Sonu ERİ ile biten 5 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "eri" olan 5 harfli toplam 16 adet kelime bulundu. Sonu eri ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında eri olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde eri olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

HEERİ

Yahu!.

ISERİ

Çivi.

İSERİ

Demircilerin yaptığı büyük çivi.

İÇERİ

İç yan, iç bölüm, dışarı karşıtı. İç yüzeyde, iç bölümde olan. Hapishane. İç, iç yüzey. Gönül, yürek. İç yana, iç yana doğru.

ÖZERİ

Üstü.

DAERİ

Dağ eriği, yabani erik.

AZERİ

Azerbaycan Türkü.

ACERİ

Yeni. Taze.

EÇERİ

İçeri.

UZERİ

Üzeri// uzeruna gâlmak: hücum etmek, saldırmak.

ESERİ

Döğme ya da köşeli büyük çivi. Açık kavrulmuş kahve.

ÖTERİ

Dolayı.

ÖNERİ

Bir sorunu çözmek üzere öne sürülen görüş, düşünce, teklif. İncelenmek için ileri sürülen şey, teklif.

ÜZERİ

Bir şeyin yukarı, göğe doğru olan yanı. Bazı tamlamalarda zaman bildiren bir söz. Vücut, beden. Artan, geriye kalan bölüm. Bir şeyin dış yüzü, yüzey.

İCERİ

Oda, oturma odası.

İLERİ

Herhangi bir şeye göre daha ötede olan yer, geri karşıtı. Doğrusundan daha çok gösteren (saat). Temel duruşta ayak uçlarının gösterdiği yön. Önde bulunan. Öne doğru, ileri doğru. Benzerlerini geride bırakmış. Henüz gelmemiş zaman, gelecek, sonra. Bir şeyin ulaşılacak yönü. "Amaca doğru durmadan yürü" anlamında kullanılan bir seslenme sözü.