EC ile başlayan kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; başında "ec" olan, toplam 97 adet kelime bulunmaktadır. ec ile başlayan kelimeler listesini Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunları için veya Türkçe hakkında yapacağınız ders, araştırma veya ödev çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Ayrıca sonu ec ile biten kelimeler listesine ulaşmak veyahut içinde ec olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kelimelerin anlamları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarından da faydalanabilirsiniz.

 
 

16 harfli kelimeler

ECHİNOSTOMATİDAE

14 harfli kelimeler

ECHİNORHYNCHUS

13 harfli kelimeler

ECHİNOCHASMUS, ECHİNODERMATA

12 harfli kelimeler

ECHİNOCOCCUS

11 harfli kelimeler

ECHİNOCHLOA, ECHİNOSTOMA, ECHİUROİDEA

10 harfli kelimeler

ECHİNOİDEA

9 harfli kelimeler

ECNEBİLİK, ECZACILIK, ECHİURİDA, ECİLCÜCÜL, ECİMDUVAR

8 harfli kelimeler

ECELBABA, ECEREMÜK, ECİKAĞIL, ECİMECİM, ECİMECİN, ECJDAHAR

7 harfli kelimeler

ECEABAT, ECEOĞLU, ECİALAN, ECİKLER

6 harfli kelimeler

ECİNNİ, ECNEBİ, ECZACI, ECZALI, ECZANE, ECANAZ, ECASIZ, ECEBAY, ECEBEY, ECEGÜL, ECEHAN, ECEKAN, ECEKÖY, ECELEM, ECELER, ECELLÜ, ECEMİŞ, ECEMÜK, ECENEZ, ECENUR, ECEVİT, ECEYİF, ECİCİK, ECİLİK, ECİMEK, ECİNLİ, ECİNUS, ECÜCÜK, ECÜNNÜ

5 harfli kelimeler

ECDAT, ECCEK, ECCİK, ECCİM, ECCUK, ECCUR, ECCÜK, ECEBE, ECECE, ECELE, ECEMİ, ECENE, ECİNE, ECİYH, ECLİK, ECMEB, ECMEL, ECNAS, ECNEZ, ECUZE, ECVET, ECVİT

4 harfli kelimeler

ECEL, ECİR, ECZA, ECEF, ECEM, ECEP, ECER, ECEŞ, ECET, ECHO, ECİH, ECİK, ECİL, ECİM, ECİN, ECİZ, ECÜK, ECÜR

3 harfli kelimeler

ECE, ECG, ECİ, ECÜ

Bazı kelimelerin anlamları

ECELBABA

Arsız, yaramaz çocuk.

ECHİNOCHASMUS

Echinostomatidae ailesinde bulunan bağırsaklarda parazitlenen trematod cinsi.

ECHİNOSTOMATİDAE

Echinochasmus ve Echinostoma cinslerini içeren ön kısımlarında dikenli bir yaka taşıyan, vücutları uzun ve dikenlerle kaplı, genellikle çekmenleri birbirine yakın olan bir trematod ailesi.

ECHİNORHYNCHUS

Vücudu küçük veya orta büyüklükte, proboskis uzun ve ventrale dönük, 9-26 çengel sırasına sahip olup her sırada 5-16 adet çengel bulunan bir Akantosefala cinsi.

ECHİNOCOCCUS

Taeniidae ailesinde bulunan bir sestod cinsi.

ECİMDUVAR

Çocukların oynadığı bir çeşit oyun.

ECİLCÜCÜL

Küçük, işe yaramaz şeyler.

ECHİNOCHLOA

Darıcanlar.

ECHİURİDA

Vücutları solucan şeklinde, gövdeleri silindirik veya kase biçiminde, ağzın ön ucunda hortumları olan, erkekleri cüce olup bu hortum içinde yaşayan, bütün türleri denizlerde yaşayan bir şube.

ECHİNOİDEA

Denizkestaneleri.

ECHİNODERMATA

Derisi dikenliler.

ECHİNOSTOMA

Echinostomatidae ailesinde bulunan ve çok sayıda türü olan trematod cinsi. Son konakları insan ve diğer omurgalılar, ara konakları ise salyangozlardır.

ECNEBİLİK

Yabancı olma durumu.

ECHİUROİDEA

Sölomlu hayvanlardan, halkalı solucanlar (Annelida) dalının, kıllı ayaklılar (Chaetopoda) sınıfından, vücutları yumurta veya silindir biçiminde, erginleri segmentsiz olan, karın bölgelerinde daima iki büyük kılı, ön tarafta bir hortumu bulunan, denizlerde yaşayan bir takım.

ECZACILIK

Eczacının yaptığı iş. İlaçların ve kozmetik ürünlerin üretimi, çözümlenmesi, etkinlik ve güvenilirliği ile ilgili çalışmaları yürüten, bu ürünlerin kullanıcılara iletilmesini sağlayan, ilaç ve sağlıkla ilgili konularda danışmanlık hizmeti veren sağlık mesleği.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük