Sonu ERİ ile biten 12 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "eri" olan 12 harfli toplam 7 adet kelime bulundu. Sonu eri ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında eri olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde eri olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KIZBÖCEKLERİ

Çeşitli türleri, kimi yaprak solucanların arakonakçısı olarak konumuzu ilgilendiren, kanatları eşit, camsı, uçuşları sürekli ve hızlı, avcı böcekler takımı.

DENİZDİŞLERİ

Yumuşakçalar (Mollusca) şubesinden, iç organların sırt tarafına doğru yığılması sonucu vücutları sırt-karın yönünde uzayarak bilateral simetrili bir yapı halini almış, ön ve arka uçları açık ve hafifçe kıvrık boru biçiminde bir kabuğa sahip olan, hepsi denizlerde yaşayan bir sınıf.

SİNEKBİTLERİ

Sıcak kanlı hayvanlarda bitler gibi asalak yaşayan, yassı başlı, geniş ve yassı karınlı, çoğu kanatsız çiftekanatlılar topluluğu; pupa doğuranlar."Atsineği" çok bilinen, çok yaygın türüdür.

KOZBEKÇİLERİ

Selâmlığa giderken ve gezintiye çıkarken padişahın eşyalarını taşıyan ve koruyan saray görevlileri.

FLAVOBAKTERİ

Fakültatif anaerop, oksidaz pozitif, Gram negatif, sarı pigment oluşturan çomak biçimli bir bakteri cinsi.

RUMELİFENERİ

İstanbul şehri, Sarıyer belediyesi, merkez bucağına bağlı bir bölge.

KUZUİLENGERİ

Büyük, bakır yemek kabı. (Yenikent Aksaray Niğde).