVCAN, EVCEK, EVCİK, EVCİL, EVCÜK, EVDEŞ, EVDET, EVDİK, EVEÇİ, EVEDE, EVEDİ, EVELA, EVELİ, EVENİ, EVERE, EVETİ, EVETÜ, EVEYK, EVGAF, EVGAH, EVGİL, EVGİN, EVHAM, EVHAT, EVİCİ, EVİRİ, EVİYE, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

EVCE, EVCİ, EVÇİ, EVDİ, EVDU, EVEÇ, EVEF, EVEK, EVEL, EVEN, EVET, EVEY, EVEZ, EVGİ, EVİÇ, EVİK, EVİL, EVİN, EVİS, EVLA, EVLE, EVLİ, EVLÜ, EVRE, EVRİ, EVSİ, EVÜN, EVÜR, EVÜS, EVZA, Devamını Oku »»

3 harfli kelimeler

EVÇ, EVE, EVK

2 harfli kelimeler

EV

Bazı kelimelerin anlamları

EV

Yalnız bir ailenin oturabileceği biçimde yapılmış yapı. Aile. Bir kimsenin veya ailenin içinde yaşadığı yer, konut, hane. Soy, nesil.

EVRENSELLEŞTİRME

Evrenselleştirmek işi.

EVCİLLEŞTİREBİLME

Evcilleştirebilmek işi.

EVCİLLEŞTİRİLME

Evcilleştirmek işi.

EVRENSELLEŞEBİLME

Evrenselleşebilmek işi.

EVCİORTAKIŞLA

Çorum şehri, merkez ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

EVRENSELLEŞMEK

Evrensel duruma gelmek.

EVCİLLEŞTİRİLMEK

Evcil duruma getirilmek, ehlîleştirilmek.

EVLENDİREBİLME

Evlendirebilmek işi.

EVRENSELLEŞTİRMEK

Evrensel duruma getirmek.

EVLENDİREBİLMEK

Evlendirme imkânı veya olasılığı bulunmak.

EVCİLLEŞTİRME

Evcilleştirmek işi, ehlîleştirme.

EVCİLLEŞTİRMEK

Evcil bir duruma getirmek, ehlîleştirmek.

EVKAFÇİFTLİĞİ

İçel şehrinde, Silifke ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

EVCİYENİKIŞLA

Çorum kenti, merkez ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim bölgesi.

EVLENDİRİLMEK

Evlenmesi sağlanmak.

  -   -   -  

Anlamında EV bulunan kelimeler

Bu bölümde tanımı içerisinde EV geçen kelimeler listesi verilmiştir.

Yemek yemesi gereken, tok karşıtı. Karnı doymamış olarak. Yiyecek bulamayan. Çok istekli, hevesli. Gözü doymaz, haris.

AÇIK

Açılmış, kapalı olmayan, kapalı karşıtı. Örtüsüz, çıplak. Bir gereksinimin karşılanamaması durumu. Görevlisi olmayan, boş (iş, görev), münhal. Çalışır durumda olan. Gizliliği olmayan, olduğu gibi görünen. Sevişme sahnelerini bütün çıplaklığıyla anlatan (kitap, resim, film vb.). Boş. Belirgin bir biçimde. Rengi koyu olmayan, koyu karşıtı. Belli bir yerin biraz uzağı. Engelsiz, serbest. Aralığı çok. Kolay anlaşılır, vazıh. Denizin kıyıdan uzakça olan yeri. Her türlü düşünceyi hoşgörüyle karşılayabilen, etkisinde kalabilen.

ABDAL

Gezgin derviş. Tasavvufta manevi üst bir rütbe. Safeviler devrinde İran'da yaşayan Türk oymaklarından biri. Dilenci kılıklı, üstü başı perişan kimse. Anadolu'da yaşayan oymaklardan bazısı.

ADAY

Bir görev, bir iş için kendini ileri süren veya başkaları tarafından ileri sürülen kimse. Bir iş için yetiştirilmekte, eğitilmekte olan kimse, namzet.

ABLA

Bir kimsenin kendisinden büyük olan kız kardeşi. Erkeklerin kız veya kadınlara seslenirken söyledikleri söz. Büyük kız kardeş gibi saygı ve sevgi gösterilen kız veya kadın. Genelev veya randevuevi işletmecisi kadın, çaça, mama (II).

ADA

Deniz veya göl suları ile çevrilmiş küçük kara parçası, cezire. Tali yoldan ana yola güvenli çıkışı sağlamak için tali yolun sağ tarafına yapılan, çizgilerle ayrılmış bölüm. Çevresi yollarla belirlenmiş olan arsa ve böyle bir arsayı kaplayan yapılar topluluğu. Kavşaklarda trafiği düzenleyici, yönlendirici veya ayırıcı olmak üzere bordürle sınırlandırılmış veya yer çizgileriyle belirlenmiş alan.

ADALET

Yasalarla sahip olunan hakların herkes tarafından kullanılmasının sağlanması, türe. Herkese kendine uygun düşeni, kendi hakkı olanı verme, doğruluk. Bu işi uygulayan, yerine getiren devlet kuruluşları. Hak ve hukuka uygunluk, hakkı gözetme.

AF

Bir suçu, bir kusuru veya bir hatayı bağışlama. Görevden çıkarılma.

ADAMCAĞIZ

Kendisine sevgi veya acıma duyulan erkek.

ABLACI

Sevici.

ACYOCU

Borsa veya piyasada tahvil için çeşitli hileler uygulayan, dolaplar çeviren kimse.

ADAYLIK

Aday olma durumu, namzetlik. Bir görevde yetiştirilme.

ADLİYE

Hukuk ve adalet işlerini gören devlet kuruluşları. Hukuk ve adalet işlerinin görüldüğü resmî yapı.

ACIGÖL

Nevşehir iline bağlı ilçelerden biri.

ADAM

İnsan. Birinin yararlandığı, kullandığı kimse. Birinin yanında bulunan ve işini yapan kimse. Bir alanı benimseyen kimse. Eş, koca. Görevli kimse. İyi huylu, güvenilir kimse. Erkek kişi. Daima birinin yanında olan, onu destekleyen, isteklerini yerine getiren kimse.

ACİL

Hemen yapılması gereken, ivedi, ivedili, evgin, müstacel.

AÇISAL

Açı ile ilgili, zaviyevi.

ACAR

Atılgan. Güçlü ve becerikli, çevik, enerjik. Yeni. Güneybatı Kafkasya'nın Türkiye sınırına yakın bölgesinde yaşayan bir halk, Acara.

ABLACILIK

Sevicilik.

ABLİ

Yatay serenlerin ucuna bağlı bulunan ve bunları sağa, sola veya ortaya çevirmek için yararlanılan halat veya palanga.