Sonu EKİ ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "eki" olan 8 harfli toplam 13 adet kelime bulundu. Sonu eki ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında eki olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde eki olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

KURUSEKİ

Tokat ilinde, Almus ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

ÖNÜRDEKİ

Evvelki, önceki.

SİNAMEKİ

Baklagillerden, sıcak bölgelerde yetişen, birçok türü bulunan bir bitki (Cassia). Bu bitkinin meyvesi. Mızmız, sevimsiz, başkalarıyla ilişki kurmayan kimse. Bu bitkinin bazı türlerinden elde edilen, hekimlikte ishal yapıcı olarak kullanılan madde.

DARISEKİ

Sivas kenti, Karacaören bucağına bağlı bir bölge.

ELMASEKİ

Sivas şehri, Suşehri ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

KARASEKİ

Burdur şehri, Kocaaliler nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. İçel şehri, Aydıncık belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

MEMEMEKİ

Meme.

SARISEKİ

Hatay ilinde, İskenderun ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Kastamonu şehri, Taşköprü ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ARPASEKİ

İzmir şehrinde, Kınık ilçesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim yeri.

ESKİBEKİ

Az kullanılmış çamaşır, elbise ve eşya. Paçavra.

ESKİPEKİ

Az kullanılmış çamaşır, elbise ve eşya.

ORTASEKİ

Sivas ili, Koyulhisar ilçesinde, merkez bucağına bağlı bir yer.

DERESEKİ

Çorum şehri, İskilip belediyesi, merkez bucağına bağlı bir yerleşim birimi. İstanbul ilinde, Beykoz belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.