Sonu EÇ ile biten kelimeler

Kelimeler arşivi içinde; sonunda "" olan, toplam 646 adet kelime bulunmaktadır. Sonu eç ile biten kelimeler listesinden; Türkçe hakkında yapacağınız ders ve araştırma çalışmalarında ya da Scrabble, Kelimelik vb. gibi kelime bulma oyunlarında kelime türetmek için faydalanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, başında eç olan kelimeler listesine ulaşmak veya içinde eç olan kelimeler listesini incelemek isteyebilirsiniz. Ayrıca, burada verilen kelimelerin tanımları için aşağıda bulunan "harfli kelimeler" bağlantılarını kullanabilirsiniz.

 
 

13 harfli kelimeler

BÜYÜKGELENGEÇ, KÜÇÜKGELENGEÇ

12 harfli kelimeler

ÖZDÖNÜŞTÜREÇ

11 harfli kelimeler

DEĞİŞTİRGEÇ, DÖNÜŞTÜRGEÇ, KOLDURGOVEÇ, KÜSKÜLLEMEÇ, ÖNYÜKSELTEÇ

10 harfli kelimeler

BÜRTLEMBEÇ, DEĞİŞTİREÇ, DÖNDÜRÜGEÇ, DÖNÜŞTÜREÇ, GINCIRIGEÇ, HÖRTLENBEÇ, KARGAKEKEÇ, TATLIKİREÇ, YANIYENGEÇ, YANIYİNGEÇ

9 harfli kelimeler

PÜSKÜRTEÇ, YÜKSELTEÇ, BASTIRGEÇ, BAŞLANGEÇ, BELLEMBEÇ, BELLENGEÇ, BEZDİRMEÇ, BEZLEMBEÇ, BİNDİRGEÇ, BİŞLİMGEÇ, BİZLENGEÇ, BOKLANGEÇ, BÜZLENGEÇ, CINGIRGEÇ, CIRTANGEÇ, ÇEVİRTMEÇ, ÇEVRENGEÇ, ÇEVRİNGEÇ, ÇILDIRGEÇ, ÇÖĞÜRTMEÇ, DEVİRTMEÇ, DEVLENGEÇ, DEVLÜNGEÇ, DİLLENGEÇ, DORUKISEÇ, DÖNDERGEÇ, DÖNDÜRGEÇ, FIŞKIRGEÇ, FIŞTIRGEÇ, GALLANGEÇ, Devamını Oku »»

8 harfli kelimeler

BELİRTEÇ, BÜYÜLTEÇ, ÇEVİRGEÇ, İNDÜKLEÇ, NİŞANGEÇ, PİŞİRGEÇ, YELENGEÇ, YÖNELTEÇ, AKDIRGEÇ, ALDANGEÇ, AŞIRTMEÇ, ATLANGEÇ, ATTIRGEÇ, BİSİRGEÇ, BİSLEĞEÇ, BİSLEHEÇ, BİSLEYEÇ, BİSLİĞEÇ, BİSÜRGEÇ, BİŞİRGEÇ, BİŞLEĞEÇ, BİŞLEHEÇ, BİŞLENEÇ, BİŞLEYEÇ, BİŞLİGEÇ, BİŞLİHEÇ, BİŞLİYEÇ, BİTLEĞEÇ, BOZERKEÇ, BÖRÜMGEÇ, Devamını Oku »»

7 harfli kelimeler

BÜYÜTEÇ, DÖNEMEÇ, KOKOREÇ, ÜSTÜBEÇ, ÜŞENGEÇ, YÜRÜTEÇ, İÇGÖREÇ, AHENGEÇ, AKDIREÇ, AKTIREÇ, ANTİREÇ, ATTIREÇ, AYINGEÇ, BAKIREÇ, BİREŞEÇ, BİRİKEÇ, BİSLEEÇ, BİŞLEEÇ, BULAMEÇ, BULEMEÇ, BÜKÜMEÇ, BÜLEMEÇ, ÇALIGEÇ, DELEĞEÇ, DİREMEÇ, DÖNEĞEÇ, DÖNÜMEÇ, DUTUGEÇ, DÜREMEÇ, DÜRTMEÇ, Devamını Oku »»

6 harfli kelimeler

BÖLMEÇ, DELGEÇ, DİSPEÇ, GEÇGEÇ, GELGEÇ, MAHREÇ, SİLGEÇ, SÜZGEÇ, TÜMLEÇ, ÜRETEÇ, YENGEÇ, YÜZGEÇ, ÖDEGEÇ, BAĞREÇ, BAKREÇ, BELGEÇ, BESMEÇ, BİKLEÇ, BİLGEÇ, BİNGEÇ, BİSLEÇ, BİŞLEÇ, BUZMEÇ, BÜÇLEÇ, BÜRMEÇ, BÜZMEÇ, ÇALGEÇ, ÇİRGEÇ, DAKGEÇ, DEPGEÇ, Devamını Oku »»

5 harfli kelimeler

DEMEÇ, DİKEÇ, DÖNEÇ, DÖVEÇ, DÜZEÇ, EĞMEÇ, EMMEÇ, ERKEÇ, GEREÇ, GÖMEÇ, GÜLEÇ, GÜMEÇ, GÜNEÇ, GÜVEÇ, İLGEÇ, İMLEÇ, KEKEÇ, KİREÇ, KÖMEÇ, STREÇ, SÜREÇ, ÜFLEÇ, YELEÇ, ANDEÇ, ARDEÇ, ARGEÇ, BELEÇ, BÖGEÇ, BÖLEÇ, ÇİPEÇ, Devamını Oku »»

4 harfli kelimeler

DREÇ, EMEÇ, İNEÇ, ÖVEÇ, SKEÇ, ANEÇ, AVEÇ, EBEÇ, EGEÇ, EĞEÇ, ELEÇ, ENEÇ, EVEÇ, EYEÇ, İTEÇ, OĞEÇ, OMEÇ, OVEÇ, ÖGEÇ, ÖĞEÇ, ÖKEÇ, ÖMEÇ, ÖNEÇ, ÖREÇ, ÖTEÇ, UVEÇ, ÜVEÇ

3 harfli kelimeler

ÇEÇ, GEÇ, MEÇ, PEÇ, BEÇ, CEÇ, HEÇ, KEÇ, REÇ, SEÇ, ŞEÇ, TEÇ, VEÇ

Bazı kelimelerin anlamları

KARGAKEKEÇ

Adana kenti, Yüreğir belediyesi, merkez nahiyesine bağlı bir yerleşim birimi.

KÜSKÜLLEMEÇ

Ağaç ya da demir sopa (havuç, çiğdem ve benzerleri çıkarmakta kullanılır).

DÖNÜŞTÜRGEÇ

Gelen elektrik akımını, istenilen gerilim ve yeğinliğe dönüştüren aygıt. Yinelimde bir değişiklik yapmaksızın, belirli bir gerilimdeki dalgalı akımı başka bir gerilime çeviren aygıt. (Akımı daha alçak ya da daha yüksek gerilime çevirdiğine göre gerilim düşürücü ya da gerilim yükseltici adını alır).

ÖZDÖNÜŞTÜREÇ

Birincili ve ikincili aynı sargıya bağlanmış bir dönüştüreç türü.

HÖRTLENBEÇ

Yollardaki çukurlar.

BÜYÜKGELENGEÇ

Erzincan kenti, Başköy nahiyesine bağlı bir yer.

DEĞİŞTİREÇ

Bir elektrik üretecinin döngeninde oluşan dalgalı akımı doğru akıma çeviren ve aygıtın dönme ekseni üzerinde bulunan bakır kuşaklardan oluşan parça.

ÖNYÜKSELTEÇ

Asıl yükselteçten önce yer alıp, alçak düzeydeki imleri bu yükseltecin işleyebileceği düzeye ulaştıran, im-gürültü oranını düzelten aygıt.

GINCIRIGEÇ

Tahterevalli ya da tahterevalliye benzeyen bir oyun aracı.

DÖNÜŞTÜREÇ

Bir dalgalı akınını erkesini değiştirmeden gerilimini değiştirmeye yarayan irkilimle çalışır aygıt.

DÖNDÜRÜGEÇ

Sacda pişirilen yufkayı döndürmeye yarayan tahta ya da ince demirden yapılmış fırıncı küreği.

KOLDURGOVEÇ

Üstünkörü.

DEĞİŞTİRGEÇ

Röle.

BÜRTLEMBEÇ

Çanta bağı.

KÜÇÜKGELENGEÇ

Erzincan kenti, Başköy nahiyesine bağlı bir bölge.

 

Kaynak: Türk Dil Kurumu (TDK) Büyük Türkçe Sözlük