Sonu E ile biten 8 harfli kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "e" olan 8 harfli toplam 1704 adet kelime bulundu. Sonu e harfi ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Ayrıca, başında e harfi olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde e harfi olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Kelime anlamı için sözcüklerde bulunan linklerden faydalanabilirsiniz.

 
 

Bazı kelimelerin anlamları

VİRESİYE

Veresiye.

KADİRİYE

Kadirilik.

SEKTİRME

Sektirmek işi.

EPEŞKERE

Açık, çok açık.

BİRLİKTE

Bir arada, beraberce, hep beraber. Yanında, beraberinde. Beraber.

ÇÖPLENME

Çöplenmek işi.

ŞİRPENÇE

Deri altı hücre dokusunun ve yağ bezlerinin iltihaplanmasından oluşan, genişlediğinde çok tehlikeli olabilen, stafilokokların sebep olduğu bir kan çıbanı, kızılyara, aslanpençesi.

DAHİLİYE

Devlet yönetiminde iç işleri. Vücudun iç hastalıklarıyla ilgili hekimlik kolu. Hastanenin iç hastalıklarıyla ilgili bölümü.

İZİNNEME

Arapça kökenli izn+Far. nâme. Bırakma veya çıkarma kâğıdı. Gönderme belgesi.

NEFYETME

Nefyetmek işi.

DENŞİRME

Denşirmek işi.

KAHRETME

Kahretmek işi.

YELDİRME

Yeldirmek işi. İki veya daha çok uskumru ağının eklenmesiyle yapılmış olan uzun ağ. Kadınların çarşaf yerine kullandıkları, başörtüsü ile birlikte giyilen hafif üstlük.

YAĞMURÇE

Bir çeşit geyik dağ keçisi.

DÜZBAHÇE

Elâzığ kenti, Sivrice ilçesi, merkez nahiyesine bağlı bir yer.

MEDERESE

Arapça kökenli medrese: medrese.

HİDDETLE

Hiddetli bir biçimde.

PERŞENBE

Pazartesi.

EĞRİDERE

Aydın şehri, Yenipazar belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi. Balıkesir kenti, Gölcük nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi. Çanakkale şehrinde, Gümüşçay bucağına bağlı bir yerleşim birimi. İzmir şehrinde, Beydağ ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İzmir şehrinde, Bornova ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. İzmir kenti, Gökçen nahiyesine bağlı bir bölge. Muğla ilinde, Selimiye nahiyesine bağlı bir yer. Samsun ili, Çarşamba ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yer. Trabzon ili, Çaykara ilçesinde, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim bölgesi.

ESKİMEŞE

Sivas şehri, Gökçekent nahiyesine bağlı bir bölge.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük